1. HABERLER

  2. MEKTUP

  3. Bir sabah toplantısı 
Bir sabah toplantısı 

Bir sabah toplantısı 

A+A-

Kalp ameliyatının izlerini büyük ölçüde üzerimden attım. Şükür, bu kritik dönemi, grip, nezle falan olmadan da atlattım. Ama arkadaşlar, hala beni ağır yükün altına sokmuyorlar. Sistemde zaten bir değişiklik yok. Metin Karan ve Ali Gündoğdu, gazeteyi gayet güzel yapıyorlar. Ben sabah yazılarımı yazıyorum, Perde Arkası ile ilgileniyorum, gelen gidenle konuşup, ağırlıyorum, Zaten hiçbir zaman benim gazetede toplantı alışkanlığım olmamıştır. 

Yazı İşleri ekibi, her sabah 09.00-10.00 arası değerlendirme toplantısı yapıyor. Ahmet Serimer ve Murat Yoldaş ile, muhabir arkadaşlar Şennur, Ayşegül, Çiğdem, Kerim bir araya geliyor, günlük programı hazırlıyorlar. Gazetede stajyer olarak çalışan Samet de onlara katılıyor.

Geçen sabah, kendi yazımı kendi odamda yazdım, bunları aşağıya teslim etmek için indim. Toplantı hararetle devam ediyordu. Aslında Yazı İşleri ekibi, her gün tam kadro olmuyor. İzinli olan, sabah erken saatte bir programı takip için gazeteden çıkmış olan, hafta tatili olan falan çıkıyor. O sabah tam kadroydu. Arkadaşlar, “Abi gel, hazır hepimiz buradayken bir fotoğraf çekelim” dediler. 

Ben Ali’yi Metin’i, Yıldız’ı çağırdım. Ali ve Metin, interneti hazırlayan Gülden’i, sayfa sekreteri Hikmet’i çağırdılar. Haydi oldu olacak Spor da gelsin oldu. Sabah saat 09.00.. Gazete binasının 1’inci katında fotoğraftaki bu tablo ortaya çıktı. Kartepe Meslek Lisesi öğrencisi, gazetemizde resmi staj yapan Samet Yılık da büyük bir keyifle bu selfie’yi çekti. 

Her fırsatta tekrarlıyorum. Biz bu gazetede çok uzun yıllardır birlikte omuz omuza çalışıyoruz. Zor günlerimiz oldu. Birbirimizle kavga ettiğimiz, birbirimize küstüğümüz oldu. Ama akşam üstü gazetenin hazırlanışı bittikten sonra salonun ortasında TV’deki müzik kanalından yükselen şarkı sesi ile, dans ettiğimiz de oldu. İyi bir ekibiz. En azından bu kentteki uzak ara en iyi ekibiz. Fotoğraftaki herkesin yüzünün güldüğü bu sabah toplantısı fotoğrafını bu hafta sizlerle paylaşmak istedim. 

mektup-foto.jpg

YAZI İŞLERİ TOPLU HALDE- Geçen hafta ÖZGÜR KOCAELİ’nin Yazı İşleri ekibi, eksiksiz, tam kadro sabah toplantısında bir araya geldi. Bu ekip, hala daha ve her şeye rağmen, bu kentteki, hatta belki de Türkiye’deki en başarılı, en üretken yerel gazete ekibidir. Bu fotoğrafta herkesin yüzü gülüyor. Ne güzel değil mi?

ÜSTÜME ÇOK GELİYORLAR 
Bu kentte çok sevenimiz, destekleyenimiz var. Ama bir o kadar da çekemeyen, gıcık olan, beni itibarsızlaştırmak için elinden gelini yapanlar var. 

Geçen hafta yine sosyal medyada, hatta ulusal gazetelerde konu oldum. Emin olun artık bu tür şeyler hiç umurumda değil. Ama geçen hafta bana yapılanı görünce, emin olun Recep Tayyip Erdoğan’a bile hak verdim. Bu kendini sosyal demokrat sanan, muhalif sanan, sadece sosyal medyada herkese kara çalmayı marifet bilen kesim, gerçekten çok zararlı. 

Geçenlerde bir yazı yazdım. Kocaeli’de her yıl 52 bin kişilik nüfus artışından, üstelik bu artan nüfusun yetişkinlerden oluştuğundan söz ettim. Bu tablonun aynen devamı halinde kentimizin yaşanmaz ve riskli bir kent olacağına vurgu yaptım. Bir cümleyle de şöyle dedim: ”Hatta artık bu şehirde köpekle cinsel ilişki kuranlar var. Nüfusu 2 milyonun üzerine çıkan bu şehirde, birkaç yıl sonra bir Genelev’i bile konuşmak gerekecek.”

Aklı evvel İsmet Çiğit düşmanları, yazı içinden bu cümlenin bir kısmını almış, “Yandaş gazeteci İsmet Çiğit, genelev istedi” diye sosyal medyada yorum yapmış. Yazdıklarımın arkasındayım. Cesaretle bu kentin önündeki bir tehlikeyi dile getirdim. Zaten bunu herkes yapamaz. Ama bunu bana karşı malzeme olarak kullanmaya kalkanlar bir de “Yandaş gazeteci” sıfatını yakıştırmışlar. Buna üzüldüm, kızdım. Ben içinde bulunduğum şartlarda en delikanlı, en dürüst, en muhalif gazeteciliği yapmaya gayret ettiğimi düşünüyorum. Kendini muhalif ve sosyal demokrat zanneden zirzoplar, bana bunu yapıyor. Bunlar sosyal demokratsa,  ben artık Tayyip’çiyim. Bu konuda beni yerel basında sadece Adem Turgut savundu. O’na da teşekkür ederim. Bütün okurlarıma sağlıklı, bereketli, mutlu bir hafta dilerim.


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.