1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bisikletli eylemciler Kocaeli’ye ulaştı
Bisikletli eylemciler Kocaeli’ye ulaştı

Bisikletli eylemciler Kocaeli’ye ulaştı

3 Ağustos tarihinde başlayacak olan Toplu Sözleşme taleplerini iletmek için Ankara’ya gidecek olan Büro Memur Sen üyesi 10 kişilik bisikletli grup Kocaeli’ye ulaştı.

A+A-

Toplu Sözleşmesi’ndeki taleplere dikkat çekmek için 23 Temmuz’da Balıkesir’den yola çıkan ve Ankara’ya ulaşmayı hedefleyen 10 kişilik bisikletli grup; Bursa ve Yalova’dan sonra Kocaeli’ye ulaştı. Eylemci grup Kocaeli Fuarı içinde bulunan Sivil Toplum Merkezi önünde Büro Memur Sen 3 Nolu Gümrük Şube Başkanı Fırat Güler, Büro Memur Sen 1 Nolu SGK Şube Başkan Vekili İlhan Alşan, Büro Memur Sen 2 Nolu Adliye Şube Şafak Akdeniz tarafından karşılandı. Burada bir basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasını Büro Memur Sen Kocaeli Nolu Gümrük Şube Başkanı Fırat Güler okudu. Bisikletli grup Kocaeli’den sonra Sakarya, Düzce, Bolu güzergahından Ankara’ya dönmüş olacak. Eylemci memurları 1 Ağustos’ta Ankara’da Büro Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın karşılayacak. Toplu Sözleşme görüşmeleri ise 3 Ağustos’ta başlayacak. 

HAKLARIMIZ İÇİN BURADAYIZ

Basın açıklamasını okuyan Güler açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bu gün burada, yıllardır hakları verilmeyen, mevcut hakları ellerinden alınan memurlarımızın toplu sözleşme öncesinde sesini duyurmak, uğradıkları haksızlıkları haykırmak, toplu sözleşmede memurlarımıza hak ettiği değerin verilmesi için Balıkesir’den Ankara’ya yapacağımız bisikletli eylemimiz için toplandık. Bilindiği üzere memurlarımızın hakları iki yılda bir yapılan toplu sözleşme ile belirlenmektedir. Bu yıl üçüncüsü yapılacak olan toplu sözleşme görüşmeleri, 3 Ağustos tarihinde başlayacak ve yaklaşık 2 buçuk milyon memurumuzun geleceği bu toplu sözleşmede karara bağlanacaktır. Toplu sözleşme sadece memurlarımızı değil, emeklilerimizi, memurlarımızın ailelerini, kısacası yaklaşık 20 milyon vatandaşımızı yakından ilgilendirmektedir.  

MEMURLARIN TALEPLERİ

Yüzdelik zam, Taban Aylığı, Refah Payı, Enflasyon farkı, Fazla mesai ücretleri, ek ödeme ve ikramiyelerin ödenmesi, 15 Ocak 2005’ten sonra göreve başlayan memurlarımıza ilave bir derece verilmesinin uygulamaya konulması, 4/B ve 4/C’li kardeşlerimizin kadroya geçirilmesi, Memurlarımızın işe geliş ve gidişlerinde servis hizmetinin verilmesi, Görevde yükselme sınavlarının düzenli olarak her yıl açılması, Atamaların, kurum içerisinden yapılması, Yardımcı hizmetler sınıfındaki memurların genel idare hizmetleri veya teknik hizmetler sınıfına geçirilmesi, Yemek, kreş ve lojman gibi sorunların çözülmesi, TSK’daki memurlar için 232 ve 233’üncü maddelerin kaldırılması, AYİM Kanunu’nun 20’inci maddesinin yeniden düzenlenmesi, Emniyet Genel Müdürlüğü’ndeki memurların görev tanımlarının yapılması, yıpranma payı verilmesi, emeklilikte ücret kesintisinin yapılmaması, Meteoroloji Genel Müdürlüğü çalışanlarına havacılık tazminatının ödenmesi, Milli Arşiv Kanunu’nun çıkarılması, Şeflerin özel hizmet tazminatlarının arttırılarak ücretlerinde iyileştirme yapılması, Gümrük ve Ticaret Bakanlığında 5 olan rotasyon bölge sayısının 3’e indirilmesi, İş ve Meslek Danışmanlarının maaş kaybının eksiksiz olarak giderilmesi

TALEPLERİMİZİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Bizler, Büro Memur-Sen olarak; taleplerimizin takipçisi olacağımızı ve taleplerimiz kazanıma dönüşünceye kadar mücadelemizden vazgeçmeyeceğimizi ifade ediyoruz. Büro Memur-Sen olarak; kamu görevlilerinin her türlü mağduriyetlerinde yanlarında olacağımızı bir kez daha Balıkesir Ali Hikmet Paşa Meydanı’ndan haykırmak istiyorum. Kamu görevlilerimiz için eylem yapmak en demokratik hakkımızdır. Toplu sözleşmede haklı taleplerimiz dikkate alınmadığı takdirde yine demokratik hakkımız olan eylemlerle alanlarda olacağız. Memurlarımızın insanca yaşaması ve güvenli geleceği için bugün yapacağımız “Bisikletli Eylem” ile memurlarımıza uygulanan haksız uygulamalara en güzel cevabı vereceğimizi tüm kamuoyu ile paylaşıyoruz.”
Bu haber toplam 468 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.