1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Borçlu üye kalmasın
Borçlu üye kalmasın

Borçlu üye kalmasın

Muammer Çelik döneminde başlayan üyelik sorgulamalarına yeni yönetim de devam etti ve 3 yıldan fazla süre aidatlarını yatırmayan üyelerin kayıtları silindi. 2100 dolayındaki üye sayısı böyle

A+A-

Muammer Çelik döneminde başlayan üyelik sorgulamalarına yeni yönetim de devam etti ve 3 yıldan fazla süre aidatlarını yatırmayan üyelerin kayıtları silindi. 2100 dolayındaki üye sayısı böylece 1108’e düştü. Şu anda kulübümüzün üye sayısı budur. Yönetim tarafından kulübün resmi internet sitesinde üyelerin aidat borçlarını gösteren bir liste yayınlandı. Listede kimin ne kadar borcu var gözüküyor. Her şeyden önce iyi düşünülmüş bir çalışma olduğunu söylemek isterim. Borç listesinin yayınlanması sonrasında üyeler mutlaka gereken duyarlılığı gösterip aidatlarını ödeyeceklerdir.

1108 üyeden sadece 19’unun borcu yok

Listeye dikkatle baktım, hiç borcu olmayan kaç kişi var diye. Aralarında benim de bulunduğum sadece 19 kişinin kulübe aidat borcu bulunmuyor. Tek tek isimleri sıralayalım ve bu kişilere gösterdikleri duyarlılıktan ötürü teşekkür edelim. İşte aidat borçlarını eksiksiz ödeyen üyeler:  Ahmet Hayati, Ahmet Musa, Erçin Bayır, Ersan Erker, Hasan Yaşar Özbil, Hayrettin Albayrak, Hüseyin Fikri Kaya,  Kerim Bayramoğlu, Mehmet Özer, Metin Uçar, Necdet Memiş, Nurettin Yılmaz, Nusret Özcan, Onur Ötkür, Rafet Kırgız, Ramazan Vardar, Rasim Su, Teoman Gencal, Turan Yalçınkaya. 1108 kişilik bir listede sadece 19 kişinin aidat borcu bulunmaması düşündürücü olsa gerek. Üyelerin sadece yüzde 2’si borçlarını ödemiş.  Üyelerimiz ne yazık ki borçlarını ödeme konusunda bugüne kadar hassasiyet göstermediler. Ancak listelerin yayınlanması ve sürekli güncellenmesi sonrasında ben inanıyorum hızla ödemeler yapılacak ve kısa süreçte borcu olan üye kalmayacaktır. Öyle de olması gerekiyor.

Aidatını yatırmayanların kaydı silinecek

Listede 3 yıl aidat borcu ödemeyen birçok üye var. Tüzük gereği 3 yıldan fazla süre aidatını ödemeyenler ihraç ediliyor. 3 yıllık borcu olanlara geçtiğimiz günlerde çağrı yapılmış ve 31 Mart’a kadar ödeme yapmaları gerektiği bildirilmişti. Az bir zamanları kaldı. Bu tarihe kadar borçlarını ödemezlerse üyelik kayıtları silinecek. Buradan bir kez daha uyarmış olalım. Kocaelispor Başkanı Rafet Kırgız’ın borcu olmayan isimler arasında yer almasını önemsiyorum. Başkan örnek olmalı. Oluyor da. Borcu olmayan 19 kişinin arasında yer alıyor olmam elbette mutlu etti, gururlandırdı beni. Can arkadaşım Necdet Memiş de borçsuzlar listesinde. Ona da bu yakışırdı. Dilerim aidat borcu olmayanların sayısı her geçen gün artar ve bir süre sonra bu listede borçlu üye kalmaz.

Üyelerin birinci görevi aidatını yatırmaktır

Üyelerin birinci temel görevi aidat borcunu yatırmaktır. Bu bir sorumluluktur. Tüm üyeleri buradan bir kez daha sesleniyor ve borçlarını ödemeye davet ediyorum. Bu arada üye aidat borçlarıyla ilgili listeyi gazetemizde yayınlama kararı aldık. Üyeler görsün, bilsin istedik. Borcu olduğunu gören üye hemen harekete geçer diye düşündük. Liste oldukça uzun. 1108 kişi. Listeyi iki bölüm halinde yayınlamayı uygun gördük. İlk bölümü bugünkü gazetemizde bulacaksınız. Kalan listeyi de cumartesi günkü gazetemizde yayınlayacağız. Resmi siteden listeyi sürekli takip edeceğim, yapılan ödemeler anında kayıtlara geçecek çünkü. Borcunu kapatanları takip edip köşeme yazacağım. Hedefimiz belli: Borçlu tek bir üye bile kalmamalı.

