1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bunun adı nedir peki?
Bunun adı nedir peki?

Bunun adı nedir peki?

İki gün önceki yazımda, Sanayi ve Ticaret Bakanı sayın Nihat Ergün’ün yaptığı “popülizm” saptamasına değinmiştim. Çalışanların ücret artışını, emeklinin üç kuruş zam istemesini “popülizm”

A+A-

İki gün önceki yazımda, Sanayi ve Ticaret Bakanı sayın Nihat Ergün’ün yaptığı “popülizm” saptamasına değinmiştim. Çalışanların ücret artışını, emeklinin üç kuruş zam istemesini “popülizm” olarak değerlendiren sayın Ergün’e göndermeler yapmıştım.

Bakan Ergün yeniden Kocaeli 1. sıradan AKP adayı. Ne ki, bazı bakanlıklar gibi değil Ergün’ünki. Yani, istifa etmek zorunda olmayan bir bakanlığın başında bulunuyor. Bu nedenle de “bakan” etiketini taşıyarak gidiyor ve seçim çalışmalarını yapıyor.

Herkes sıradan bir aday gibi gidip çalışırken, sayın Ergün’ün Sanayi ve Ticaret Bakanı olarak seçim çalışmaları yapmasının adı nedir?..

“İhracatımız 500 milyar dolara çıkacak!”

“Üretimimizi 2 trilyon dolara çıkaracağız!”

“Milli gelirimiz fert başına 25 bin dolar olacak!”

Kim söylüyor tüm bunları?

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün söylüyor.

Sıradan bir aday olsa bunları söyleyebilir mi?

Söyleyemez doğal olarak. Daha seçilip seçilmeyeceği belli değildir çünkü ve bir makamda oturmamaktadır henüz.

Bunun adı nedir?..

“Türkiye dünyanın 10 büyük ekonomisinden biri haline gelecek!”

Bunu da sayın Ergün söylüyor ve insanı şaşırtıyor.

AKP ikinci dönemdir, hem de tek başına, karışanı görüşeni olmadan iktidarda. Bırakın bu dönemde ekonomik olarak bir adım ileri gitmeyi, dış ve iç borçlarımızı katlamışız. Bunun da ötesinde, Türkiye ekonomisinin can damarı olabilecek çok sayıda kuruluşu peşkeş çekmişiz. Nasıl olacak da dünyanın sayılı ekonomileri arasına girecek ki? Kim inanır bu söyleme?

Bu söylediklerini gerçekleştirecek, bununla da işsizliğe çözüm bulacakmış!

Emekliye, emekçiye vermediği zamları toplayıp da, uyduruk kuruluşlar aracılığıyla yandaşlarına paralar aktaran bir yapının inandırıcılığı ne kadar olur, söyler misiniz?

Karşılıksız, hibe kredi vereceklermiş, duymadınız mı?

Kime verilecek bu krediler? Gidin hele bir sıradan vatandaş olarak ya da AKP yandaşı olmayan bir işadamı olarak, bakın bakalım kuruş alabilecek misiniz?

“Duble yollar, otoyollar…”

Bu da bayın Ergün’ün söylemlerinden. Demek oluyor ki, Alman patentli otobüsler aracılığıyla yurt dışına daha çok paralar aktaracağız ve bizim Sanayi ve Ticaret Bakanımız da bunu bir kenardan seyredecek. Seyretmek de bir yana, çanak tutacak.

“Türkiye büyük projeleri yapabilen bir ülke” imiş. Öyle söylüyor AKP adayı ve Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün.

Köy okullarını bile ayakta tutamayan, köylerden öğretmenleri uzaklaştırıp farklı bir kurnazlığa imza atan yapının “büyük proje” dediği ne ola ki acaba?..

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.