1. HABERLER

  2. MEKTUP

  3. Bu gazetede her görüşe, hem yer, hem saygı var
Bu gazetede her görüşe, hem yer, hem saygı var

Bu gazetede her görüşe, hem yer, hem saygı var

Sevgili okurlarım, geride bıraktığımız haftayı çok keyifli ve hareketli geçirdiğimi belirterek başlamak istiyorum.

A+A-

Keyifli geçirdim. Çünkü sağlık konusunda iyi haberler var. Kontrol için Cihan Hastanesi’ne gittim. Bana “Mutlaka ameliyat” teşhisi koyan, ilk muayenesinde kalbimin durumundan çok korkup, beni eve bile göndermeyen değerli hekim Dr.Merih Akbaş muayene etti. Kalbimin durumunu makine ile incelerken, “Bu kadar büyük ve olumlu gelişme çok az hastada olur. Bana ilk geldiğinde hiç çalışmayan kalbin, şimdi tıkır tıkır çalışıyor” diye moral verdi. 
Geçen haftanın bir başka keyifli olayı da Çarşamba günü çok sevdiğim iki dostumla Kerpe sahilinde olmaktı. Sezon yaklaşıyor. Kerpe yakında tıklım tıklım dolar. Şimdilerde hala sakin. Bir Çarşamba günü önce Kandıra Pazarı, ardından Kerpe’de Karagöz Balık hala tavsiye ediyorum. Pırıl pırıl havada Kerpe Koyu önünde birkaç saat geçirmek, insanın keyfini arttırıyor. 
Haftayı hareketli geçirdim. Çünkü yine çok fazla insanla, her görüşten insanla görüşme imkanı buldum. Özellikle Çöp Fabrikası tartışmalarının ortasında kaldım. Aynı gün içinde Çöp Fabrikası’nın o bölgede yapılması gerektiğini savunan Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ve Çöp Fabrikası’nın özellikle yerine karşı çıkan Akademik Odalar temsilcileri ile görüştüm. 
Her zaman söylüyorum. ÖZGÜR KOCAELİ farklı bir gazetedir. Biz bir konuya saplanıp kalmayız. Kenti, kentin geleceğini ilgilendiren konularda her görüşün kent insanına ulaşması için gayret gösterir, bunu görev biliriz. 
Çöp Fabrikası’nın Umuttepe yakınlarında yapılması gerekliğini savunanların da, orayı çok yanlış bulanların da görüşleri bu gazetede yer aldı. Biz gazeteciler, mutlaka her konuda taraf olmak zorunda değiliz. Herhangi bir tartışma konusunda bütün tarafları dinlemek, hepsinin görüşlerini ortaya koyabilmek asıl görevimiz olmalıdır. 
MİA projesi ve Real arazisi konusunda da aynı şeyi yaptık. Çöp Fabrikası konusunda da böyle davrandık. Haldız Grup çatısı altında bu açıdan son derece özgür olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyorum.
…………..
Geçen hafta içinde beni en çok memnun eden ziyaretlerden biri de İYİ Parti İl Başkanı Dr.Serdar Kaman’ın ziyareti oldu. Sohbet ettik, karşılıklı siyasi fikirlerimizi söyledik. Benim açımdan son derece verimli bir görüşme oldu. Dr.Kaman, “Sizinle çok fazla ilişki kurmuyorum. Sizi zora sokmak istemiyorum. Bizim haberlerimizi kullanamıyor olabilirsiniz” dedi. 
“Yok öyle bir şey” dedim. “Biz, her siyasi görüşün haberini bu gazetede kullanılır. ÖZGÜR KOCAELİ en azından ben yönettiğim sürece bu çizgide kalacaktır.”
Özellikle bu kentte, siyasi konularda gazetecilik yaparken, “Ne İsa’ya, ne Musa’ya yaranamazsınız.” Herkes, her konuda kendilerinin yanında yer almanızı, kendileri gibi düşünmenizi ister. 
Bizim böyle bir mecburiyetimiz yok. Biz, kendimizi bu kente ve bu kentin insanlarına karşı sorumlu hissediyoruz.
Herkesle görüşürüz. Makul ölçüler içinde herkesin bu gazetede sesini duyurmasını sağlarız. Habercilik konusunda da hala, gazete İstanbul’da basıldığı için vakit anlamında sıkıntımız olsa da bu gazetenin öncü olduğunu düşünüyorum. KSO ve KOTO seçimlerini son derece objektif, tarafsız bir çizgide takip ettik. Sonuçları ayrıntıları ile duyurduk. Kimsenin sesi olmadık. Ama herkesin sesini duyurduk. 
ÖZGÜR KOCAELİ için bu yayıncılık anlayışı devam edecektir. Bu konuda Haldız Gruptan da her zaman destek aldığımızı açık yüreklilikle söyleyebilirim. Biz burada gazetecilik yapmak için varız. Kocaeli’nin en güçlü, en etkili, en başarılı ve en çok güvenilen gazetesi olmaya devam edeceğiz. 
Bu kentte yaşayan herkesin, ihtiyaç duyduğu anda, bu gazetede kendisini bulacağını bütün samimiyetimle garanti edebilirim. 

BEN DE LİMANA KARŞIYIM 
İlimizde bir MİA ve Real arazisine 8-10 katlı AVM kavgası, bir de çöp Fabrikası kavgası yaşandı. İçinde zerre kadar kent sevgisi, zerre kadar çevrecilik bulunmayan, bütün hayatını avanta para kazanmaya adamış, eski sözde Holding Patronu gazeteci, ortalığı ayağa kaldırdı. “Real arazisine bina yapılamaz. Trafik felç olur” diye bağırdı. Sonra, Umuttepe bölgesindeki Çöp Fabrikası yapılmasın diye imza kampanyaları başlattı.
En yakın dostlarını, ortaklarını bile dolandırdığı bilinen bu kişinin elindeki gazete, şimdi Yarımca bölgesinde Japonların yapmak istediği yeni limanı destekliyor. 
Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu diye sorarlar adama. Real’in yerine 1.5-2 milyarlık proje yapılacaktı. İzmit kazanacak, en az 2 bin kişi iş bulacaktı. Buna karşı çıktılar. Şimdi, Yarımca sahilini dolduracak, D-100’ü tamamen felç edecek otomobil limanına “Ama burada 500 kişi iş bulacak” diye destek veriyorlar. 
Ben de bütün gücümle, bu Körfez’de yeni liman kurulmasına karşıyım. Daha önce bu kentteki herkesin bu kentteki bütün gazetecileri iyi değerlendirmesi gerektiğini, sahtekarlarla, samimi olanları birbirinden iyi ayırmaları gerektiğini düşünüyorum. 
Bu şehri, sahtekarların, dolandırıcıların, ahlaksızların eline bırakamayız.
Hepinize saygılar sunuyor, sağlık, mutluluklar diliyorum.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.