1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bir araya gelip bu kent için çalışalım
Bir araya gelip bu kent için çalışalım

Bir araya gelip bu kent için çalışalım

CHP Kocaeli Milletvekilleri Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar ve Tahsin Tarhan KOTO’ya nezaket ziyaretinde bulundu. KOTO Başkanı Murat Özdağ’ın şehir dışında olmasından dolayı CHP’lileri KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, KOTO yönetimden Yusuf Koçak ve

A+A-

CHP Kocaeli Milletvekilleri Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar ve Tahsin Tarhan, İl Başkanı Cihat Altunyuva, KOTO’yu ziyaret etti. CHP’lileri KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, KOTO Yönetiminden Yusuf Koçak ve Murat Altun karşıladı. Oldukça samimi ortamda gerçekleşen ziyarette, CHP’liler KOTO yöneticilerine biraz eleştiride bulunarak Ankara’ya geldiğinizde sadece iktidar partisinin milletvekillerini ziyaret etmeyin dediler. 

UYDU NOKTASINDA DEĞİLİZ 

Çeşitli Zeminlerde tekrar bir araya gelip kentin eksiklerini hep birlikte tartışacağız diyen KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, “Tüm sivil toplum kuruluşlarına, kamu kurumlarına salonumuz ücretsizdir. Biz tüm partilere aynı mesafede yaklaşmak istiyoruz” dedi. Biz kendimizi olabildiğince ancak tam olarak kendimizi tam olarak yansıtamasak da uydu olmadığımız kanaatindeyiz” ifadelerini kullandı. Yılmaz, son olarak göreve geldikleri iki yıl boyunca KOTO olarak yaptıkları çalışmalar ve bundan sonraki projeleri hakkında CHP’lilere bilgi verdi. Kendileri için çok önemli olan ara eleman yetiştirmek için Arslanbey’de Anadolu Meslek Lisesi açacaklarını söyledi, burada okuyacak öğrencilerin masraflarının tamamen Vakıf tarafından ödeneceğini belirtti. KOTO olarak 250 öğrenciye oldukça objektif bir şekilde burs verdiklerini söyledi. Yılmaz, Akar’ın bizi ziyaret etmiyorsunuz eleştirisi için ise bu bizim eksikliğimiz en kısa sürede sizleri mecliste ziyaret edeceğiz “ dedi. 

BAKAN ERGÜN TELEFONU AÇMADI 

Kocaeli’de ki kurumlarda Ankara ziyaretlerinde ya bakanlarla yada AKP’li vekillerle görüşüyorlar muhalefetteki vekilleri ziyaret etmiyorlar diyen CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, “Aslında tüm vekiller kent için birlik olmalıyız ama AKP’li vekiller bu konuda oldukça sert tutum takınıyorlar. Mesela Sumotaş olayında Nihat Ergün’ü aradığımda telefona çıkmadı” dedi. Sizden isteğimiz tüm siyasi partilere eşit mesafede olmanız diyen Akar, “Dokümanlarınızdan da bizlere yollamanızı istiyoruz. Biz istiyoruz ki Ticaret odası daha güçlü olsun bizde onlara katkı sunabilelim” dedi.

BİR ARAYA GELİP BU KENT İÇİN ÇALIŞALIM 

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, “Bir sanayici olarak Kocaeli’ni son 13 yılda en az hizmeti alıyor. Tek başına oldukları içinde kendi milletvekilleri bir şey istemiyor. STK’larda siyasallaştı. Güçlü olanın yanında olmaya başladılar. Biz diyoruz ki hep birlikte bir araya gelip bu kent için çalışalım. Bu kent için tartışalım üretelim. Bu kent bizim, eğer çocuklarımıza iyi bir kent bırakacaksak bir şeyler yapmalıyız. Bu kent yönetilmiyor. Seçilen vekiller hiçbir şey yapmıyor. Bu yüzden sizler çok önemlisiniz. Karmaşık bir kenti marka kenti haline getirmeli dünya kenti hedefi koymalıyız. İktidarın gücünden artık STK’lar korkmasın. Sizde korkmayın. 

HEPİMİZ KOCAELİ MİLLETVEKİLLERİYİZ 

Seçim öncesi verimli bir toplantı yapmıştınız diyen CHP Kocaeli Milletevkili Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “ Bu tür toplantıların tekrar yapılması gerektiğini düşünüyorum. Hep birlikte sorunları konuşup çözüm üretmeliyiz” dedi. Hangi partiden olursak olalım biz Kocaeli Milletvekilleriyiz diyen Hürriyet, “ Bizim de bu anlamda ciddi sorumluluklarımız var. Bu kente kimlik kazandırma anlamında bir şeyler yapmak istiyoruz. Marka değerini yükseltmek lazım. Bundan sonra daha sık iletişim halinde olmak istiyoruz. 
 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.