1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bize biz yeteriz
Bize biz yeteriz

Bize biz yeteriz

Geçtiğimiz günlerde internet sitesindeki köşeme bir yorum yapılmış. Körfezli imzasıyla gelen mesaja bakalım: “Bakın Hayrettin ağabey Coca Cola Akademi U–15 Ligi’nde Fenerbahçe, Sakaryaspor’

A+A-

Geçtiğimiz günlerde internet sitesindeki köşeme bir yorum yapılmış. Körfezli imzasıyla gelen mesaja bakalım: “Bakın Hayrettin ağabey Coca Cola Akademi U–15 Ligi’nde Fenerbahçe, Sakaryaspor’u 7–0 yenmiş. Gollerin dördünü İzmit doğumlu çocuklar atmış. İsimleri Bertuğ Başdemir (2), Melih Okutan, Caner Koca. Gel de üzülme. Ne olur artık kendi değerlerimize sahip çıkalım. Bize biz yeteriz”

İkisi demirspor, biri büyükşehir’den gitti

Bilgi vereyim. Bertuğ ile Melih, Demirspor’dan, Caner ise Büyükşehir’den Fenerbahçe’ye gittiler. İzleme şansı bulamadım ama üçünün hakkında da çok methiyeler duydum. Sevgili Zeki Cömert, Bertuğ ile Melih’in yakın gelecekte Türk futbolunun yeni yıldızları olacağı inancı ve iddiasında. Caner’de istikbal görenler de çok fazla. Elbette ki bu ilin değerlerinin Kocaelispor’a hizmet etmesini isterdik.  Ancak Kocaelispor’un son yıllardaki durumu malum. Bu çocukları Fenerbahçe’ye gönderenlere kızamıyoruz. Sayın Nasut Kayalı ağabey Yüksek Divan Kurulu toplantısında bu konunun üzerinde önemle durdu, “Bu ilin yetenekli gençlerinin dışarıya gitmesine engel olmalıyız, bunun için bir şeyler yapmalıyız” dedi.

Yönetemin samimi ve doğru adımları

Hepimizin düşüncesi aynı. Şu andaki yönetimin bu konuda güzel projeleri var. Başkan Rafet Kırgız divan kurulunda bundan bahsetti, önümüzdeki günlerde amatör kulüplerin başkan ve teknik adamlarıyla toplantı yapacaklarını, yetenekli gençlerin Kocaelispor’a kazandırılması için yardım isteyeceklerini söyledi. Yönetim bu konuda samimi ve doğru adımlar atarsa, bu ilin yetenekleri yuvadan uçmaz. Bugüne kadar yetenekli gençler dışarıya gittiyse suçu kendimizde arayacağız. Yapmamız gereken şartları olumlu hale getirmek. Yoksa bu ilden yetişen hiçbir futbolcu Kocaelispor dururken, başka bir takıma gitmez. Benim bu yönetimden, gelecekten yana çok umudum var.

Kendi değerlerimize sahip çıkalım

Rafet Kırgız ile birlikte yıllar önce çok güzel bir çalışma yapmıştık. Bu ilin yeteneklerini bir araya getirip vitrine çıkarmıştık. O kadrodaki hemen her isim bu işten ekmek yedi. Biri İbrahim Üzülmez’dir, bir diğeri Haydar Koç. Bu ilde müthiş potansiyel var. Bunu en iyi bilen Rafet Kırgız. İnanıyorum gerekli çalışmalar yapılacak ve bu ilin değerlerinin dışarıya gitmelerinin artık önüne geçilecek. Okurumun da altını çizdiği gibi bize biz yeteriz. Bu ilin potansiyelini doğru kullanalım transfer falan hiç gerek yok. Bu ilin yetenekleri, Kocaelispor başta olmak üzere bu ilin profesyonel takımlarını büyük hedeflere taşır.

