1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. BES'ten İŞKUR'a uyarı
BES'ten İŞKUR'a uyarı

BES'ten İŞKUR'a uyarı

BES Şube Başkanı Gülüzar Ateş yaptığı basın açıklamasında İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz’a seslenerek, “Baskılara son verin” dedi. Büro...

A+A-
BES Şube Başkanı Gülüzar Ateş yaptığı basın açıklamasında İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz’a seslenerek, “Baskılara son verin” dedi. 
Büro Emekçileri Sendikası(BES)’te bugün bir basın açıklaması düzenlendi. Basın açıklamasını okuyan Şube Başkanı Gülizar Ateş İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz’a seslenerek, “Buradan İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz’ı ve Memur sen yöneticisi İlhan Alşan’ı bir kez daha uyarıyoruz.  BES üyeleri ve diğer sendikasız çalışanlara yaptığınız baskılara derhal son verin. Çalışanlara baskı ve mobing uygulamak anayasal bir suçtur” dedi. 
MEMUR SEN ÜYESİ OLMAYANA CEZA
Ateş açıklamasında “Ulvi Yılmaz göreve geldiği günden bu yana İŞKUR’da İş barışı bozulmuştur, performans düşüklüğünü bahane ederek yaptığı sürgün tehditleri ile çalışanlara mobing uygulamaktadır. Hiçbir gerekçe gösterilmeden,  görevlendirme süreleri belirtilmeden İŞKUR çalışanları özellikle de BES üyeleri ilçelere sürülmektedir. Ekim ayında yapılan sürgünlere bugün yenileri eklenmiştir.  İçlerinde BES üyesi de olan 3 arkadaşımız Gebze ‘ye isteklerinin dışında ve süresiz olarak sürgün edilmişlerdir. Kurum idarecilerinin çalışanlara karşı din, mezhep, siyasi görüş, sendikalı, sendikasız ayrımı yapmadan herkese eşit mesafede durması gerekmektedir. İdareci olmanın gereği budur. Ancak Ulvi Yılmaz Memur Sen üyesi olmayanları,  görevini kötüye kullanarak adeta cezalandırmaktadır

BASKILARA SON VERİN

Buradan İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz’ı ve Memur sen yöneticisi İlhan Alşan’ı bir kez daha uyarıyoruz. BES üyeleri ve diğer sendikasız çalışanlara yaptığınız baskılara derhal son verin. Çalışanlara baskı ve mobing uygulamak anayasal bir suçtur. Şu anda siz sürgün görevlendirmeler ve mobing uygulamalarınız ile İLO sözleşmelerine ve İş Kanununa da aykırı hareket ediyorsunuz. İş barışını bozduğunuz, mobing, baskı ve dayatmalarla çalışanlara eziyet ettiğiniz için insan haklarına ve Anayasanın çalışma ile ilgili maddelerine karşı görevinizi kötüye kullanarak suç işlenmektesiniz. Konu ile İlgili Kocaeli Valiliği’ni de bir kez daha göreve çağırıyor. Kocaeli İşkur İl Müdürü Ulvi Yılmaz’ın canı istediği için,  yaptığı sürgün görevlendirmeler hakkında soruşturma başlatılmasını ve çalışanları zorla Memur SEN'e üye yapmaya çalıştığı üye olmayanları Gebze’ye ve diğer ilçelere sürmekle tehdit ettiği iddialarının araştırılmasını istiyoruz. Büro Emekçileri Sendikası olarak kamuda çalışanlara uygulanan her türlü ayrımcılığın ortadan kalkması için kararlılıkla mücadelemize devam edeceğiz” şeklinde ifadelere yer verdi. Ateş Yılmaz hakkında şu iddialarda bulunarak bazı sorulara cevap istedi. 
Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
7 Yorum