1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Büyük tuzak
Büyük tuzak

Büyük tuzak

Yıllardır yapmak istediler ama bir türlü başaramadılar. Ülkesini seven duyarlı insanların yer aldığı meclisteki millet vekillerini geçemediler. Evet yazımın girişinden gündemi yakından izleyen okurları

A+A-

Yıllardır yapmak istediler ama bir türlü başaramadılar. Ülkesini seven duyarlı insanların yer aldığı meclisteki millet vekillerini geçemediler. Evet yazımın girişinden gündemi yakından izleyen okurlarım Suriye krizinden söz ettiğimi mutlaka anlamışlardır.

Gerçekten çok büyük bir tuzak ile karşı karşıyayız. Bunun bilincinde olanlarınız gündemin can alıcı konularını es geçmeyen okurlarımız ne demek istediğimi mutlaka anlamışlardır. Ben yine iddia ediyorum benim köşemin okurları ülke ve dünya gündeminin en dikkatli ve en eleştirel boyutta yakından izleyen okurlarıdır.

Ben bu bilgileri azda olsa bana olan dönüşlerden bazı ortamlarda karşılaştığım ülke ve dünya sorunlarını karşılıklı konuştuğum insanlardan alıyorum. İnanın çok mutlu oluyorum. Gerçekten  az da olsa secici olan okurlarım olması ban büyük keyif veriyor. Bu konuyu ileride yeri geldiğinde yazmayı düşünüyorum. Şimdi gelelim asıl bu ilk  yazımın konusuna,

Bugün dış politikada adeta  santranç oyununa dönen durumda piyon olarak kullanılmak istenen ülkemizin yapacağı en ufak hamle de içinde bulunduğumuz coğrafya ateş çemberine dönecek. Bunun farkında olanlar her zamankinden çok  ihtiyatlı sakin olmamız gerektiğini anlatmaya çalışırken ne yazık ki iktidarın yalakaları  goygoycuları gaz verenleri yine bilinen tavırlarını sergilemekten hiç ama hiç vazgeçmiyorlar.

Nasıl bir anlayıştır, hangi ruh halidir anlamak mümkün değil,Daha düne kadar Başbakanın uçağında özel demeçler ile seyahat edip gazetecilik yapanlar,  Ankara Şam arası politikalara methiyeler düzenler şimdi ne oldu da  savaş için çığırtkanlık yaparlar.

Ülkemizi bir bataklığın için çekmek için inanılmaz baskı kuruyorlar. Bırakın Suriye sorununu tüm dünya ekonominin bilinmezleri arsında çıkış yolları ararken bizim Don kişot gibi ortaya çıkıp abuk sabuk bir maceranın göbeğine düşmemiz inanılır gibi değil.

Bu köşeden mütevazi bir yazar olarak aklı selim AKP li politikacılara sesleniyorum. Lütfen bir seferde  bu kendini beğenmiş dediğim dedik öttürdüğüm düdük diye partinizde her istediğini yapan RTE ye diklenin  bir vatandaş olarak sizleri alkışlayayım. Korkmayın muhteremler. Siyasi ikbalin ne olursa olsun ben içinizdeki vatan millet sevgisinden söz ediyorum. Sizlerin çoluk çocuğu yok mu muhteremler?

Eğer bu ülke Ortadoğu bataklığına birilerinin  dolduruşu ile girerse tüm AKP bunun vebalinden kendini kurtaramaz. Haberiniz olsun. RTE nin bu tek adam  inadının  nelere mal olacağını ülkeyi hangi çıkmazlara sürükleyeceğini düşünmek bile istemiyorum.

Gelin sizler beni dinleyin, karşısında büyülenmiş gibi durduğunuz değil ağzınızı açmak gözlerinin içine bile bakmaya cesaret edemediğiniz RTE nin  Suriye politikasında karşısında adam gibi durun bu savaş çığırtkanlıklarına hayır deyin. Yoksa yazık olacak bu ülkeye…..

NEDEN SESİNİZ ÇIKMAZ ?

Aklım almıyor, her taraf toz duman olmuş, ekonominin lastikleri patlamış, Medyanın birkaç cılız sesten başka sesi çıkmıyor. Bu kadar iktidara endeksli dizayn edilmiş bir medya olmaz. Yazıklar olsun . İnanın Bütün gazeteleri açıp bakıyorum. Manşetlere bakıyorum. Bu kadar hizaya getirilmiş sus pus edilmiş bir medya olmaz olmamalı yazıklar olsun.

İnsanın içi kanıyor, insanlar uyutuluyor. Beyinleri abuk sabuk haberlerle uyuşturuluyor. Seçimlerde yüzde elli almış bir partinin icraatlarını safça izleyen bir muhalefet zaten konuşsalar da medya da kenarda kıyıda köşede haber oluyorlar.

Sesleri de yeterince çıkmıyor. Konuşanlara bakınız bir tarafta hırçın adam Muharrem ince diğer tarafta  yüksek perdeden konuşan Oktay Vural zaten vatandaş ta kanıksamış bu durumu anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az.

Sesleri çıksa ne olur diye serzenişte bulunan okurlarım olabilir. Bugün üretmeyen tüketen cari açıkta rekorlar kıran bir hükümetin icraatlarını izliyoruz. Gerçekten kalıplaşmış istedikleri gibi dizayn ettikleri bir ortamın Medyası da üç maymunları oynuyor.

Bu ülkede bu dönemde yaşayan ve bundan rahatsızlık duymayan akıl tutulması yaşayan her vatandaşın oturup bir daha düşünmesi gerekir.  Olup bitenler karşısında Gerçekten yazık oluyor. Geleceğimizi ipotek altına alanların iktidarında garip şeyler oluyor uyanın millet…..

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.