1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Biz de girişebilir miyiz?
Biz de girişebilir miyiz?

Biz de girişebilir miyiz?

Gazetelerde haberlerini gördünüz. Ben de evime giderken kalabalığı görüp merak etmiştim zaten. Merak ettiğim asıl yanını tam da öğrenemedim ya, ilerleyen zamanda bir bilene sorar öğrenirim

A+A-

Gazetelerde haberlerini gördünüz. Ben de evime giderken kalabalığı görüp merak etmiştim zaten. Merak ettiğim asıl yanını tam da öğrenemedim ya, ilerleyen zamanda bir bilene sorar öğrenirim artık.

MARKA…

Tam adıyla “Doğu Marmara Kalkınma Ajansı…

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün de gelmiş açılışına. Geniş katılımlı bir tören yapılmış ve açılmış. Bakan konuşmuş, yetkililer konuşmuş. Açılış da AKP müziğiyle yapılmış bilesiniz.

Ne yapıyormuş bu MARKA?

Kabaca söylemem ve benim anladığım biçimini size aktarmam gerekirse; girişimciye kredi veriyormuş. Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün’ün;

“Bizim yaptığımızı baba oğula yapmamıştır” demesine bakarsanız, bedava gibi bir kredi anlayacağınız.

İyice meraklanıp baktım, araştırdım. Yöre için, Doğu Marmara için şunlar söyleniyordu;

1-Doğu Marmara: Türkiyedeki tüm yolların (otoyol, karayolu, demiryolu, denizyolu, havayolu) kesiştiği Türkiye’nin kalbi, 2-Türkiye’nin en iyi ekonomik potansiyeline sahip bölgesi, 3- Organize ve düzenli sanayi – hizmet yapılanması, 4- Nitelikli iş gücü merkezi 5- Türkiye’nin en büyük kuruluşlarının tercihi, 6- Yabancı yatırımların tercihi, 7- Türkiye’nin Ar-Ge ve teknoloji merkezi, 8- Türkiye’nin en çok yatırım alan bölgesi, 9- Türkiye’nin karlı bölgesi, 10- Türkiye’nin sanayi başkenti, 11- İdeal yatırım ortamı, 12- İmrenilen yaşam kalitesi, 13- Türkiye’nin en gelişmiş alt yapısına sahip bölgesi, 14- Bölgesel ve uluslar arası iş birliğinde bağlantı noktası, 15- Türkiye’nin satın alma gücü en yüksek bölgesi, 16- Türkiye dış ticaret merkezi 17- Türkiye’nin doğal turizminin merkezi…

Gördüğünüz gibi 17 madde sıralamışlar bölgemiz için ve sağolsunlar; “Türkiye’nin sanayi başkenti” yakıştırmasını da yapmışlar, “İmrenilen yaşam kalitesi” de demişler, “Türkiye’nin doğal turizminin merkezi” gibi bir pay da vermişler.

Böyle bir bölgede, MARKA neyin kredisini kime veriyor?

Sanayi ve Ticaret Bakanı açıklamış;

“Biz babanın oğula yapmayacağı iyiliği yapıyoruz. Proje geliştirin, faizsiz uzun vadeli krediden yararlanın, proje geliştirin hibe kredi alın!”

MARKA’nın Yönetim Kurulu Başkanı, Sakarya Valisi’nin açıklamaları da oldukça çarpıcı. Diyor ki;

“2010 yılı mali destek programı kapsamında 68 KOBİ’ye 15 milyon TL hibe kredi verdik. 2011’de 16 milyon TL hibe kredi vereceğiz!”

Nereden buluyorlar bu parayı dersiniz?

Sakın sizden, bizden toplanan vergilerden olmasın?

Kimin parasını kime, hem de hibe olarak veriyorlar, araştırın siz de!

İsterseniz siz de “girişimci” olun ve yaklaşan seçimlerde girişin bir yerlerden!..

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.