1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bombalı saldırıya Gölcük’te ortak tepki
Bombalı saldırıya Gölcük’te ortak tepki

Bombalı saldırıya Gölcük’te ortak tepki

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde meydana gelen ve 32 vatandaşın hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan bombalı saldırıya Gölcük’ten ortak tepki yükseldi. Siyasi partilerin ilçe başkanları, terör olayını lanetlediler, yaptıkları açıklamalarda yaşanan acıyı pa

A+A-

ÇILDIR: “LANETLİYORUM”

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) İlçe Başkanı Hüseyin Çıldır, yaşanan terör olaylarıyla ilgili açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
“- Kim olursa olsun, neye inanırsa inansın, hangi bahaneye sığınırsa sığınsın insan hayatına kast eden canileri ve terörist hedefleri tartışmasız, lanetliyorum. Terörle huzur arasında tarafsız ve yalıtılmış bir bölge olmadığını herkes görmeli, kabullenmelidir. Suruç’u kana bulayan terör saldırısının tüm boyutlarıyla aydınlatılması, iç yüzünün fail ve azmettiricileriyle birlikte ortaya çıkarılması milletimizin en haklı ve yerinde beklentisidir. İstanbul’dan Suruç’a Kobani bahanesiyle yola çıkanların bir defa amaç ve yöntemleri halis ve ahlaki görülemeyecektir. Kobani aşkıyla yanıp tutuşanların bu aziz millete karşı mensubiyet sancısı, bu kutlu vatana yönelik muhabbet ve sevgi bunalımı yaşadığı kuşkusuzdur”

İŞERİ: “YÜREKLERİMİZ YANDI”

Cumhuriyet Halk Partis(CHP) İlçe Başkanı İsmet İşeri de Suruç'taki hain saldırının yürekleri yaktığını söyledi. İşeri, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
“- Gencecik evlatlarımızı kaybetmenin acısı tarifsiz. Terörü ve onu besleyenleri lanetliyorum. Terörün ülkemizde ne kadar yanlış politikalar ile bertaraf edilmeye çalışıldığının kanıtı olan Suruç’taki katliamda eli kanlı terör örgütünü besleyen hükümet yetkililerinin de payı vardır. Suruç, açılım söylemlerinin ne kadar savsata olduğunu göstermiştir. Suriye’de yaşanan iç savaş nedeni ile ülkemizin sınırlarını hoyratça açan hükümet IŞİD üyelerinin de ülkemize girmesine ve geçtiğimiz günkü katliamın yaşanmasına çanak tutmuştur’’ 

ALBAYRAK: “İNSANLAR KAN KUSUYOR”

Vatan Partisi Gölcük İlçe Başkanı Gürsel Albayrak da, Suruç olayını şu sözlerle değerlendirdi:
“- Suruç'ta bomba patladı. 31 genç hayatını kaybetti. Kimisi oh olsun diyor, kimi ağıt yakıyor. Ülkemizin haline bakın. Din adına, sosyalizm adına neler yapılıyor. İnsan, insan olmaktan çıkmış, birbirine kan kusuyor. İki tarafın davranışı da objektif değil, herkes kendi haklı.Emperyalistler, en başta ABD ve İsrail olmak üzere bir plan yapmışlar. Orta doğuda 24 ülkenin sınırları ve yönetim şekilleri değişecek. Adına Büyük Ortadoğu Projesi demişler. Ülkemiz bölünmeyle yüz yüze gelmiş. Suriye de bir koridor eksik kalmış. Bu tamamlanmaya çalışılıyor. Maşa varken ateşe elini sokmuyor. Türk silahlı Kuvvetleri koridora karşı çıkıyor. Oyunu bozmaya yelteniyor.İşte bu şartlarda Suruç bombası patlatılıyor. Elbette bu sonuçtan iktidar da, PKK da, İŞİD de sorumlu. En başta da ABD sorumlu.” 

TÜRKKANI: “GAYRİİNSANİ OLAYLAR”

Büyük Birlik Partisi(BBP) Gölcük İlçe Başkanı Gökmen Türkkanı, da terör ıolayıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.
Türkkanı, gayri insani olaylar sonucu gelişen şiddet ve terörü lanetleyerek, “Suruç’taki kanlı saldırı ve eylemi şiddetle kınıyorum. AKP hükümetinin terör örgütlerine verdiği tavizleri bildiğimiz için bu ve buna benzer saldırıların olabileceğini ve gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini başta genel başkanımız sayın Mustafa Destici beyefendi daha önce defalarca ifade etmişti. Bu menfur saldırı adeta göstere göstere geldi. Eğer bu saldırıdan ders alınmaz ve gerekli tedbirler yerine getirilmezse korkarım ki bölgede buna benzer saldırılar tekrar yaşanabilir. Bölgeyi istikrarsızlaştırarak IŞİD'in, PYD'nin (PKK'nın) kontrolüne bırakanlar ile birlikte çözüm süreci adı altında PKK'yı palazlandırıp, güçlendirip bölgede hakim unsur seviyesine çıkaranlar da baş sorumlulardandır.” (Merve Beyda Gül)
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.