1. YAZARLAR

  2. Hayrettin ALBAYRAK

  3. Bu kadarına da pes doğrusu
Hayrettin ALBAYRAK

Hayrettin ALBAYRAK

Yazarın Tüm Yazıları >

Bu kadarına da pes doğrusu

A+A-
ASKF sezon öncesinde amatörlerin en büyük sorunu olan sağlık konusunda devrim niteliğinde bir projeye imza attı. Acıbadem Hastanesi ile sponsorluk anlaşması yapılmıştı. Süper Lig ve 1.Küme’de mücadele eden 63 takımı kapsıyordu anlaşma. Her takımdan da 19’ar futbolcu. Toplamda 1197 sporcu. Her sporcunun 10 bin TL’ye kadar sağlık masrafı karşılanacaktı. Ameliyat da dahil her türlü sağlık sorunu kapsam dahilindeydi. Böylesi bir hizmet Türkiye’de görülmemişti. Kocaeli ASKF ilişkilerini kullanarak bu dev sağlık sponsorluk anlaşmasını hayata geçirdi. Yıllardır sağlık harcamalarından dert yanan kulüpler için büyük bir müjdeydi bu. Amatör kulüplerin ön önemli sorunu çözülecekti. 

İŞTE ZENGİN KULÜPLERİN İSİMLERİ 
Bu proje kapsamında kulüplerin yapması gereken tek şey, 19’ar kişilik listeleri ASKF’ye vermekti. Duyuru yapıldı, son tarih şudur listeleri bildirin diye. Çok az kulüp liste gönderdi. Süre uzatıldı, kulüpler uyarıldı. En son 63 takımdan 53’ünden liste geldi. 10 kulüp ise böyle büyük bir imkana, ısrarlı çağrılara rağmen liste vermedi.  Merak etmişsinizdir sağlık harcamalarının ücretsiz karşılanması gibi imkandan yararlanmayan bu zengin kulüpler kimlerdir diye. ASKF’den aldım listeyi, sizlerle paylaşmak isterim. İşte o kulüpler:  B.Derbent, Çayırova Fatih, Çayırova Serhat, Şekerpınar, Darıca Türkeli, Dilovası Belediye, Kartepe Belediye, Suadiyespor, Tavşanlıspor ve Şirinspor. 

TOPLANTIYA SADECE 11 KULÜP GİTMİŞ 
Kulüplerin duyarsızlığı bununla sınırla değildi. Önceki gün anlaşma yapılan Acıbadem Hastanesi, hizmet edeceği kulüplerle toplantı yapmak istedi ve her kulübe davetiye çıkardı. ASKF’ye liste gönderen 53 kulüpten kaçı toplantıya katıldı dersiniz?   En kötü yarısı gitmiştir diyeceksiniz. Hayır, o kadar da değil. Sadece 11 kulüp Acıbadem’deki toplantıya katılmış. Başka bir deyişle tam 42 kulüp zahmet edip toplantıya gitmemiş. ASKF Başkanı Murat Aydın şaşkın, anlaşma yapılan hastane şaşkın. Devrim niteliğindeki projeye kulüplerin bu duyarsızlığı karşısında ne demeli, ne yazmalı bilemiyorum. Bu kadarına de pes diyorum.   
Beleştepe gerçeği (2)
Geçtiğimiz günlerde köşemde aynı zamanda ortaokuldan arkadaşım olan Gölcük’te öğretmenlik yapan,  Gölcüksporlu taraftar Zihni Bıçakçı’nın mesajına yer vermiştim. Zihni maçları beleştepeden yönetime tepki olsun diye izlediğini söylemiş, “Yönetim bir sürü insana ücretsiz kombine dağıtmış. Herkes bedava izlerken, ben niye para ödeyeyim” demişti. Beleştepe gerçeği başlıklı yazım, daha doğrusu Zihni’nin bu iddiası Gölcükspor yönetimini, genel kaptanı Adem Ellibeş’i çok üzmüş ve öfkelendirmiş. Adem Ağabey, iddianın sahibi Zihni’yi bulup konuşmuş. Zihni telefonda Adem ağabeyden özür dilemiş. Adem Ağabey bana da kombine kart satışlarıyla ilgili tüm dokümanları gönderdi.   Önce bilgileri aktarayım: Gölcükspor Kulübü bu sezon 300’ü 50 TL, 192’si 100 TL’lik olmak üzere toplam 492 tane kombine bilet satışı yapmış. Toplam rakam 34 bin 200 TL ediyor. Bunun 32 bin 950 TL’si bankaya yatmış, kalan 1250 TL ise elden alınacak.  

ADEM ELLİBEŞ’TEN DETAYLI AÇIKLAMA 
Adem Ağabey,  “ Kombine satışından gelen tüm paralar Gölcük Vakıflar Bankası’ndaki Gölcükspor  Kulübü hesabına yatmıştır. Ayrıca Gölcükspor bu kombine satışından devlete olan vergisini ve TFF’ye olan payları ilgili hesaplara yatırmıştır. İddia edildiği gibi kombineleri bedava dağıtmış olsak kulübün yüklü para cezası almasına neden olurduk. Biz bu kadar cahil miyiz? “diyor. 11 yıldır görev yaptığını hatırlatan Adem Ağabey, “Bu süreçte kulübün tek bir kuruşunu yemedim, yedirmedim. Allah da yedirmesin” mesajı veriyor, “Oğluma parayla vericem, başkasına bedava. Var mı böyle bir dünya” diye de ekliyor.  Adem Ağabey yanlış algılamaya sebep olabilecek önemli hususa dikkat çekiyor, “ Toplu halde kombine alan dostlarımız var. Bunlar işadamı, esnaf. Aldıkları kombineleri personeline, işçisine dağıtmıştır. Örneğin benim kombinem var bu hafta maça gelemiyorum ama benim kombinemi başkası kullanabilir” diyor.  

BELEŞTEPEDE KİMSE OLMASIN 
Adem ağabey kombine satışlarıyla ilgili tüm hesapları en ince ayrıntısına kadar ortaya döküyor. Zaten iddianın sahibi özür dilemiş. Ortada bedava dağıtılan kombine kart falan yok. Adem Ağabeyin kulübün parasını harcama konusundaki hassasiyetini de iyi bilirim. Bir kuruşun hesabını yapar. Kasaya para girsin, üç kuruş para gelsin diye didinen biri kimseye beleş kombine vermez. Herkesin için rahat olsun.  Gölcükspor Türkiye’nin borçsuz, ödemelerini zamanında yapan sayılı kulüplerinden biri.  Bu gerçeği unutmamak gerekir. Buradan başta Zihni Bıçakçı olmak üzere, onun gibi yönetime tepki olsun diye maçları beleştepeden izleyenlere sesleneyim. Herkes parasını verip maçlara giriyor. Kimseye bir kıyak, ayrıcalık yok. Doğal olarak yönetime tepki gösterecek bir durum yok. Öyleyse bu haftadan itibaren beleştepeyi bırakıyorsunuz. Bir bilet 5 TL,  bir sigara parası. Bu kulüp sizin, ilçenin. Sizin vereceğiniz 5 TL’lerle ayakta duran bir kulüp. Esirgemeyin, kaçmayın. Diliyorum ki, bu haftaki maçtan itibaren beleştepede tek bir kişi olmayacak.   
Bu yazı toplam 313 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.