1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Biraz daha güzel bakamaz mıyız…
Biraz daha güzel bakamaz mıyız…

Biraz daha güzel bakamaz mıyız…

Neden hep negatiftir bazıları,anlamak gerçekten zor. Hiç mi iyi,güzel ve hayırlı iş yapılmıyor? Neden her fırsatı karmaşa ve kaos zemini oluşturacak biçimde görür ve değerlendirirler?. İyi,

A+A-

Neden hep negatiftir bazıları,anlamak gerçekten zor. Hiç mi iyi,güzel ve hayırlı iş yapılmıyor? Neden her fırsatı karmaşa ve kaos zemini oluşturacak biçimde görür ve değerlendirirler?. İyi,güzel ve hayırlı işleri görmek bu kadar mı zor?. Kendi içinde çelişkili ruh haline sahip olanlar,sanırım negatif iklim gıdaları ile beslenmeye alışmışlar; bir türlü pozitif sulara açılamıyorlar. Halbuki pozitif sularda yaşam daha renkli ve huzurlu,hayat daha bir tatlı.

Güzel düşünen güzel görür,güzel gören güzel işler ve hayatı güzelleşir demiş büyükler.  Eee, “sözün büyüğü büyüklerin sözü” sözü boşuna söylenmemiş. Hayata gülerek değilse bile tebessümle bakılamaz mı?. Bu kadar zor mu pozitif düşünce,bu kadar zor mu pozitif bakış?. Demek zormuş aydınlığa yarasa kadar bile tahammülü olmayanlar için. Böyleleri için varsa yoksa tartışma,varsa yoksa karmaşa ve kaos ortamı. Nedir ve nedendir her meselede fırtına koparma istek ve gayretleri?.

Güzel işler yapılıyor bu ülkede,güzel işler yapılıyor şehrimizde.  Dostların gururu hasımların da hasedi güzel işler yapılıyor. Başkalarının işgal ve sömürü yada konma adına gittiği yerlere Türkiye insanî amaçlarla gidiyor.  Önce o işgal ve sömürü heveslilerini caydırmaya uğraşıyor bütün gücüyle, bu mümkün olmadığı zamanlarda da vaziyet etme görevini üstleniyor yine insanî amaçla. Gıda götürüyor gittiği yerlere, ilaç götürüyor. En önemlisi de insanlık dersi veriyor dünyaya bölgede ve dünyanın hemen her yerinde yaptıklarıyla. Dün Türkiyenin dünya haritasında yerini bilmeyenlere İstiklal marşımızı söyletenler Anadolumuzun sıcak bağrında çıkmışlar,bayrağımızı dalgalandırıyorlar gittikleri yerlerde. Ama  olmuyor, bir türlü anlayamıyor anlamak istemeyen nadanlar.

Daha dün üçyüz elli civarında yaralı,kırk kadar yabancı ile beşyüze yakın insanı getirdi aslanlarımız. Libya’ya sınır olmasına rağmen kendi vatandaşlarının canhıraş çığlıklarını duymayanlar var. Ama Türkiye nereye nefesi yetiyorsa oraya koşuyor insani amaçla. Avuçlarımızla yetmez,yüreğimizle alkışlasak yeridir. Artık birilerinin ayak izlerine bakıp yolunu bulmaya çalışan değil,kendisi yol iz belirleyen Lider ve istikrar abidesi bir ülkenin vatandaşı olma onur ve gururu ile bakıyoruz dünyaya.  Sesine kulak kesilip,ne diyor tarihî derinliği boyumuzu aşan bu insanlar diyecekleri zaman yakındır.  Yakındır da, kendi içinde barışık huzur toplumu olma gayretini gevşetmezsek tabi.                                   Yerelde de güzel şeyler oluyor şehrimizde;görmek için bakmalı sadece. Daha dün, otistik yavrularımız için başlatılmış güzel bir gayretin semeresini gördük; başta dernek başkan ve yöneticileri ile katkı sağlayanları kutluyorum. Sayın Valimizin,Büyükşehir Belediye Başkanımızın,benzeri her sosyal projede görülmesi, desteklerini vadetmeleri ayrı bir güzellik.  Ancak bütün bunları görmek için önce bakmayı bilmek gerek.  Bir de nereden ve nasıl bakacağını tabi. Ne olur biraz doğru yerden,iyi,güzel ve hayırlı işleri görmek,hatta bu işlerin içinde yer alabilmek arzusu ile baksak!. İnanıyor,ümit ve dua ediyorum,Lider ve istikrar abidesi muvazene unsuru bir millet olarak dünya sahnesinde yer almaya bir kapı eşiği kadar yer kaldı; ha gayret.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.