1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bunun adı ihanet
Bunun adı ihanet

Bunun adı ihanet

Mutlaka dikkatinizi çekmiştir. Genel Yayın Müdürümüz İsmet Çiğit’in önceki günkü makalesinde okudum.  Valimiz Ercan Topaca Kocaelispor ile ilgili son derece çarpıcı ve düşündürücü söylemlerde bulunmuş.

A+A-

Mutlaka dikkatinizi çekmiştir. Genel Yayın Müdürümüz İsmet Çiğit’in önceki günkü makalesinde okudum.  Valimiz Ercan Topaca Kocaelispor ile ilgili son derece çarpıcı ve düşündürücü söylemlerde bulunmuş. Çiğit, Vali’mize “Katkınız olacak mı ?”diye soruyor. Vali açık biçimde, “Hayır olmayacak. Benim için o defter geçen sezon kapandı” diyor. Valimiz Topaca, Orhan Görsen ve arkadaşları ile görüştüğünü, heyecanlarını, samimiyetlerini çok beğendiğini söylüyor ve şöyle devam ediyor: “ Geçen sezon Kocaelispor küme düşmesin diye çırpındım. Sırplarla ilgili sorunun çözümü için para buldum. Neler çektiğimi ben bilirim. Ben bu işlerle uğraşırken, geçen sezonun devre arasında sizin takımda ağabey olarak gördüğünüz bazı futbolcular, takımdaki genç yetenekleri başka kulüplere pazarlayıp, komisyon almak için çalışıyorlardı. Bu olay beni soğuttu. Stadı  hazır tutarım. Güvenliği sağlarım. Ama bunun dışında Kocaelispor için bir şey yapmam”

YAZIKLAR OLSUN

Vali Topaca’nın Kocaelispor’dan birden bire uzaklaşmasını merak ediyorduk. Gerçeği öğrenmiş olduk. Sayın Topaca çok ağır suçlamada bulunuyor. Ağabey konumundaki futbolcuların gençleri pazarlayıp komisyon almaya çalışmaları son derece vahim bir durum. Başka birisi söylese, atıyor der öteye geçersin. Bu suçlamayı Vali yapıyor.  Mutlaka bildiği, gördüğü bir şey var ki bunları söylüyor. Gençleri pazarlamak, komisyon almaya çalışmak büyük bir suçtur, camiaya ihanettir. Kim, kimler böyle bir hainliğe kalkıştı? Hangi tecrübeli futbolcu veya futbolcular gençleri pazarlayıp komisyon almaya çalıştı. Bunların açıklanması, gerçeklerin ortaya dökülmesi lazım.  Kocaelispor camiası neler olup bittiği, kimsenin bu hainliği yaptığını öğrenmeli. Bu onların hakkı. Son yıllarda çok şey yaşadık. Bana göre bu olay hepsinden vahim. Bunun adı ihanet. Bu işe kalkışanlara yazıklar olsun.

Bülent Özer ağabeyden onurlu davranış

Kocaelispor’da tecrübeli futbolcuların lisanslarının çıkartılmaması idari bir hataydı. Talimatların, yönetmeliklerin bilinmesi, takip edilmesi ve gereğinin yapılması gerekirdi. Zamanında başvuru yapılmayınca lisanslar çıkmadı, Kocaelispor mağdur oldu.

Yönetim sorumlu çalışanların savunmalarını aldı. İşin iki muhatabı vardı. Biri genel müdür Bülent Özer, diğeri Can Vatansever. İlk gelen haber Can Vatansever’in sorumluluğu üzerine alarak istifa ettiği yönündeydi. Dün öğrendim ki, Bülent Özer de sorumluluğu üstlenerek görevinden ayrılmış. İki idari çalışanın böyle bir davranışta bulunmasını takdirle karşıladığımı belirtmek isterim. Onlardan beklenen onurlu bir davranıştı. Kocaelisporlulukları bunu gerektiriyordu. Ancak daha önce de yazdım. Kulübün şartları ortada. Mazeret var. Hatayı paylaşma erdemi göstereceğiz ve hiç kimseyi feda etmeyeceğiz. Bülent Özer ağabey bu kulübün emektarıdır, bir sembolüdür.  Bugün bu hata yapılmış olabilir. Sonuçlarına hep birlikte katlanacağız, bedelini birlikte ödeyeceğiz. Bülent Özer ağabeyi bu olay yüzünden gözden çıkartamayız. Onun gibi bir değer kolay gelmiyor, kolay yetişmiyor.

Bülent Özer ağabeyin varlığı bu kulüp için çok önemlidir. Yönetim kurulu gereğini yapacak, Bülent ağabeyin istifasını yırtıp atacaktır. Allah Bülent ağabeyimize sağlıklı uzun ömür versin, onu Kocaelispor’un başından ayırmasın. Yaşadığı sürece başımızın üstünde yeri vardır.

Samimi destek için teşekkürler KYÖD

Haberi dünkü gazetelerde görmüşsünüzdür. Kocaelispor yönetimi ziyaret için gittiği KYÖD’de çok sıcak, samimi bir şekilde karşılanmış. Dernek başkanı Hakan Tanta’yı tanırım. Çok iyi bir Kocaelisporludur. KYÖD kentimizin en faal, güzel ve örnek işler yapan derneklerinden biridir.  Sevgili Hakan Tanta, Kocaelispor formasıyla karşılamış Başkan Orhan Görsen’i. Kombine alarak desteğini göstermiş, toplantılar için tesisin kapılarını ardına kadar açmış. Daha önemli ve anlamlısı terastaki göndere Kocaelispor bayrağı çekilmiş. KYÖD Sosyal Tesisleri’ndeki gönderde artık Türk ve KYÖD bayrağı ile birlikte Yeşil-Siyah bayrak da dalgalanacak. Haberi okuyunca bütün Kocaelisporlular gibi sevindim, gururlandım. Helal olsun KYÖD’e dedim. Kocaelispor sevgisi, Kocaelispor’u sahiplenme işte budur. Sevgili Hakan Tanta’nın şahsında tüm KYÖD camiasına teşekkür ediyorum. KYÖD’ün bu samimi desteği ilimizdeki tüm sivil toplum örneklerine örnek olsun.

TARAFTAR KÖŞESİ

Sezon başında Kocaelispor ve Körfezspor takımlarını birleştirip çok güzel bir takım kurmaya çalışan ama iki takımdan bir takım çıkartamayan harika ve güzel yönetimi kutluyorum! Ayrıca sezon başında belliydi A2 takımının prosedür gereği liglere alınmayacağı. A2 takımının liglere katılacakmış gibi hazırlanması sanırım bilgisizlik ve beceriksizliğin bir sonucu. A2 futbolcuları iki ay hazırlanmış, emek harcamış ama lige katılamayarak dağılmıştır. Verilen emekler boşa gitmiştir. Kocaelispor’dan gelen 8 A2 futbolcusu ve Körfez alt yapısından yetişen Erdi kardeşim Ahmet Yıldırım tarafından profesyonel yapılmış, sonrasında da yönetim bu gençlere başınızın çaresize bakın demiştir. Geleceğimiz olan bu futbolculara sahip çıkamayan yönetimi kınıyorum.

ENGİN CANAYAZ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.