1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Borç ve bağış listesi
Borç ve bağış listesi

Borç ve bağış listesi

Dünkü gazetemizde Kocaelispor’un borçlarıyla ilgili tabloları benim gibi ibretle okumuşsunuzdur. Hani bir laf vardır ya uçan kuşa borcumuz var diye. Aynen öyle. Dikkatimi çe

A+A-

Dünkü gazetemizde Kocaelispor’un borçlarıyla ilgili tabloları benim gibi ibretle okumuşsunuzdur. Hani bir laf vardır ya uçan kuşa borcumuz var diye. Aynen öyle. Dikkatimi çeken birkaç borç var. Neriman Aksu(Ev sahibi) diye bir borç var. Pek çok kişi anlamamıştır neyin borcu bu diye. Sirmen dönemi iddialı kız voleybol takımı kurmuştuk. Kızlara kalmaları için ev tutulmuştu. Kira parası ödenmemiş. 23 bin TL alacağı var ev sahibinin. Yıllardır bekliyor kirasını almak için.

Geçen yıl vefat eden, bir dönem formasını giyen Alper Balaban’a 9 bin TL borcumuz bulunuyor. Çocuk öldü gitti, alacağı duruyor. Saffet Sancaklı’nın 3 milyon alacağı gözüküyor. Malum bu alacak aslında Aziz Yıldırım’ın. Sirmen döneminde Saffet Sancaklı aracı olmuş, Yıldırım’dan borç alınmıştı. Eski yöneticilerin alacakları listesine dikkatle baktım. Bir çok isim var. Nedense Serhan Gürkan’ın hiçbir alacağı yok. Şaşılacak iş. Hatırlayın o dönemi. Gürkan, şu kadar alacağım var diye bağırıp çağırıyordu. Ne oldu o alacaklılar. Buhar mı oldu! neden listede Gürkan’ın tek bir kuruş alacağı bile gözükmüyor? En çok yönetici bağışları tablosu ilgimi bekçi. Hangi yönetici ne kadar bağış yapmış merak ediyordum. Çok sayıda isim var listede. O kadar dikkatle baktım, Gürkan’ı göremedim. Neden acaba? Bağış listesinin başında tahmin ettiğim gibi İbrahim Saral var. 600 bin TL alacağını bağışlamış. Helal olsun demek lazım. Bu İbrahim Saral’a görev yaptığı dönem çok haksızlık etmişiz. Onun gibi başkan, bu kulübe bir daha zor gelir. Cengiz Kavan’ın da hatırı sayılır bir bağışı var. 250 bin önemli bir rakam. Yalçın Eldoğan, Medet Yıldız, İlker Ertuğ, Soner Aydın, F. Okan Tarı ve Oktay Kalyoncu’nun da 100’er bin TL üzerinde bağışları söz konusu. Teşekkür ediyoruz.

Uyan Kocaeli, takımına sahip çık

Kocaelispor’un kapatılıp Kocaelispor FK ismiyle yola devam edilmesi projesini tartışmaya açtım. Köşemden Kocaelisporlulara çağrı yaparak, bu konudaki düşüncelerini mail yoluyla bana göndermesini istemiştim. Mailler gelmeye başladı. Bugün projenin lehinde ve aleyhine iki maile yer vereceğim.

