1. HABERLER

  2. MEKTUP

  3. Bir Ramazan Gecesi
Bir Ramazan Gecesi

Bir Ramazan Gecesi

MEKTUP- İSMET ÇİĞİTÖZGÜR KOCAELİ’de pek çok şey yeniden yapılanıyor. Biz yıllarca bu kentte iyi gazetecilik yaptık. Kent halkının güvenini, takdirini kazandık. Türkiye’de benzeri bulunmayan, yayınlandığı

A+A-

MEKTUP- İSMET ÇİĞİT

ÖZGÜR KOCAELİ’de pek çok şey yeniden yapılanıyor. Biz yıllarca bu kentte iyi gazetecilik yaptık. Kent halkının güvenini, takdirini kazandık. Türkiye’de benzeri bulunmayan, yayınlandığı kentle tam anlamıyla bütünleşen, herkesin örnek aldığı yerel gazeteyi hayata geçirdik, yaşattık. Ancak, kurumsal manada bir türlü istenilen düzeye gelememiştik.

ÖZGÜR KOCAELİ artık “Haldız Grup” bünyesinde bir şirket... Her konuda daha profesyonel bir yapıya geçiliyor. Gazetenin yayıncılık anlamındaki çizgisinde, yayıncılık anlamındaki yönetiminde değişen bir şey yok. Ama çalışanların performanslarının değerlendirilmesi,  şirketin her biriminde daha yüksek verimlilikle çalışılması, çok büyüyen ve kadro olarak da kalabalıklaşan şirket bünyesinde personel arası ilişkilerin geliştirilmesi ve kadronun gençleştirilmesi anlamında daha yoğun çaba harcanıyor.

Bu bağlamda, geçen hafta bu şirket açısından yeni ve farklı bir organizasyon gerçekleşti. Bazı arkadaşlar, şirketin iftar yemeği vermesini arzu ettiler. Yönetim Kurulu Başkanı Recep Haldız, tereddütsüz kabul etti.  Personel ve İdari işlerden sorumlu Genel Müdür Levent Kadıoğlu, hemen gerekli organizasyonları yaptı. Perşembe akşamı, gazete binasına en yakın konumdaki tesislerden biri olan Hoşgör Pastaneleri’nin Cumhuriyet Caddesi’ndeki şubesinde,  4’ncü katta ÖZGÜR KOCAELİ’nin iftar yemeği vardı.

Ramazan gecelerinde yazı işlerinde görevli arkadaşların büyük bölümünün haber takip işi oluyor. Bu nedenle, iftar yemeğine ağırlıklı olarak ilan servisi, idari kadrolarda görevli arkadaşlar katıldı. Recep Haldız’ın ev sahipliğinde, çok samimi bir akşam gerçekleşti.

Bu gazete ve bu gazeteyi yayınlayan şirket, bu kentte kendi alanında en köklü, en eski şirket durumundadır. Alışkanlıkları, gelenekleri vardır. Doğrusu, Ramazan aylarında iftar yemeği geleneği yoktu. İftar saati iş gereği çalışmak durumunda olan personele, iftar yemeği verilirdi. Bundan böyle, Ramazan aylarında toplu iftar yemeği de bir gelenek haline gelecektir diye düşünüyorum.

Bizim, yazı işlerinde çalışan arkadaşların bayram sabahları için kahvaltı geleneği vardır. Bayram günü gazetede çalışan arkadaşlar ilk günün sabahı,  gazetenin baskı makinesi salonunda kahvaltı masasında toplanır, bayramlaşarak güne başlar. Bu geleneği bu bayramda da sürdüreceğiz.

Her geçen gün, ayakları yere daha sağlam basan, her açıdan çok daha güçlü ve yayın politikasından, çizgisinden hiç taviz vermeden bu kent halkının gönlündeki yerini sağlamlaştırarak koruyan bir gazete haline geleceğimizden hiç kuşku duymuyorum. Bugün, geçen hafta içindeki iftar buluşmasından birkaç fotoğraf karesini sizlerle paylaşıyorum. ÖZGÜR KOCAELİ çok uzun olmayan bir gelecekte, bunca yıl bu gazeteyi sahiplenip, yaşatan değerli okurlarının önüne önemli sürprizlerle çıkacak. Pırıl pırıl renkli baskılı, içeriği ve tarzı korunan ama görselliğinde çağdaşlaşma yolunda çok büyük gelişmeler yaşanmış gazeteler sunacağız.

Bu hafta için son bir not… Bayramda ve sonrasında, büyük olasılıkla önümüzdeki 3-4 ay içinde beni de çok yoğun bir tempo bekliyor. Uzun süre hafta tatili bile yapamayacağım. Bu nedenle, izninizle 3 gün buralardan kaçıp, enerji depolayacağım. Benim tatil adresim, Girne’dir. Bu sabah gidiyorum,  Cuma sabahından itibaren yine yerimde olacağım. Herkese saygılar, sevgiler.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.