1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Belde A.Ş.’de yetki Belediye-İş’te
Belde A.Ş.’de yetki Belediye-İş’te

Belde A.Ş.’de yetki Belediye-İş’te

Büyükşehir çalışanlarının sendika seçimiyle ilgili çalışmaları kamuoyunda da dikkatle izleniyor. Hizmet-İş ile Belediye-İş sendikaları arasındaki yetki mücadelesinde her gün farklı gelişmeler yaşanıyor

A+A-

Büyükşehir çalışanlarının sendika seçimiyle ilgili çalışmaları kamuoyunda da dikkatle izleniyor.

Hizmet-İş ile Belediye-İş sendikaları arasındaki yetki mücadelesinde her gün farklı gelişmeler yaşanıyor. Büyükşehir ile İSU’da yetkinin Hizmet-İş’e geçmesinin ardından, Belediye-İş yönetimi de Belde A. Ş.’de yetkinin kendilerinde olduğunu açıkladı.

Belediye-İş Sendikası Kocaeli 1 Nolu Şube Başkanı Adnan Uyar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“- Belde A. Ş. çalışanları kendi hak ve menfaatlerini korumak ve geliştirmek için kendi sendikalarını, kendi özgür iradeleriyle seçti.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesine bağlı Belde A. Ş. Genel Müdürlüğü’nde yetki için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na yapılan başvurumuz sonuçlandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Belde A. Ş.’ de yetkili sendikanın Belediye - İş Sendikası olduğu yönünde kararını açıkladı.

Sendikal örgütlenmelerde en önemli süreç işçilerin tercihlerini özgürce yapabilmeleridir. Belde A. Ş.’de bu süreç Belediye Başkanımızın tarafsız tavrıyla demokratik bir ortamda gerçekleşmiştir. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Belediye-İş Sendikasının sendikal ilkeleri ışığında üyelerimizin hak ve menfaatleri doğrultusunda çalışmalara hemen başlayacaktır.  İşçi arkadaşlarımızla, işyerlerinde yapacağımız toplantılarla, Toplu İş Sözleşmesi Teklif Taslağını işçi arkadaşlarımızla hazırlayacağız. İşçi arkadaşlarımızın görüş ve talepleri doğrultusunda Toplu İş Sözleşme sürecini şeffaf biçimde yürüteceğiz.

Bu kararın Belde A. Ş. çalışanlarına hayırlı olmasını diler, örgütlenmesini Belediye İş çatısı altında tamamlayan Kent Konut çalışanları için de beklenen kararın bir an önce çıkmasını temenni ederiz.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.