1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bu da eski futbolcu devrimi
Bu da eski futbolcu devrimi

Bu da eski futbolcu devrimi

Kocaelispor Kulübü’nün dün yapılan olağanüstü kongresinde son dakika sürprizi yaşandı ve eski futbolcuların oluşturduğu yönetim kulübü sahiplendi. Daha önce iki kez taraftar devrimi yaşayan Yeşil-Siyah

A+A-

Kocaelispor Kulübü’nün dün yapılan olağanüstü kongresinde son dakika sürprizi yaşandı ve eski futbolcuların oluşturduğu yönetim kulübü sahiplendi. Daha önce iki kez taraftar devrimi yaşayan Yeşil-Siyahlı kulüp bu kez eski futbolcu devrimi ile kapanmaktan kurtuldu. Orhan Görsen başkanlığındaki yeni yönetimde Kocaelispor’un efsane futbolcuları yer alıyor. Kongreye ilgi fazlaydı. Son yılların en kalabalık genel kurulu yapıldı. Kent yöneticilerinden kimse genel kurulda yoktu.

SON YILLARIN EN KALABALIK KONGRESİ

Kocaelispor’un olağanüstü genel kurulu dün KEV Sefa Sirmen Tesisleri’ndeki spor salonunda yapıldı. Tarihi kongreye üyelerin ilgisi fazlaydı. Son yılların en kalabalık kongresine 93 üye katıldı. 2. 5 ay önce yapılan son kongrede sadece 37 kişi vardı. Eski başkanlardan Cevdet Bağdat, Hikmet Erenkaya, Muammer Çelik, Rafet Kırgız, Cemal Derya kongredeydi. Kent yöneticileri ise kongreye kayıtsız kaldı, tek bir protokol mensubu bile bu önemli kongreye gelmedi.

TÜM RAPORLAR İBRA EDİLDİ

Kongrede önce divan kurulu oluşturuldu. Bekir Halefler divan başkanlığına, Sinan Öner ile İbrahim Başoğlu üyeliklere seçildi. Mevcut yönetim adına Çağatay Sözen idari, mali ve sportif raporlarını okudu. Sözer, Kocaelispor’un yaşatılması ve Kocaeli FK ile yola devam edilmesi projelerine başlangıçta eşit mesafede olduklarını, ancak kent büyüklerinin işareti sonrasında Kocaeli FK projesini desteklediklerini söyledi.  Denetim kurulu raporunu Uğur Koştur  okudu. Disiplin Kurulu ve Yüksek Divan Kurulu raporları ise hazırlanmadığı için okunamadı. Divan başkanı Halefler, mevcut yönetimden bilançoyu üyelere dağıtmasını istedi. Yönetim bilançonun muhasebe servisinde hazırlandığını, kısa süre süreçte salona getirileceği bilgisini verdi. Bunun üzerine Halefler kongreye ara verdi. Bilanço yaklaşık yarım saat sonra geldi ve üyelere dağıtıldı.  Tüm raporların okunmasının ardından ibraya geçildi. Raporlar oy birliğiyle ibra edildi.

İSMAİL ARAÇ: “LİGE KATILABİLİRİZ”

Raporların okunmasının ardından ilk olarak İsmail Araç kürsüye çıktı. Araç, “Taksitlendirilen vergi borcunun ilk taksiti ödenemedi. İkinci taksit ödemesinin ağustos ayında yapılması gerekiyor. İki taksit üst üste ödenmemesi durumunda yapılandırma dışında kalacağız. Bu çok kötü olur.  Kulübün emanetçide 300 bin TL’si olduğu açıklandı. Geri kalan para bulunup ikinci taksitin zamanı gelince bu ödeme yapılmalı” dedi. Araç, Kocaelispor’un tek demirbaşı olan Baç’taki binanın vergi dairesine satılmasını, böylece kulübün yaklaşık 5 yıl süreyle taksit ödeme yükünden kurtulabileceğini belirtti. Kocaelispor’un yeni sezon lige girebileceğini de söyleyen Araç, “Özel bir durumumuz var. Federasyon mutlaka bunu dikkate alır, başvurumuzu kabul eder. Bünyede 11-12 futbolcu var. Körfezspor’da kadro dışı bırakılan oyuncuların geri dönüşü sağlanabilir. 20 kişilik bir kadroyla ligde mücadele edilebilir” dedi.

“TEK KURTULUŞ YOLU KOCAELİ FK”

Hodri Meydan Taraftar Derneği Başkanı Özgür Taşkınan yaptığı konuşmada, “Bu takım yumurta ekmek yerden kimse yoktu. Bugün buraya gelenler, en zor zamanda neredeydi? Kulübün yaşaması için çok çaba harcadık. Mehmet Tüysüz dışında kimseden destek alamadık. Eski yönetici ve futbolcular samimi değiller. Samimi olan taraftar, futbolcu ve personel. Yalanlardan artık bıktık. Tek kurtuluş yolu Kocaeli FK projesi. Yunus Başkan’a güveniyoruz” dedi. Sinan Balkan Kocaelispor’un kapatılmaması gerektiğini belirterek, “Amatöre düşse de bu kulüp yaşatılmalı” dedi.

