1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Belediye personeline eğitim
Belediye personeline eğitim

Belediye personeline eğitim

Halka yönelik eğitici çalışmalarıyla dikkat çeken Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kendi personelinin eğitimini de ihmal etmiyor. Büyükşehir’in kendi personeline ve yöneticilerine yönelik düzenlediği eğit

A+A-

Halka yönelik eğitici çalışmalarıyla dikkat çeken Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kendi personelinin eğitimini de ihmal etmiyor. Büyükşehir’in kendi personeline ve yöneticilerine yönelik düzenlediği eğitimler 60 bin saat tutuyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından çalışan personele ve yöneticilere yönelik her alanda eğitimler düzenleniyor. Kurumsal performans kapsamında yılda en az 10 saat olmak üzere 3 bin personele 30 bin saat, 100 yöneticiye de 1. 500 saat eğitim verildi.

KALİTE ARTIYOR

Mesleki ihtisas eğitimlerinden, kişisel gelişime, zaman yönetiminden sosyal güvenlik mevzuatına kadar çok geniş bir çerçevede gerçekleştirilen eğitimlere alanında uzman eğitimciler katılıyor. Çalışanlar ile müdür ve üstü kadrolardaki yöneticilere yönelik olarak gerçekleştirilen eğitimler, Büyükşehir’de kalitenin artmasında büyük rol oynuyor. Bunun yanında kuş gribi, obezite, sigara kullanımı gibi güncel konulara ilişkin eğitimler de gerçekleştiriliyor. İşçi sağlığı ve güvenliği eğitimleri de planlanıyor ve tüm çalışanlar bu eğitimlerden geçiriliyor.

EĞİTİMCİLER DE EĞİTİLİYOR

Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından verilen eğitimler sadece çalışan personelleri kapsamıyor aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan eğitimciler de eğitimlere tabi tutuluyor. Oryantasyon ve rotasyon eğitimleri düzenleniyor. Eğitim Şube Müdürlüğü kendi personeli içerisinden eğitici statüsü olanlara eğitimler vererek onlardan eğitmen olarak yararlanıyor. Eğitimler, eğitici eğitimi almış şefler üzerinden tamamlanıyor. Gerçekleştirilen eğitimler ile üst düzey yöneticilerden alt kademe çalışanlarına kadar herkese eğitim veriliyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.