1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Birilerinin hevesi kursaklarında kaldı!
Birilerinin hevesi kursaklarında kaldı!

Birilerinin hevesi kursaklarında kaldı!

Merak ve heyecanla önceki akşam Teona Otel’in yolunu tuttum. Yönetim eski yöneticileri iftara çağırmıştı. İftar bahaneneydi, amaç eski yöneticilerden destek talep etmekti. Bu çağrılar daha önceki dönem

A+A-

Merak ve heyecanla önceki akşam Teona Otel’in yolunu tuttum. Yönetim eski yöneticileri iftara çağırmıştı. İftar bahaneneydi, amaç eski yöneticilerden destek talep etmekti. Bu çağrılar daha önceki dönemlerde de yapılmış ancak bir sonuç alınamamıştı. Eski yöneticiler çağrılara kayıtsız kalmışlardı. Bu organizasyon öncesinde de yöneticilerin ilgisiz kalacağına yönelik endişeler vardı. Gelenlerin sayısı 10’u geçmez diyenler vardı. Sevgili Hayri Kara televizyon programında, “Katılım 30’u geçsin büyük başarı” demişti.

100 KİŞİDEN 65’İ OLUMLU YANIT VERDİ

Erken saatte Teona Otel’e geçtim. Bahçede Mehmet Tüysüz, Mehmet Pehlivan, Yunus Merttürk, Muzaffer Gürfidan ve Mustafa Soyer sohbet ediyorlardı. Topu topu 5 kişilerdi. Önce endişeye kapıldım, yine hüsran yaşayacağız, kimse gelmeyecek diye. Ancak endişem ilerleyen dakikalarda yerini sevinç ve umuda bıraktı. Eski yöneticiler tek tek otelden içeri girdiler. 35-40 kişilik bir grup oluştu. Başkan Orhan Görsen ile konuştum. Sevgili Görsen yaklaşık 100 kişiyi davet ettiklerini, 30 kadarının başka programlarından dolayı gelemediğini ancak telefonda destek sözü verdiklerini söyledi. Hatta bu 30 kişi Görsen’e, “Bizim payımıza ne düşüyorsa yaz, gerekeni yaparız” demişler. 35 kişi de bizzat organizasyona katılıp katkı sundu. Demek ki 65 kişi oluşumun içinde. Başka bir deyişle 100 kişiden 65’inin çağrıya olumlu yanıt vermiş.

KENDİLERİNE YAKIŞANI YAPTILAR

Elbette ki, daha fazlasını isterdik, beklerdik ancak bu kadarı da hiç fena değil. Bir hayal kırıklığı söz konusu olmadı. Çok şükür. Başkan Görsen’i dün aradığımda düşüncelerini sordum. Görsen memnundu. “Organizasyon amacına ulaştı sayılır” dedi.  Eski yöneticilere tek tek teşekkür etti. Başkan memnunsa, toplantı amacına ulaştı diyorsa bu iş bitmiştir. Eski yöneticilerimiz taşın altına ellerini koymuştur. İftar davetine katılan, mazeretleri nedeniyle katılamayıp destek sözü veren tüm eski yöneticilere ben de buradan teşekkür ediyorum. Kendilerine yakışanı yaptılar. Kocaelispor’a olan sevdalarını ortaya koydular. Kocaelispor’un kapatılmasına izin vermeyeceklerini haykırdılar. Sağ olsunlar, var olsunlar.

ESKİ YÖNETİCİLER YALNIZ DEĞİL

Eski futbolcular Kocaelispor’u yaşatma mücadelesinde artık yalnız değiller. Elbette ki eski yöneticilerin bu katkısı bir başlangıç. Kent halkının, taraftarının da kulübe maddi anlamda önemli bir destek sağlaması gerekiyor. Önümüzdeki günlerde gerek kombine satışları, gerekse yardım kampanyalarında halkın desteği talep edilecek. Ben inanıyorum halk da Kocaelispor’u yaşatmak için yola çıkan eski futbolculara önemli bir katkı verecektir. Son olarak bu organizasyona ev sahipliği yapan sevgili Ziver Gül ağabeye, Teona Otel yönetici ve personeline teşekkür ediyorum. Özel bir mekanda güzel bir iftar yemeğiydi. Kocaelispor’un kapatılmasını isteyenlerin bu organizasyonuyla ilgili “Kimse gelmez” umudu ve beklentisi vardı. Böyle bir tablo ortaya çıktığında zil takıp oynayacaklardı. Eski yöneticiler çağrıya kayıtsız kalmadı. Birilerinin hevesleri kursaklarında kaldı.

