1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Büyükakın’dan Türk-İş’e ziyaret
Büyükakın’dan Türk-İş’e ziyaret

Büyükakın’dan Türk-İş’e ziyaret

AK Parti Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Tahir Büyükakın, Türk-İş İl Temsilciliği'ni ziyaret etti. Ziyaret sırasında kent ve ülke gündemine dair açıklamalarda bulunan Büyükakın, “Bizim bu kenti birlikte yönetmemiz gerekiyor” dedi

A+A-

KENT VE ÜLKE GÜNDEMİNİ DEĞERLENDİRDİLER

AK Parti Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Tahir Büyükakın, Türk-İş İl Temsilciğini ziyaret etti. Türk-İş İl Temsilciliğine gerçekleştirilen ziyarete Türk-İş Marmara Bölge Temsilcisi Adnan Uyar, Türk-İş Kocaeli Şube Başkanı Yakup Yıldız, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, AK Parti İzmit İlçe Başkan Vekili Rıfat Akbaş ve Türk-İş’e bağlı sendikaların şube başkanları katılım gösterdi. Ziyarette kent ve ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulunuldu.

ODAĞIMIZDA İNSAN VAR

Ziyarette il olarak söz alan Türk-İş Kocaeli Şube Başkanı Yakup Yıldız, “Sizleri Türk-İş çatısı altında ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz. Bu kentte hep birlikte yaşıyoruz. İnşallah sizlerin katacağı değerlerle, yaşanabilir bir Kocaeli için arzu ettiğimiz noktalara geleceğiz. Bu kentte yaşayanlar olarak beklentilerimiz var. Bizim odağımızda insan var. İnsan odaklı projelerin Büyükşehir Belediyemizin kapsamına alınmasını bekliyoruz. Bunun örnekleri var. Sosyal sahada ihtiyaç olarak benimsenen projeleri bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

EN KUTSAL ADIM

Yıldız’ın ardından söz alan Türk-İş Marmara Bölge Temsilcisi Adnan Uyar, “Türk-İş ilkesi olan ve ilkelerinden taviz vermeyen, bu ülkenin bölünmez bütünlüğü için uğraşan bir sendika. Önceliğimiz ülkemiz. Temsil ettiğimiz arkadaşlarımızın eksikliklerini yansıtmak bizim en doğal hakkımız. 16 yıllık iktidar döneminde, bu şehirde yapılan birçok projenin arkasında sizin imzanız var. Sizin için bu en kutsal görevse; bizim de temsil ettiğimiz kesim için atacağımız adım, en kutsal adımdır” diye konuştu.

ziyaret-(4)-001.jpg

AK PARTİ BU ÜLKENİN PARTİSİ

AK Parti bu ülkenin partisi. AK Partiliyim demekten kimse gocunmaz. AK Parti kurumsal yapısıyla, ülkenin partisidir. Birileri AK Parti’yi ranta çevirmeye çalıştıkça bizler kırılıyoruz. Sendikacılık yapmak isteyen arkadaşlara sesleniyoruz; belediyeyi yönetenler işlerini doğru yaparken, bizlerde sendikacılığı doğru yapalım. Birileri istedi diye sendikacılık yapmayalım” diye belirtti.

ASIL OLAN İNSAN

Uyar’ın ardından söz alan AK Parti Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Tahir Büyükakın, “Sendikalar bizim demokratik yaşamımızın ayrılmaz parçaları. Sendikaların demokratik yaşamın ayrılmaz parçası olduğu konusunda kimsenin şüphesi yok. Çok detayına girmediğiniz ama benim tümüyle anladığım konular için önümüzdeki dönemde çalışacağız. Felsefemiz ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’. Bu felsefe bugün söylenmedi. Asıl olan insan” diye konuştu.

ELEŞTİRİLER YAŞAM KAYNAĞI

İnsanın olmadığı yerde yönetime de ihtiyaç yoktur. Evvela insanımızı yaşam kalitesini arttıracak tedbirlerin ne olduğu konusunda titizlikle çalışmalıyız. Eleştirileri bir yaşam kaynağı olarak görüyoruz. Bizim bu kenti birlikte yönetmemiz gerekiyor. Bu açık bir şekilde ortada. İnsanımızı nasıl yaşatacağımızı beraberce düşünmemiz lazım. Mesele sadece sendikaların işyerlerinde nasıl örgütleneceği değil” şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.