Sporda düşmanlık olmaz

Kavaklı sahasında kısa aralıklarla oynanan iki maçta olaylar çıktı. Önce Süper Lig Play-Off’taki Alikahya-Yavuzspor maçında yaşandı olaylar.  İhsaniye Doğanspor ile yaşadığı probleme rağmen Alikahyaspor’un cezalı maçını Kavaklı’ya vermek yanlıştı. Körfez’de, Kandıra’da falan oynatılabilirdi bu maç. Komite bunu düşünmeliydi. Alikahyaspor ile İhsaniye Doğanspor’u Alikahya Stadı’nda karşı karşıya getiren normal sezondaki maçta gerginlikler yaşanmış, bir grup Alikahyalı İhsaniye Doğanspor otobüsünü taşlamıştı. İhsaniye Doğanspporlular Alikahyaspor’un Gölcük’e gelmesini fırsat bilerek maça gittiler ve ilk maçtaki saha dışı olayların rövanşını almak istediler. Birkaç gün sonra aynı sahada bu kez İhsaniyespor-Kavaklıspor 1. Küme Play-Off maçı vardı. Normal sezondaki Karamürsel-Kavaklı maçında olaylar çıkmış, Karamürselsporlu Erdal çirkinlikler yapmış, maç bitiminde de Kavaklıspor otobüsü taşlanmıştı. Kavaklısporlular o günden beri Karamürselspor’un ilçelerine gelmesini bekliyorlardı. 50 kişilik grupla Kavaklı sahasındaki İhsaniye-Karamürsel maçına gittiler. Çaktırmadan Karamürselsporlu taraftarların bulunduğu tribüne girdiler.  Maç başlar başlamaz da o tribün alevlendi. Kavaklısporlular, Karamürselsporlulara tekme tokat saldırdı.  Polis yetişene kadar iş bitmişti. Kavaklısporlu taraftarlar bu olay dışında ilk maçta çirkinlik yapan futbolcu Erdal’a da maç boyunca küfür ettiler.

“Rövanşı aldık, ödeştik” zihniyeti

Yaşananlar bunlar. Elbette ki çok çirkin ve düşündürücü bir tablo ile karşı karşıyayız. Taraftar penceresinden bakıldığında şu yorumlar yapılıyor: “Ne ekersen onu biçersin. Rövanşı aldık, ödeştik”. Benim sporda en çok korktuğum düşmanlıktır, husumettir. İki takım, iki taraftar grubu arasında çıkan bir olayın boyutları öyle bir noktaya gelir ki, son derece vahim tablolarla karşılaşmak mümkün olabilir. Bunun birçok örneği vardır. En bilineni Beşiktaş-Bursaspor taraftarı arasındaki husumettir. Amatör kümede de birbirine düşmanlık besleyen camialar vardır. Örnek Karamürsel ile Kavaklıspor yıllardır birbirlerini sevmezler. Her maçlarında da olay çıkar. Geçmişte İhsaniye Doğan ile Alikahya arasında bir sorun yok diye biliyorum. Ancak normal sezonda Alikahya’daki maçta yaşananlar iki camiayı da karşı karşıya getirdi. Bundan sonraki maçlar için bir tehlike söz konusu.

Spor barış içinde bir yarıştır

Buradan tüm sorumlu yöneticilere sesleniyorum. Birkaç gün arayla Kavaklı sahasında yaşanan olaylar mutlaka masaya yatırılmalı, sorgulanmalı. İlimiz amatör kümesinde birbiriyle husumeti olan camialar belli. Spordan sorumlu Vali yardımcısı olabilir, Gençlik ve Spor İl Müdürü olabilir. Birisinin öncülüğünde bir toplantı yapılmalı. Bu camiaların temsilcileri mutlaka bir araya getirilip aradaki düşmanlıklara son verilmesiyle ilgili adım atılmalı. Böyle gitmez çünkü. Bugün tekme tokat, küfür var, yarın daha vahim olaylar yaşanabilir. Allah göstermesin birileri ölebilir. Adı üstünde düşmanlık bu. Her türlü sonucu var. Takımlar arasındaki husumetlerin bitirilmesi için başta taraflar olmak üzere, herkese, hepimize görev düşüyor. Ben gazetem ve şahsım adına üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Sporun amacı dostluk ve kardeşliktir. Spor barış içinde bir yarıştır. Sporda düşmanlığın yeri asla olmamalı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.