“ÖNCE SERHAN GÜRKAN HESAP VERSİN”

Daha sonra kürsüye Sinan Öner çıktı. Öner, “Siyasi inat uğruna Kocaelispor kapatılmak isteniyor. Sefa Sirmen’in takımı diye Kocaelispor yok sayılıyor. Oysa bu hepimizin takımı” dedi. Sinan Öner, taraftar grubunun yönetime geldiği 2006 yılındaki kongrenin sonun başlangıcı olduğunu da vurguladı, “Herkes haddini bilecek. Taraftar tribünde olacak, kulübü yönetim işine karışmayacak. Taraftar işin içine girince kulüp bu noktaya geldi” dedi. Sinan Öner, Kocaelispor’un kapatılması halinde Kocaeli FK’yı desteklemesinin mümkün olmadığını da sözlerine ekledi. Öner’in ardından Muzaffer Gürfidan konuştu. Gürfidan, “Kocaelispor’u bu noktaya getiren başkanlar var. Nerede Serhat Gürkan. Hesap vermek zorunda” dedi.

YARIN ÇOCUKLARIMIZA NE DERİZ ?

Kocaelispor’un öne çıkan taraftarlarından biri olan Cenk Lüleci, “Öncelikle geçen kongrede yönetimi üstlenerek kulübün kapanmasına izin vermeyen Hodri Meydan’ı kutluyorum. Kocaeli FK’ya karşı değilim. Dilerim başarılı olurlar, bundan gurur duyarız. Ancak Kocaelispor’un kapatılmasına izin veremeyiz. Yarın çocuklarımıza ne deriz?”dedi. Mevcut yönetimin başkanı Serkan Toprakoğlu kısa  konuştu, net bir mesaj verdi. Toprakoğlu, “Kocaelispor’un bu noktaya gelmesinden hepimiz suçluyuz. Buraya gelen 60 kişiyle bırakın siyasetçilere, mahalle bakkalına bile baskı yapamayız” dedi. Son olarak kürsüye çıkan Salih Kurun da kısa konuştu, “Amatöre de düşse Kocaelisporluyuz. Bu sevdadan vazgeçmeyiz” dedi.

ESKİ FUTBOLCULAR LİSTE ÇIKARDI

Konuşmaların ardından seçim maddesine geçildi. Divan başkanı Bekir Halefler liste olup olmadığını sordu. Kocaelispor’un efsane futbolcularından Orhan Görsen, divan kuruluna listesini vermek için yerinden kalkınca, genel kurul salonunda büyük bir alkış oldu. Görsen alkışlar arasında kürsüye çıktı, “Kocaelispor’un kapatılmasına seyirci kalamazdık. Eski futbolcular olarak bir araya geldik, kulübü sahiplenme kararı aldık. Tüm kentin desteğini bekliyoruz” dedi. Yeni yönetim Abdullah Zorlu, Erdal Gürlek ve Hayri Morkan dışında eski futbolculardan oluştu.  Yaklaşık 2 saat süren genel kurul 13. 00’de sona erdi. Kocaelispor’un yeni oluşan yönetiminin muhtemelen pazartesi günü yol haritasını belirlemek için toplanacağı belirtildi.

Yeni yönetim kurulu Başkan:

Orhan Görsen

Yönetim kurulu asil:

İbrahim Yazıcıoğlu

Mahir Danabay

Kamuran Akşar

Bedri Satır

Osman Çakır

M. Teoman Özkan

Yaşar Altıntaş

Hayri Morkan

Suat Önder

Fahrettin Önder

Sadun Gemici

Barbaros Kırdar

Erdal Gürlek

Levent Kılıçarslan

Fatih Sarman

Abdullah Zorlu

Yönetim kurulu yedek:

Aydın Artanlar

İlhan Haftacı

Vedat Özdenizer

Halil Yüksel

Ali Okumuş

Levent  Sarıoğlu

Nagip Çiçek

Meltem Kolçak

Cengiz Kahraman

Yılmaz Umut

Bülent Ayvacık

Ahmet Küçükörs

Ahmet Kobak

A. Rıza Alaçayır

Hasan Ertuğ

Salih Demirkıran

Denetim kurulu asil:

Necat Çakır

Fikret Gökmen

Şakir Süloğlu

Sertif Gökçe

Ahmet Altuğ

Denetim kurulu yedek:

Hasan Çiçek

Rafet Özkul

İsmail Demir

Görkem Bora Taner

Veysel İnaltekin

Disiplin Kurulu asil:

Feridun Güray

Mehmet Tüysüz

Turan Sarı

Muzaffer Gürfidan

Suat Temoçin

Disiplin kurulu yedek:

Erhan Türkan

Sinan Balkan

Şaban Dokumaz

Ali Aksoy

Nail Özçiçek

Sicil Kurulu asil:

Bekir Yurdagül

Özer Altan

Sinan Öner

Cihat Uçar

Mesut Baki Efe

Sicil Kurulu yedek:

Celal Güreşen

Burak Çelik

Bahadır Batur

Ramazan Kurt

Ali Çiçek

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.