1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. “Buraya otel yapılamaz dediler. Yaktım! Olacak!”
“Buraya otel yapılamaz dediler. Yaktım! Olacak!”

“Buraya otel yapılamaz dediler. Yaktım! Olacak!”

Hükümetimizin Haydarpaşa’daki “henüz” değerlendirilmemiş bakir alanı ekonomiye kazandırmak istediği öteden beri biliniyordu. Fakat bu projeler yeterli kamuoyu desteği göremediği için rafa

A+A-

Hükümetimizin Haydarpaşa’daki “henüz” değerlendirilmemiş bakir alanı ekonomiye kazandırmak istediği öteden beri biliniyordu. Fakat bu projeler yeterli kamuoyu desteği göremediği için rafa kaldırılmıştı. Kurt dumanlı havayı severmiş. Geçen hafta, tarihi binanın çatısında çıkan yangın, bir takım kötü niyetli kişilerin komplo teorilerini ortalığa saçmaları için vesile oldu.

Bunun için reklâma sığınanlar bile var. Birisi aynen şöyle yazmış. “Buraya otel yapılamaz dediler. Yaktım! Olacak!”

Neymiş efendim, çatıdaki tadilatı yapan firma, onarımı, restorasyon ilkelerine uymadan ve kalifiye eleman kullanmadan yürütmüş. Şirketin asıl faaliyet alanı ise temizlik işleriymiş. Ne olmuş yani? Faaliyet alanını genişletmiş olamaz mı?

Bunları galeyana getiren asıl mesele, yangınla ilgili yapılan soruşturmada, çatı restorasyonunu yapan şirketin sahibinin AK Partili çıkması! Bunda şaşırılacak ne var? Ne çıkacaktı yani Komünist Partili mi?

Milletimiz, AK Parti’ye teveccüh göstermiş; partisini bağrına basmış. Hükümete itimadınız yoksa, ilme de mi itibar etmiyorsunuz? Sokakta gördüğünüz her iki kişiden biri zaten bu partiye gönül vermiş. Eee çatı onarımını yapan firmanın sahibi de AK Partili denk gelmiş demek ki. Büyük bir mucize mi bu?!

Ak Parti Kadıköy İlçe Başkan Yardımcısı Ercüment Göy gerekli açıklamayı yapmış, diyor ki: “Söz konusu kişi üye olarak partimizde kayıtlıdır. Ama partimize fazla sık gelmez.”

Daha ne istiyorsunuz? Adam partiye bile gitmiyormuş işte. Bir kaza olmuş. Takdir-i ilahi… Olacağın önüne geçemezsiniz. Niye bu kadar üzerine gidiyorsunuz? Yoksa her şeyin yolunda gittiği, her şeyin püripak olduğu ülkemizi karıştırmak mı istiyorsunuz?

Beynelmilel alem bile bize gıptayla bakıyor. İnanmıyorsanız, wikileaks belgelerine bakın. Bakın da, Amerikan diplomatlarının birbirinden değerli hükümet üyelerimizden nasıl gıptayla söz ettiğini görün.

Söyler

Zaman olmuştur ki

Yanar mor zambaklar buğulu gece lambaları

Bir katar kaybolur Haydarpaşa Garı’ndan

Bırakıp gümüş çığlıklarını tel tel ardında

Ağır ve cefakar bir marşandiz katarı

Kıvamlı bir sessizliğe batmış ıhlamurlar

Yalnız Kuzguncuk'taki yalıda

Karanlık bir gazelhan

Yanık yanık bir aşk-i bi-amani söyler

• Attila İlhan

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.