1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bem-Bir-Sen'den tepki: Eylem yapacağız
Bem-Bir-Sen'den tepki: Eylem yapacağız

Bem-Bir-Sen'den tepki: Eylem yapacağız

KESK’e bağlı Tüm Bel-Sen’in bugün yaptığı İzmit Belediyesi’nde yetkiyi aldık açıklaması sonrası Memur-Sen’e bağlı Bem-Bir-Sen’den tepki geldi

A+A-

Tüm Bel-Sen’in 'İzmit Belediyesi’nde yetkiyi aldık' açıklamasının ardından Memur-Sen İl Temsilcisi Şahin Yaşlık ve sendika üyeleri ile birlikte İzmit Belediyesi’ne giden Bem-Bir-Sen Şube Başkanı Sadi Can Aygen bu konuda usulsüzlükler olduğunu söyledi. Şube Başkanı Aygen konuyla ilgili açıklama yaparak şunları söyledi:

 

MAZBATA ALMADAN...

"İzmit Belediyesi'nde hangi sendikanın yetkiyi kazanacağı ile ilgili toplantı tutanağına istinaden Tüm Bel Sen Sendikası yetkinin kendisine geçtiği iddiasını dile getirmektedir. Bu durum sendikalarının(Tüm Bel Sen) alelacele 31 Mart seçimi sonrasındaki süreçte belediye başkanının mazbatasını almadan İzmit Belediye çalışanlarının üzerinde baskı kurarak Tüm- Bel -Sen Sendikası'na üye kazandırma tutumlarının bir tezahürüdür.

 

USULSÜZLÜK VAR

Tüm Bel Sen Valilikte cereyan etmesi gereken süreci dahi beklemeden, konuyu oldu-bittiye getirmek istemektedir.31 mart seçimlerinin hemen sonrasında işleyen süreçte Bem- Bir -Sen olarak İzmit Belediyesinden sağlıklı ve doğru bilgi almamız bir şekilde engellemiştir. Üyelik istifalarının ve yeni üye kayıtlarının yetki alma sürecinde hayati önem taşıdığı bilinmektedir. Ben–Bir-Sen olarak 26 üyelik istifası formunun ilgili tarihlerde yapılmadığı, sisteme giriş tarihlerinin ilgili aralıklarda olmadığını tespit etmiş durumdayız. Ve bir çok üyenin de bu şekilde usulsüz olarak Tüm Bel-Sen üyesi olarak yetki sürecindeki tutanakta gösterildiği kanaatindeyiz.

 

BİLGİ EDİNEMEDİK

Bem-Bir-Sen olarak İzmit Belediyesindeki yetki sürecine yönelik hukuki haklarımızın sonuna kadar takipçisi olacağımızı belirtmek isteriz. İzmit Belediyesinden daha önce bu konularda resmi yazıyla bilgi istememize rağmen sağlıklı ve net bilgi edinemedik. Bu konuda işlem yapılan tarihlerin tespiti noktasında bilgisayar ve sistem kayıtlarının takipçisi olacağız.

 

EYLEM YAPACAĞIZ

İzmit Belediyesi'ndeki idari ve çalışma kadroları tarafından bu süreci manipüle etmeye , bu süreçte Tüm Bel Sen lehine taraf olmaya yönelik her türlü faaliyetin takipçisi olacağımızı, Suç duyurusu gibi hukuki süreç başlatacağımızı, demokratik eylem hakkımız olan İzmit Belediyesi önünü Memur-Sen ailesi olarak dolduracağımızı, demokratik tavrımızın süreklilik arz etmesi adına çadır dahi kuracağımızın bilinmesini isteriz. İzmit Belediyesindeki üyelerimiz yalnız değildir. Memur-Sen Ailesi Güçlü bir ailedir. İzmit Belediyesi'ndeki mücadelenin devam edeceği kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
3 Yorum