1. YAZARLAR

  2. İbrahim ELGİN

  3. BİZLER NE KADAR UTANIYORUZ 
İbrahim ELGİN

İbrahim ELGİN

Yazarın Tüm Yazıları >

BİZLER NE KADAR UTANIYORUZ 

A+A-

Diyarbakır''da bir askeri kışlanın önünde her gün atık ekmekleri toplayan yaşlı bir ninenin hâli komutanın dikkatini çeker. Nineyi yanına çağırtır. Ancak nine Türkçe, komutan da Kürtçe bilmediği için bir süre anlaşamazlar. Kürtçe bilen bir askerin tercümanlık etmesiyle aralarında şu konuşma geçer.
Komutan: Teyze neden atık ekmekleri topluyorsun? Bu kadar mı ihtiyaçlısın?
Nine: Yok Evladım, Allah''a çok şükür paramda var, pulumda. Ancak; Benim 5-6 yaşlarında bir torunum var. Amansız bir hastalığa yakalandı. Doktorlar çare bulamadılar, sonra ilmine ve irfanına güvendiğim bir hocaefendi dedi ki; "Askeriye peygamber ocağıdır, ekmeği derde şifadır, her gün oradan ekmek al ve torununa yedir, inşallah hiç bir sıkıntısı kalmayacak" der.
Komutan: (Duygulanır ve gözleri dolar) Teyzeciğim mâdem öyle, bundan sonra atık ekmekleri toplama. Sen her gün gel, ben sana buradan taze ekmek verdireyim.Onu yesin.
Nine: O nasıl söz evladım. "Mehmetçiklerin hakkını torunuma yedirirsem bunun hesabını Allah''a nasıl veririm?"
Diyarbakırlı ninenin "askerin hakkıdır" diye bir dilim ekmeğe bakış açısı işte bu.Birde Cizre’de, Sur’da , Yüksek Ova’da şehit olan Asker ve Polislerimizin hakkını bana düşündürdü. Eli, ayağı öpülesi ninemizin ihlâs ve samimiyeti karşısında gel de utanma.
Utanıyorum Allah''ım, senin için şehadet şerbetini yudumlamış  şehidlerimizin hakkı adına hiçbir söz söylemeyip hatta terör örgütlerinin yanında yer alan HDP’lileri gördükçe utanıyorum.
CHP’nin FETÖ’ cülerle ilgili yaptıkları konuşmalara bakıp içimden acaba bunlarda onların avukatlığınamı soyundular deyip 15 Temmuz darbe gecesi şehit ve gazilerimiz gözümün önüne geliyor ve utanıyorum.  
Hele hele yukarıda dediğim gibi HDP milletvekillerinin tavrına bakıyorum. Bunlar kürt kardeşlerimizin temsilcisi mi? Yoksa terör örgütünün sözcüsü mü demekten kendimi alamıyor ve utanıyorum.
Civan gibi evlatlarını kınalayarak devletime, milletime kurban olsun diye askere gönderen anne ve babaların gözyaşlarını gördükçe utanıyorum.
Acaba o asker ve polislerimizi şehit edenler hiç utanmıyorlar mı? Neye ve kime hizmet ettiklerinin farkında değiller mi? Sizler Türkiye Cumhuriyetinin nasıl bir devlet olduğunun hiç farkında değil misiniz? Yahu Çanakkale de dünya’nın yedi düveli üzerimize geldide yine bir şey yapamadılar. Sizler bir avuç  çapulcuylamı devleti parçalayıp yıkacaksınız ? Bu işin olamayacağını hiç mi düşünmüyorsunuz?
Bakın istediğiniz kadar uğraşın Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımızın dediği gibi bütün dünyadaki terör örgütleriyle beraber topunuz üzerimize gelin yine Türkiye’ye bir şey yapamayacak ve yıkamayacaksınız. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve milletiyle beraber kıyamete kadar dimdik ayakta kalacaktır bu böyle biline.
İşte en büyük örneği FETÖ Terör örgütü onların demesiyle kırk yıldır ülkenin bütün kurumlarında yapılandılar da ne oldu bir gecede bittiler. Sizler daha Türkiyenin nasıl bir devlet olduğunu ve Türk insanın başında inandığı ve güvendiği bir lider olduğu zaman neler yapabileceğini bile anlayamamışsınız sizin neyinize üç beş teröristle devrim yapmaya kalkışıyorsunuz.  
Bakın size akıl veren o ağa babalarınız şimdi Suriye ve Irakta bir takım planlar peşindeler bakın göreceksiniz Ortadoğuda Türkiyenin içinde olmadığı hiçbir harekat ve plan başarılı olamaz. Türkiye artık bırakın Ortadoğuyu ABD ve Avrupa birliği ülkeleri için matematikteki ‘Pİ’ sayısı gibidir Türkiyesiz yapılacak hiçbir hesap sizi doğru sonuca ulaştırmaz. Düşünün Türkiye şu an üç milyon mülteciye ev sahipliği yapıyor. Onlara  buyrun sınırlarımızı açıyoruz istediğiniz Avrupa ülkesine gidin desek ne yapacaksınız. İnanın eliniz ayağınız birbirine karışır ne yapacağınızı bilemezsiniz. Ama bakın bizim hiç elimiz ayağımız karışmadan onlara burada bakıp besliyoruz. 
Tarihimiz boyunca bizler bize sığınan hiçbir mazluma zulüm yapmamış kapımızı ve soframızı açmışızdır. Çünkü Türk insanının Müslümanlığından gelen bir kardeşlik ve merhamet duygusu var. Ama sizlerin sizin ülkenize sığınan sığınmacılara neler yaptığınızı Televizyonlarda hep beraber izledik.  Kucağında küçücük çocuğuyla  sınırdan içeri doğru koşan babaya tarafsız davranması gereken acımasız bir basın mensubu nasıl çelme takıp düşürdü gördünüz. Hala size sığınan yirmibin ailenin çocukları kayıp. 
Ey ABD ve Avrupa şunu unutmayın sizlerin çıkardığı bu savaşlar yüzünden mülteci durumuna düşen mazlumların ahı birgün sizlerden öyle bir çıkacak ki bunu bütün dünya görecek. İnşallah bizlerede görmek nasip olur. Çünkü Müslüman veya gayri müslim kendine el açan mazlumların duasını yüce Allah hiçbir zaman geri çevirmez. Buna eminim çünkü dünya tarihinde çok örnekleri görülmüştür onun için söylüyorum. Herkese iyi pazarlar.   
 

Bu yazı toplam 1930 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
1 Yorum