Körfez’in logosu beğenilmedi

Körfezspor’un logo, renk ve isim değişiklikleriyle ilgili federasyona yaptığı ilk başvurudan bir sonuç çıkmamıştı. Federasyon Kocaeli FK ismi ve Yeşil ve Siyahın birlikte ana renk olarak kullanılmasını kabul etmemişti. Daha önce de yazmıştım, beklenen bir gelişmeydi bu. Federasyon marka değerlerini dikkate alarak Körfezspor’un taleplerini geri çevirdi. Körfezspor sessiz sedasız ikinci bir kongre yaparak yeni isim ve renklerle ilgili başvurusunu yaptı. Henüz federasyondan kesin bir yanıt gelmese de, yeni isim ve renklerin belirlenmesinde federasyon yetkililerinin bilgisi alındığı için olumsuz bir durumun ortaya çıkması beklenmiyor. Yani yeni başvuru büyük olasılıkla kabul edilecek.

SPOR KULÜBÜ DEĞİL, FUTBOL KULÜBÜ

Körfezspor artık Körfez Futbol Kulübü adıyla faaliyetlerini sürdürecek. Aslında ismin sonuna FK eklenmesi yerinde oldu. Türkiye liglerine bakalım, Körfezspor dışındaki kulüplerin mutlaka futbol dışında bir ve daha fazla branşta faaliyet gösterdiğini görürsünüz. Bunun için de onlar için spor kulübü denir. Körfezspor ise yıllardır sadece futbol branşında faaliyet gösteriyor. Görülen odur ki, bundan sonraki süreçte de böyle devam edecek. Dolayısıyla sadece futbolda faaliyet gösteren bir kulübün ismine FK eklemesi yapılması mantıklı. Renkler konusuna gelince. Kocaelispor’un ana renkleri Yeşil-Siyah olduğu için Körfezspor aynı renkleri alamadı. Kırmızı-Siyah ana rengin yanında yedek renk olarak yeşil alındı. Körfezspor yeni sezonda Yeşil-Siyah ağırlıklı forma kullanabilecek. Bunun önünde bir engel bulunmuyor.

LOGOYU BEĞENEN OLMADI

Logo konusunda bir sürü örnek ortaya koyuldu. En son karar kılınan logo önceki gün resmen açıklandı. Logo ortaya çıktığında tepkiler beraberinde geldi. Gazetelerin internet sitelerine, taraftar sitelerine bakıyorum yapılan yorumların yüzde 95’i olumsuz. Hatta logoyla ilgili bundan daha kötüsü olamazdı yorumları bile yapılıyor. Körfezspor FK logosunda dikkat çeken kuruluş tarihinin olmaması. Genellikle logolarda kulüplerin kuruluş yılları yazılır. Körfezspor FK bunu yapmamış. Nedenini de az çok tahmin etmek mümkün. Malum projenin amacı Kocaelispor’un yerini almak.  Körfezspor’un kuruluş yılı 1995, Kocaelispor’un ki 1966. Logoya 1966 yazılması mümkün olmadığı için Körfezspor’un kuruluş tarihi de bilerek es geçilmiş. Logoyla ilgili son bir şey daha söylemek isterim.  Kocaelispor ile Körfezspor FK logolarının birbirlerine benzediği şeklindeki yorumlara katılmıyorum. Hiç ilgisi yok. Yeni isim, renk ve logoyla ilgili benim değerlendirmelerim bunlar. Sonuçta seçimler yapılmış, bir karar verilmiş. Hayırlı uğurlu olsun diyelim.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.