İZZET ÖZTEKİN’İN PROJEYE

KARŞI ÇIKAN MESAJI

Önce İzzet Öztekin’e kulak vereceğiz. Öztekin, Uyan Kocaeli takımına sahip çık diyor ve şu mesajı veriyor: “Hayrettin abi bu mesajım tüm Kocaeli kentinedir. Öncelikle Göztepe’nin mazisi yok mu edildi konulu makalenizle Kocaelispor’un durumu hakkında uzaktan yakından alaka yok. Çünkü Göztepespor kulübü amatör lige düştüğünde bildiğim kadarıyla borçları sıfırlandı. Sıfırlanmadığını düşünelim. Altınbaş holdinge bağlı Alpetspor Göztepe’yi yaklaşık 1. 5 milyon liraya satın alıyor ve Göztepe Alpet Göztepe olarak amatörden kurtulup 3.lige çıkıyor. Yani kulüp kapatılmıyor. Sadece taraftar gücünü arkasına alıyor. Daha sonra Alpet atılıp Göztepespor olarak devam ediliyor. Alpetspor kapatıldı mı onu bilmem konu bu değil. Beni de ilgilendirmiyor zaten. Göztepe Bank Asya ligine kadar geliyor. Arma aynı kuruluş aynı, mazi aynı. Yok edilen bir mazi yok elbette. Verdiğiniz Kayseri örneği ayrı bir komedi zaten. Onlar da sadece birbirlerinin ismini alıyorlar. Gelelim Kocaelispor’a. Bu proje Türkiye’de bir ilk. 40 yıllık bir kulüp kapatılacak. Körfezspor ismini Kocaelispor FK olarak değiştirecek. Yani 40 yıllık bir mazi yok edilecek. Renkler aynı olsa da arma ve kuruluş 1966 tarihe karışacak. Verdiğiniz Göztepe ve Kayseri örneklerinde ne değişen arma ne kuruluş tarih oluyor. Bu proje tamamen siyasi ve tamamen Sefa başkanı bitirme projesidir. Sefa başkanın bir şekilde bu işin altından da kalkacağına inanıyorum. İnşallah kulübü alır. Neyse. Sayın Karaosmanoğlu ve Sayın Pehlivan’ın Kocaelispor’u falan düşündükleri yok. Kulüp kapatılırsa 10 yıl başkanlık yapmış olan Sefa Sirmen ve yönetimi büyük yük altına girecek. Bunların amacı bu. Kocaelispor’u düşünen doğruları yanlışları tartışılır bir Muammer Çelik çıktı. Evine arabasına kadar haciz geldi adamın. Bittim artık destek yok dedi. Ona bile destek vermediler. Sayelerinde 6 puan gitti. Belki Banka Asya’ya çıkar umuduyla kayyumun oluşturduğu yönetime destek verdiler. O yönetimin de cebinden kuruş çıkmadı. Yine döndüler kulübü kapatmaya. Destek verdikleri yönetimlerin hangisinin evine arabasına haciz geldi. Madem para verdin verdiğin paranın hesabını neden sormadın? . Sefa başkan 10 yıl başkanlık yapmış bıraktığı borç yaklaşık 20 milyon lira. Üstelik başarı var. Bunların Kocaelispor’a aktardığı para rivayetler farklı 15-25 milyon diyorlar. Başarı da yok. Ve üstüne o kadar borç. Bu kulübü bitiren bunlar. Muammer başkanın da dediği gibi bu proje tamamen siyasi bir projedir. Kocaelispor üzerinden siyaset yapmak Sefa başkanı bitirmek istiyorlar. İnşallah Sefa başkan bunların üstesinden gelir. Kesinlikle kapatılmaya karşıyım. Bıraksınlar amatör kümeye düşelim. Belki o zaman Göztepe örneğinde olduğu gibi bir şirket falan talip olur. En azından kulübümüz yaşamış olur”

ALİ AYSEL’İN PROJEYİ

DESTEKLEYEN MESAJI

Ali Aysel adındaki Kocaelisporlu ise projeyi destekliyor ve bunun nedenlerini sıralıyor. İşte Ali Aysel’in mesajı: “Yazdığınız gibi, yüksek divan toplantısına gelmeye tenezzül etmeyen ve genel kurul toplantısını önemsemeyen insanların bulunduğu bir kent artık bu işten bıkmıştır ve işin sonu gelmiştir. Sen üye olarak gelmezsen, sesini çıkartmazsan sanayici neden seni desteklesin. Kongre için gerekli olan 46 kişi yok, iki saat sonra toplama üyelerle toplantı açılıyor, ona rağmen başkanlık divanının dirayeti sayesinde tüzükte önemli değişiklikler yapılıyor. Ertesi gün seçim var, ekseriyet sağlanıyor, ama talip yok. Başkan Güray iki kere erteleme yapıyor. Sonunda amigolar sahip çıkıyor ama onlar da sakıncasız liste yapamıyor. Sonunda divan heyeti onlarla toplantı yaparak uygun liste yapıyor. O ana kadar gelenlerin bir kısmı oy vermeyi beklemeden ayrılıyor ve 35 oyla yeni yönetim seçiliyor, batsın diyenler hüsrana uğruyor. Kongre günlerinde divan başkanı Feridun Güray ve dernek uzmanı Özer Altan ve eski yönetici Bekir Halefler olmasaydı, ne olacaktı? Özellikle son 4-5 dönem yöneticilik yapanlar, siz neden gelmiyorsunuz, bu enkaz sizin üstünüze yıkılacak”

TARAFTAR

KÖŞESİ

Sevgili Hayrettin, doğrular birdir kardeşim istedikleri kadar sana hain desinler, olmazsın. Çünkü başka alternatif yok Sen Göztepe ve Erciyes’i söyledin ben de Dardenel’i örnek gösteriyorum. Sirmen olsun o zaman başkan, karizması ve tecrübesi var ve Türkiye’nin gizli en zenginlerinden. Neden olmuyor? Olsa belediye de, valilik de, özel sektör de,  kamuoyu da destek verecektir. Ama o para isteyecek ya kurumlardan işine gelmiyor. Zamanında onun yanında çalışanlardan para istemek zoruna gidecek. Her dönemin bir sonu vardı, Sirmen dönemi vardı bitti şimdi de Ak Parti dönemi var. Kabul edecek çaresi yok. Ve son söz, mutlak ismi değişip yola koyulmalı başka çare yok. Devam et Hayrettin kardeşim öpüyorum.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.