1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Birleşik Kamu İş 1 Mayıs’ta Taksim’de
Birleşik Kamu İş 1 Mayıs’ta Taksim’de

Birleşik Kamu İş 1 Mayıs’ta Taksim’de

Birleşik Kamu İş Birleşik Kamu İşgörenleri Sendikaları Konfederasyonu Kocaeli İl Temsilcisi Bilal Şener 1 Mayıs’ta Taksim’de olacaklarını açıkladı.

A+A-

Birleşik Kamu İş Birleşik Kamu İşgörenleri Sendikaları Konfederasyonu Kocaeli İl Temsilciliği tarafından bir basın açıklaması düzenlendi. Eğitim İş Kocaeli Şube binasında gerçekleşen basın açıklamasını Birleşik Kamu İş Birleşik Kamu İşgörenleri Sendikaları Konfederasyonu Kocaeli İl Temsilcisi ve Eğitim İş Şube Başkanı Bilal Şener okudu. Şener yaptığı açıklamada, “129 yıldır tüm dünya emekçileri, emeğin ve üretenlerin uğradığı haksızlıklara, zulme ve sömürüye karşı, Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü 1 Mayıs’larda, alanlarda bütünleşmekte ve hakları için haykırmaktadırlar. Bu uluslararası birliğin, mücadelenin ve dayanışmanın bir parçası olan Birleşik Kamu-İş olarak bizler de; 1 Mayıs’ta Taksim’deyiz” dedi.

TAKKE DÜŞECEK KEL GÖRÜNECEK

Memurun iş güvencesinin kaldırılmak istendiği, esnek ve performansa dayalı çalışma şartlarına doğru itildiği, hükümetin kapı kulu yapılmaya çalışıldığı, İşçinin taşeron çalışmaya mahkûm edildiği, kıdem tazminatına göz dikildiği, öldürüldüğü, örgütlenenin işten atıldığı, Çiftçinin tefecilerin eline düşürüldüğü, Esnafın vergi yükünün altında ezildiği, Emeklinin açlık ve sefalete terk edildiği, Gençliğin baskı ve zulme uğradığı, işsizlikle boğuştuğu bir Türkiye manzarasıyla karşı karşıyayız. Tüm bu olumsuz gelişmeleri halkın gözünden kaçırmak isteyen iktidar, Türkiye gündemini suni meseleleri ön plana çıkartarak meşgul etmek istemektedir. Ancak hırsızlar, katiller, yalancılar, emek düşmanları şunu iyi bilmelilerdir ki, bu böyle gitmeyecektir. Takke düşecek, kel görünecektir. Zulmün hesabını emekçiler soracaktır. 

FAŞİZME DUR DEMEK İÇİN

Birleşik Kamu-İş olarak; Irkçılığa, gericiliğe, bölücülüğe ve her türlü faşizme dur demek için, Emperyalist politikaları, sömürüyü ve kapitalizmi yıkmak için, Kamu Emekçilerinin iş güvencelerini sağlayan “657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu” değiştirilerek kamu emekçilerinin performansa dayalı esnek çalışma yönetimi ile iş güvencesiz, siyasi iktidarın memuru ve koşulsuz kapıkulu yapılmasına karşı çıkmak için, işsizliği, yoksulluğu, güvencesiz istihdamı ve tekelci anlayışı ortadan kaldıracak, Milli Gelirin paylaşımında adalet ve eşitliğin sağlandığı sosyal devleti yeniden tesis etmek için, Feodal düzenin yıkıldığı, birlik ve beraberliğimizi güçlendirecek eşit, özgür, laik, demokratik, hukukun üstünlüğünün esas alındığı, emekten yana bir düzeni yaratmak için alanlarda olacağız. 

DAYANIŞMA GÜNÜNE DAVET

Doğru tarım politikalarıyla üretici çiftçinin korunduğu, yerli üretimin ve üreticinin desteklendiği, yeniden kendi kendine yeten bir ülke için, etnik kimlik ve mezhepsel ayrışmaya neden olacak, parlamenter demokrasi yerine tek adamlığı getirecek, gerici, bölücü, emek düşmanı yeni anayasa dayatmasına karşı durmak için, halkımızın ve dünya halklarının baş düşmanı, savaş kışkırtıcısı, yağmacı emperyalizme direnmek için, Savaşa karşı, yurtta ve dünyada barışı savunmak için, grevli, toplu sözleşmeli sendikal hakların özgürce kullanılabilmesi için, emekten yana ve emekçilerin haklı taleplerine duyarlı, ulusal bir iktidar için, Cumhuriyetimizin kazanımları, ülkenin birliği bütünlüğü ve tam bağımsız Türkiye için, 1 Mayısta İstanbul Taksim başta olmak üzere, tüm Türkiye’de alanlardayız. Kamu emekçilerini, işçileri, işsizleri, emeklileri, gençleri birlik, mücadele ve dayanışma gününü kutlamaya davet ediyoruz.
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.