1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bulut: “İzmit Belediyesi’nin borcu 8 değil, 4 milyon TL”
Bulut: “İzmit Belediyesi’nin borcu 8 değil, 4 milyon TL”

Bulut: “İzmit Belediyesi’nin borcu 8 değil, 4 milyon TL”

İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı İbrahim Bulut, CHP’li meclis üyesi Fikret Gökmen’in İzmit Belediyesi ile ilgili iddialarını yanıtladı. Bulut, belediyenin borcunun iddia edildiği gibi 8 değil 4

A+A-

İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı İbrahim Bulut, CHP’li meclis üyesi Fikret Gökmen’in İzmit Belediyesi ile ilgili iddialarını yanıtladı. Bulut, belediyenin borcunun iddia edildiği gibi 8 değil 4 milyon TL olduğunu belirtti. Bulut, norm kadro fazlası olan 165 kişinin ağustos ayında başka kurumlara gönderileceğini de açıkladı.

Bulut, Gökmen’in açıklamalarının siyasi ve karalama amaçlı olduğunu söyledi.

Fikret Gökmen’in, Denetim Komisyonu Raporunu eline alarak günlerdir gazete gazete gezdiğini söyleyerek Gökmen’in bu hareketine tepki gösteren İbrahim Bulut, “Üzülerek belirtmek isterim ki Fikret Gökmen’in yaptığı eleştirilerin tamamı, karalama amacı taşıyan, çarpıtılmış bilgilerden türetilmiş siyasi açıklamalardır. Bu da yetmiyormuş gibi Belediyenin işçisine ve esnafa borcu olmadığını söyleyen Nevzat Doğan’ı da yalan söylemekle itham ediyor. Kem söz sahibine aittir” dedi.

Eskiden gelen borç bu

Yalan söylemenin kasti bir eylem olduğunu ifade eden İbrahim Bulut, “Sayın Gökmen’in yalan söyleyeceğine ihtimal vermeyerek halkımızı ve kamuoyunu nasıl yanılttığını gözler önüne sermek istiyorum” dedi. Bulut,Yapı Denetim Firmalarına ait 4 milyon 700 bin TL emanet paranın kullanımı ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“-Bu hesaptan kullanılan para 2 milyon 787 bin TL’dir. Ve bu rakam belediyelerin birleşmesi esnasında devralınan rakamdır. Yani İzmit Belediyesinin emanet hesabına 2 milyon 787 bin TL borcu vardır. Ancak bu borç, büyük bölümü geçmiş yıllardan gelen bir borçtur. Belediyeler beklenmedik durumlarda acil nakit ihtiyaçlarında bu yolu kullanıyorlar. Kısacası kredi kullanmaktansa emanet kullanıp iade etmek yolu tercih edilmiş oluyor”

Bulut, Gökmen’in bankacıların avukatı gibi davrandığını iddia etti, “Gökmen’in, Bankacılar Birliği’nin değil Belediye Meclisinin üyesi olduğunu hatırlatıyor ve bankacıların değil halkın sorunlarının temsilcisi olmaya davet ediyorum” dedi.

CHP dönemi ile karıştırıyor

İzmit Belediyesi personel borçlarına değinen Bulut, “Borçlar 520 işçiyi kapsıyor. İşçiye 1,5 trilyon borcumuz var ve 2011 Haziran ayına kadar zamanımız var. Yani bu borçların vadesi bile gelmemiştir. 2011’in ilk 6 ayında ödenecek paralardır” dedi. Gökmen’in ‘İzmit Belediyesi borç batağında’ söylemiyle dönemleri karıştırdığına da vurgu yapan Başkan Yardımcısı Bulut, “Fikret Gökmen bu söylemi ile, CHP döneminde belediye önünde işçilerin yorgan döşek yattığı günleri hatırlamış olmalı” dedi.

165 işçi başka kurumlara

Fikret Gökmen’in 112 kişi alarak belediyede çalıştırıldığını söylemini de yalanlayan Bulut, “İzmit Belediyesi 90 kişi aldı. Bu kişileri ‘Temiz İzmit’ kampanyası dahilinde park ve bahçelerde süpürgecilik yaptırmak için aldık” dedi. Konuşmasının son bölümünde Gökmen’in “313 kişinin işten çıkartılacak” demecine cevap veren Başkan Yardımcısı İbrahim Bulut, “Belediyenin 520 işçisi var. 358’de norm kadromuz mevcut. Bizler, norm kadro seviyesine ulaşmayı amaçlıyoruz. Bu kapsamda 165 işçi fazlamız var. İzmit Belediyesi bu güne kadar 1 işçisini bile işten çıkartmamıştır. Belediye, işçi çıkartmayacak ancak, ihtiyacı olan kurumlara bu 165 kişiyi aktaracağız. Bunun içinde 8’inci aya kadar vaktimiz var” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.