1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bir komplo ve ötesi
Bir komplo ve ötesi

Bir komplo ve ötesi

Bir Parti’yi siyasal çıkar amacıyla vurmak için tezgahlanmış olduğu ayan beyan belli olan bir komplo olayı var ortada. “Komplo”nun süjesi olan cinsel olayın içinde olmak, kişilere, toplumun

A+A-

Bir Parti’yi siyasal çıkar amacıyla vurmak için tezgahlanmış olduğu ayan beyan belli olan bir komplo olayı var ortada.

“Komplo”nun süjesi olan cinsel olayın içinde olmak, kişilere, toplumun değer yargıları açısından utanç verici bir AYIP getirebilir. Ve bunun vebalini yalnız kişiler değil, aileler ve kurumlar da çeker. Zaten komplo da bu amaçla tezgahlanmış değil mi?

Lakin komplo yalnız ayıp getirmiyor, bir de suç var ortada... Ayıp ve suç ise, birbirinden ayrı kavramlardır. Ayıbın vebali manevidir. Suç ise pozitif hukukun kapsamındadır. Ve bu suçu işleyenler (!) bulup ortaya çıkarmak ve cezalandırmakta devletin savsaklanamaz asli görevidir.

MHP bir siyasal kurum olarak ve istifa eden üyeleri bireysel olarak kesinlikle pısmamalıdırlar.

Belli ki, bu tezgah genelevde kurulmamıştır. Olayın, görüntü ve ses alma donanımlı ve kadın partnerleri de özel olarak ayarlanmış bir mekanda geçtiği belli.

Mekan belli, görüntünün içinde kalanlar da belli olduğuna göre tezgahı kuranları ortaya çıkarmak devletin güvenlik kurumları için sadece bir an meselesidir.

Öyle ki, Bakan Hayati Yazıcıoğlu adına mail gönderen kişiyi ortaya çıkarıp yakalamak ve salıvermekten de kolay...

Bu olay da ayrıca irdelenmeye değer ve irdelenmelidir de...

Gelelim madalyonun öbür yüzüne...

MHP bir kurum olarak bu olaydan ne derecede etkilenip zarar görür?

Sayın Başbakan’ın kendisine örnek aldığı, medyada ve seçim meydanlarında her vesile ile dile getirdiği merhum Adnan Menderes de, üstelik biri evli, diğeri bekar iki bayanla fiziki gönül ilişkisini öyle gizli değil, aleni yaşamıştı. Bizim ve bize yakın kuşakta tanık oldu buna. Ve o gayrımeşru ilişkiden bir çocuk, ölü olarak dünyaya gelmişti.

Menderes Anasayı ihlalden dolayı ölüm cezasına çarptırıldı. Oysa, hakkında yukarıda sözünü ettiğim ve ölü doğan bebekle ilgil bir dava daha açılmıştı. neden? Menderes’i toplum nezdinde gözden düşürmek için... Ama ne oldu? Olay tersine tepti... Öyle tersine tepti ki, bu tepkiden Adalet Partisi doğdu.

Kenan Evren bile önceleri meydanları doldurdu ve her devrin yalakaları onu “Evren Baba” diye çağırdı ama sonuçta halk, onun kurdurup işaret ettiği partiye değil de, hiç hesapta olmayan

Özal’a oy verdi ve onu iktidara taşıdı.

Benim bildiğim MHP tabanı bilinçlidir ve partisini komploya kurban vermez. Ve çıkaracağı milletvekilini yine çıkarır.

Hele kendileri imam nikahını meşru sayıp aynı evde 3-4 kadına uçkur çözerken, bir kaç kişinin kaçamağını uçkur davasına dönüştürerek ondan medet umanlara hiç vermez.

12 Haziran çok şeylere gebe. Bu iyi biline...

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.