1. YAZARLAR

  2. İbrahim ELGİN

  3. BU SEÇİM NEDEN BEKA MESELESİ
İbrahim ELGİN

İbrahim ELGİN

Yazarın Tüm Yazıları >

BU SEÇİM NEDEN BEKA MESELESİ

A+A-

Bakın şimdiden bütün partileri ve milletimizi 31 Martta yapılacak olan yerel seçim heyecanı sarmaya başladı. Öncelikle bu seçim hem ülkemiz hem tüm İslam alemi ve hem de tüm dünya insanlığı için hayırlı olsun. Niye böyle söylüyorum çünkü Ülkemizdeki bu seçim tüm dünya ülkelerinin dengesini değiştirecekte onun için. Dünyanın gözü kulağı Türkiye’deki bu seçimde olacak. Bu seçimin en önemli tarafı da hem ülkemizin hem de Başkomutanımız R.Tayyip Erdoğan’ın kaderini belirleyecek bir seçim.  Çünkü tüm halkımız şunu iyi bilmelidir ki bu saatten sonra artık Türkiye’nin kaderi ile AK Parti ve R.Tayyip Erdoğan’ın kaderi aynıdır olay tam da bu noktaya gelmiştir. Yani anlaşılan bu seçim Cumhur ittifakı liderlerinin dediği gibi ülkemiz için bir beka meselesidir.

      Belki bazılarınız bu görüşümü çok abartılı bulup yadırgaya bilirsiniz. Ha şunu da diyebilirsiniz arkadaş kimse vazgeçilmez değildir. Mezarlıklar kendini vazgeçilmez sanan insanlarla dolu diyebilirsiniz. Ama bu görüş özellikle devlet yönetimlerinde zaman ve mekana göre değişebilir. Bakın dostlar bizler asker ruhlu bir milletiz. Bu ta Osmanlıdan beri süre gelen hem bir gelenek hem de Türk insanının genlerine uygun bir özelliktir. Askerlik yapanlar iyi bilir askerine komutanı bir emir verdiğinde komutanına inandığından verilen o emri hiç sorgulamadan yerine getirir. Çünkü o asker başındaki komutanına öyle inanmıştır ki ona asla yanlış bir emir vermez. Onun içindir ki o bölükteki askerlerin kaderi başındaki komutanıyla aynıdır.

      Şimdi bazılarınızın yahu arkadaş bir devlet başkanıyla bir bölük komutanı kıyaslanır mı dediğini duyar gibiyim. E bende o zaman derim ki niye o zaman Cumhurbaşkanımız R.Tayyip Erdoğan’a bugün Başkomutanımız diyoruz. Çünkü ben de diyorum ki bugün ülkemiz bir kurtuluş savaşıyla baş başa bu savaş hem cephede hem ekonomik olarak halen devam ediyor bunu her Türk insanı da çok net görüyor. 15 Temmuz da hain Fetö kahpesiyle kazanamadıkları savaşı farklı taktik ve yollarla kazanmaya çalışıyorlar. Ama öyle yağma yok artık devletimiz sizin kim olduğunuzu ve hangi cepheden saldıracağınızı artık çok iyi biliyor. Boşa çaba sarf etmeyin bu savaşın galibi Allah’ın izniyle yüce Türk milleti ve devleti olacaktır.  Onun için bu savaş halinden dolayı Cumhurbaşkanımız için Başkomutanlık söylemini kullanıyoruz.

      İşte bu söylem asker ruhlu bir millet olduğumuz içindir. Ama işin en önemli tarafı Askerdeki komutanını senin değiştirme şansın yok ama sivildeki komutanın sana yanlış emir ve talimatlar verirse her beş senede bir değiştirme şansın var. Bakın bu kadar asker ruhlu bir millet olmamıza rağmen devletimizin başına bir darbeyle askerin gelmesini asla istemeyiz dimi ama neden taş yerinde ağardır misali sen arkadaş git askerlere komutanlık yap bizlere değil deriz. Sen bize savaş zamanı lazımsın diğer zamanlarda biz devletimizi yönetiriz sen işine bak deriz. Niye çünkü o komutan benim kendi oylarımla seçtiğim bir komutan değil de ondan.

Bunu niye söylüyorum bugün bu saldırılara karşı milletinin önüne geçip göğsünü siper ederek kendini feda eden kim derseniz tek kelimeyle Cumhurbaşkanımız R.Tayyip Erdoğan’dır derim. Bu hem bir yürek hem de millet ve devlet sevdası işidir. Aramızda kaç kişi vardır ki çıkıp kürsülerden ben kefenimi giyip buraya geldim nasıl olsa bir gün öleceğiz hiç olmazsa öleceksek adam gibi ölelim diyen kaç babayiğit çıkar ne dersiniz.

       Bu sözler öyle laf olsun diye de söylenmiş sözler de değildir tam bir harbi Kasımpaşa delikanlısının yüreğinden çıkan sözlerdir. Hani derler ya soğuk kalpten sıcak söz çıkmaz diye. O delikanlının kalbide sıcak olduğu için ağzından çıkan her söz milletimizin yüreğini ısıtıyor. Hani güzel bir söz daha vardır. “Hayatta taklit edilemeyecek tek şey cesarettir” diye. Bakıyorum da bazen Sayın Kılıçdaroğlu da Sayın Cumhurbaşkanımızı taklit etmeye kalkarak arkadaş adam da ne cesaret ve mangal gibi yürek var. Bende onu bir taklit edeyim diyerek miting meydanları da milleti gaza getirmek için birkaç sözde ben edeyim diyor ama çok fazla sırıtıyor. Olmuyor Sayın Kılıçdaroğlu olmuyor. Hani yukarıda dedim ya cesaret öyle taklit edilebilecek bir şey değil. Onun için mangal gibi yürek lazım.

     Çünkü senin ne kadar cesur olduğunu bu millet 15 Temmuz gecesi gördü. Hava alanındaki tankların arasın sıvışarak kaçıp Bakırköy Belediye Başkanının evinde ayak ayak üstüne atarak kahve yudumlarken televizyondan kovboy filmi izler gibiydiniz. Ama maalesef Sayın Kılıçdaroğlu o sahneler dublörsüz gerçek kahramanların oynadığı sahnelerdi. O senin Televizyondan film diye seyrettiğin gerçek sahnelerde 276 kardeşimiz şehit oldu haberin var mı acaba. Yoksa da şimdi olmuştur herhalde. Herkese iyi pazarlar.

Bu yazı toplam 1103 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
1 Yorum