1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. BEBKA'nın Teknik Destek Programı başladı
BEBKA'nın Teknik Destek Programı başladı

BEBKA'nın Teknik Destek Programı başladı

- Programa, yerel yönetimler, kamu kurum ve kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, organize sanayi bölgeleri, küçük sanayi siteleri, teknoloji geliştirme bölgeleri, endüstri bölgeleri, iş geliştirme merkezleri

A+A-

BURSA (AA) - Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA), bölgesel kalkınma için öneme sahip, bölgesel kalkınmaya ivme kazandıracak çalışmalar için kar amacı gütmeyen kuruluşlara yönelik Teknik Destek Programını başlattı.

Ajanstan yapılan yazılı açıklamaya göre, kurum ve kuruluşların eğitim ve danışmanlık ihtiyaçlarının karşılanacağı uzman ve danışman desteği sağlamaya yönelik açılan programın bütçesi toplam 500 bin lira olarak belirlendi.

Programda, kurum ve kuruluşların kapasitelerinin artırılması amacıyla Ar-Ge ve yenilikçilik, iş gücü, üretim ve enerji verimliliği, gıda güvenliği, endüstriyel tasarım, faydalı model, patent ve markalaşma, kırsal kalkınmanın desteklenmesi ve geliştirilmesi, çevresel sürdürülebilirlik ve yenilenebilir enerji kullanımını teşvik için bu alandaki mevzuata yönelik yaygınlaştırma ve bilinçlendirmenin artırılması, özel sosyal politika gerektiren grupların yaşam kalitelerinin ve toplumsal hayata katılımlarının artırılması, öncelikle eğitim ve sağlık hizmeti sağlayan kurumların insan kaynağı kapasitesinin ve hizmet kalitesinin artırılması, çevresel sürdürülebilirliğin sağlanması, beşeri sermayenin ve sosyal yaşamın geliştirilmesi; tarım, turizm ve yenilenebilir enerji alanında sahip olunan potansiyelin değerlendirilmesi, öncelikli konular olarak tespit edildi.

Teknik Destek Programında proje başına 15 bin liraya kadar destek sağlanacak ancak başvuru sahibine doğrudan bir ödeme yapılmayıp, talep edilen teknik destek ajans tarafından veya hizmet alımı yoluyla yapılacak.

Bu programa, yerel yönetimler, kamu kurum ve kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, organize sanayi bölgeleri, küçük sanayi siteleri, teknoloji geliştirme bölgeleri, endüstri bölgeleri, iş geliştirme merkezleri, birlikler ve kooperatifler ile yukarıda sayılan kurum ve kuruluşların kurduğu veya ortağı olduğu işletmeler başvurabilecek.

Program yıl sonuna kadar açık kalacak ve başvurular temmuz-ağustos, eylül-ekim, kasım-aralık olmak üzere ikişer aylık dönemlerde değerlendirilecek. Programa ayrılan bütçenin belirtilen sürelerden önce kullandırılması durumunda bütçenin bittiği internet sitesinden duyurulacak ve yeni başvuru alınmayacak.

Başvuru rehberi ve daha ayrıntılı bilgiye "www.bebka.org.tr" web adresinden ulaşılabiliyor.

Bu haber toplam 431 defa okunmuştur
Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.