Bu kulüpte en büyük haksızlık Muammer Çelik’e yapılmıştır

Yüksek Divan Kurulu toplantısıyla ilgili değerlendirmeye devam edelim.  Toplantıya damgasını vuran isim Muammer Çelik’ti. Yaşadığı sıkıntıları anlattı, Kocaelispor’a olan sevgisinin, büyüklerine olan saygısının faturasını çok ağır ödediğini söyledi. Kimseden maddi bir beklenti içinde olmadığının altını çizerek, vefasızlıktan yakındı. Yerden göğe kadar haklıydı. Kocaelispor tarihine bakalım. Pek çok başkan veya yöneticinin fedakarlığı vardır mutlaka. Ancak Muammer Çelik kadarını kimse yapmadı, bundan sonra da böyle birisinin çıkacağını hiç sanmıyorum. Çelik, Kocaelispor uğruna hayatını, geleceğini tehlikeye attı. Kocaelispor’u bu hala getirenlerden şikayetti oldu, savcılığa başvurdu ama cezaevine giren kendisi oldu.

“Bir evim kalsa, onu da kocaelispor için satarım”

Bir savda uğruna yaşanabilecek her türlü zorlukları yaşadı Muammer Çelik. Ancak bu kent ona karşı vefa göstermedi. Sevgili muammer Çelik, konuşmasının finalinde, “Bunca yaşadığım sıkıntıya rağmen bir evim kalsa, Kocaelispor kurtulsun diye onu da satarım” dedi. Bu sözlerinde son derece samimi olduğuna inanıyorum. Çünkü bugüne kadar yaptıkları ortada. Sevgili Çelik yönetici Teoman Gencal’a yapılan saldırı sonrasında hiç kimseden ses çıkmamasına yönelik tepkisinde de haklıydı. Çelik, tepki göstermeyen gruba basını da dahil etti. Ben üzerime alınmadım. Gerekli tepkiyi gösterdiğimi düşünüyorum. Çelik ağabeyin de bu gazeteyi ve beni ayrı tutmasını beklerdim. Ancak bu da çok önemli değil. Benim vicdanım rahat. Sonuç olarak sevgili Çelik’in isyanına hak veriyorum. Kocaelispor’da en büyük haksızlık yapılan ismin o olduğu düşüncesindeyim.

İhsaniye Doğan yönetimi doğru karar verdi

Kural hatası yapılan ve tekrarlanan MAP. Kavaklıspor-Kartepe Belediyespor maçıyla ilgili yankılar devam ediyor. Bilindiği gibi maçın tekrarına karar verilmesi grubun diğer şampiyonluk adayı İhsaniye Doğansporluların tepkisine neden olmuştu. İhsaniye Doğansporlu bazı yöneticiler kararı protesto etmek amacıyla son maça çıkmama yönünde görüş belirtirken, bazıları da bunun yanlış olacağı düşüncesini ortaya koydular.

Sonuçta çoğunluk son maça çıkılması yönünde bir karar verdi. Bu karar sonrasında son maça çıkılmamamı yönünde görüş belirten Naim Şaduman istifa ettiğini açıkladı. Şaduman, görevi bıraktıktan sonra, “Yanlış arkadaşlarla yola çıkmışız” şeklinde ince bir mesaj da verdi.  Öncelikle İhsaniye Doğanspor yönetimini son maça çıkılması yönünde aldıkları karardan ötürü kutluyorum. Doğru olan buydu. Sonuçta bir kural hatası olmuş, maçın tekrar edilmesi gerekirdi. İhsaniye Doğansporlular kural hatası yapan hakeme kızabilirler ama maçın tekrarlanma kararına yanlış veya haksız diyemezler. Dolayısıyla ortada protesto edilecek bir karar yok. Sağduyu galip gelmiş ve İhsaniye Doğanspor yönetimi doğru kararı vermiştir. Onlardan beklenen de buydu.

Naim Şaduman’ın istifasına gelince. Maçı çıkılmaması yönündeki görüşü de, düşüncesine uyulmadığı için istifa etmesi de son derece yanlış. Hani diyor ya “Yanlış arkadaşlarla yola çıkmışım” diye. Bir yanlışlık olduğu kesin. Ancak yanlış yoldan giden diğer yöneticiler değil Naim Şaduman’ın kendisi. Bence istifası İhsaniye Doğanspor için hayırlı olmuştur. Bu zihniyetteki birinin spor kulüplerinde yöneticilik yapması bence doğru değil.

Naim Şaduman

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.