1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bu devrimin 2006’da yapılması gerekirdi
Bu devrimin 2006’da yapılması gerekirdi

Bu devrimin 2006’da yapılması gerekirdi

Pek çok Kocaelisporlunun dünkü kongreden umudu yoktu. Kimse talipli çıkmaz, kapanma süreci resmen başlar. Önce tahliye kararı, sonra tasfiye derken Kocaelispor tarih olur şeklinde beklenti vardı camian

A+A-

Pek çok Kocaelisporlunun dünkü kongreden umudu yoktu. Kimse talipli çıkmaz, kapanma süreci resmen başlar. Önce tahliye kararı, sonra tasfiye derken Kocaelispor tarih olur şeklinde beklenti vardı camianın büyük bir bölümünde. Ulusal basın iki gündür Efsane takım kapanıyor haberleri yapıyordu. Kocaelispor’un dünkü kongresinde bir oluşumun çıkacağına inanan az sayıdaki isimden biriyim. Hatta buna köşemde de yazdım. Orhan Görsen öncülüğünde eski futbolcular liste yapıyor dedim. Pek çok kişi bu bilgime itibar etmemiş, hadi canım sende deyin gülüp geçmiştir.

TARAFTAR DEĞİL, ESKİ FUTBOLCU KULÜBÜ SAHİPLENMELİYDİ

Ancak söylediğim gerçekleşti. Dünkü tarihi kongrede herkes kapanma kararını beklerken, eski futbolcular adeta devrim yaparak yönetime geldiler. Aslında bu eski futbolcu devriminin 2006 yılındaki o tarihi kongreye yapılması gerekirdi. Kocaelispor’un bu noktaya gelişinde önemli bir noktaydı taraftarın yönetimi üstlendiği o kongre. O günlerde de yazdım, sonra da. O kongrede yönetimi alması gereken taraftar grubu değil, eski futbolcular olmalıydı. Ne yazık ki geride kaldılar, yapmadılar. Yapabilseler, Kocaelispor bugün çok daha farklı noktada olurdu. Neyse, geçmişi bırakıp bugüne gelelim.

ULUSAL BASIN SONUMUZU GÖRMEYE GELDİ

Tarihi kongreydi dedik. Türkiye’nin gözü buradaydı. Kimse talipli çıkmayacak, Kocaelispor kapanacak beklentisi vardı. Ulusal basın tam kadro kongre salonundaydı. Efsane takım, bir zamanlar büyükleri titreten Kocaelispor’un sonunu görmeye gelmişlerdi. Akşam televizyon haberlerinde “Flaş gelişme, EFSANE KOCAELİSPOR tarih oldu” haberleri yapılacaktı. Yarınki ulusal gazetelerde “Hey gidi Kocaelispor hey” manşetleri atılıp duygusal yazılar yazılacaktı. Bu düşünceyle geldiler kongreye. Ancak umduklarını bulamadılar. Kocaelispor büyük bir kulüptü, büyük bir camiaydı. Bu kulübün formasını uzun yıllar şerefle taşıyan eski futbolcular kapanmasına izin vermediler.

MEHMET TÜYSÜZ CESARET VERDİ, DESTEKLEDİ

Nereden bakarsanız bakın, bu büyük bir olaydır. Bu tam bir devrimdir. Orhan Görsen ve arkadaşlarına, bu oluşumu destekleyenlere alkışımızı gönderiyoruz. Mehmet Tüysüz ağabey bu oluşumun çıkmasının mimarıdır. Onun verdiği cesaretle bu oluşum yönetime talip olmuştur. Eski yöneticilerden Fuat Taşer, Ziver Gül, Teoman Gencal, Günaydın Soyer ve Mehmet Pehlivan’ın ne büyük çabalar gösterdiğinin en yakın tanıklarından biriyim. Üyeler de kulübün kapanmaması için gereken duyarlılığı gösterdi. Son yılların en kalabalık kongresini yaptık.

HER ÜYENİN ADI ALTIN HARFLERLE YAZILMALI

Kimse gelmez diye 45 tane sandalye konmuş salona. Bunlar bile dolmaz diye düşünmüşlerdir mutlaka. Ancak Kocaelispor’a sevdalı kongre üyeleri koşar adım geldiler kongrede. Bir sürü üye ayakta kaldı. Tarihi kongreye katılan üyelere ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. Bence her birinin adı bu kulübün tarihine altın harflerle yazılmalı. Zaman zaman gerginlikler yaşandı salonda. Karşılıklı suçlamalar oldu. Ben daha büyük olayların çıkmasından endişe duyuyordum. Çok şükür korktuğum olmadı. Muzaffer Gürfidan’ın konuşması çok etkiliydi. Yürekten Kocaelisporlu Muzaffer ağabey, Kocaelispor’u bu konuma getiren malum başkana isyan etti, “Gelsin hesap versin” dedi. Kongre salonu alkıştan inledi.

AMATÖRE DE DÜŞSE

KOCAELİSPOR YAŞAMALI

Cenk Lüleci’nin mesajları da çok yerindeydi. “Körfezspor başarılı olsun, bu bize gurur verir. Ancak Kocaelispor kapanamaz. Böyle bir maziye sahip kulübün kapatılmasına izin verirken, yarın çocuklarımıza ne deriz ?” dedi. Sinan Öner ağabey 2006 kongresine gitti, “Taraftar devrimi bu kulübü bu duruma getirdi. Taraftarın yeri tribündür. Herkes haddini bilmeli” dedi. Sinan Balkan ağabey, “Amatör kümede de oynasa Kocaelispor yaşamalı, yaşatılmalı” dedi.

BU YÖNETİME DESTEK, BOYNUMUZUN BORCU

Evet dün Kocaelispor için tarihi bir gündü. Kocaelispor’un kapatılmasını isteyenler, bunun için uğraş verenler avuçlarını yaladı. Kocaelispor’a gönül verenler, Kocaelispor’u karşılıksız sevenler bayram yaptı. Dünkü kongre Türk futbolu ve Kocaelispor için hayırlı olsun. Sevgili Orhan Görsen ile arkadaşları ateşten gömlek giydiler, çok büyük bir yükün altına girdiler. Bu oluşuma destek vermek hepimizin boynunun borcudur. Kocaelispor’un ağır yükünü onların sırtına bırakamayız, hepimiz taşın altına elimizi koymak zorundayız. Haydi Kocaelisporlular görev başına.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.