1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Büyükşehir Encümeni’nde 4 iş yeri kiralandı
Büyükşehir Encümeni’nde 4 iş yeri kiralandı

Büyükşehir Encümeni’nde 4 iş yeri kiralandı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Encümeni bugün Doğan Erol başkanlığında toplandı. Encümen üyelerinin de hazır bulunduğu toplantıda 12 yer ihaleye çıktı. 4 yer kiralanırken 8 yer şimdilik elde kaldı.

A+A-

Kocaeli Büyükşehir Belediye Encümeni bugün Doğan Erol başkanlığında toplandı. Emlak ve İstimlak Daire Başkanlığı’nca İzmit Karabaş Mahallesi İzmit Fuar Alanı 6. Cadde Sanat Sokağı’ndan bulunan hediyelik eşya el sanatları satış yeri için açılan ihaleye iki katılımcı geldi. 2 yıllığına aylık 270 TL muhammen bedel ile açılan kiralama ihalesinde önce katılımcılar 5 turda açık teklif verdi. Fırat Savcı sırasıyla 290 TL, 320 TL, 340 TL, 360 TL, 380 TL teklif verirken Emre Ergan 300 325 TL, 345 TL, 365 TL, 385 TL teklif verdi. Ardından kapalı zarf usulü ile devam eden ihalede Fırat Savcı 425, Emre Ergan ise 390 TL teklif verdi. 

OYUN GURUBU 6 BİN 200 TL’YE KİRALANDI
Kartepe Uzuntarla Mahallesi Seka Kamp Alanı içinde bulunan mısır ve mısır ürünleri satış yeri 3 yıllığına muhammen bedel 350 TL’ye ihaleye çıktı. Fatma Yılmazer adına Ömer Yılmazer ihaleye katıldı ve yeri aylık 400 TL ile kiraladı. Kartepe Uzuntarla Mahallesi Seka Kamp Alanı içinde bulunan trombolin ve şişme oyun gurubunu Emrullah Sağlam adına Murat Sağlam kiraladı. 5 bin 930 TL muhammen bedel ile açılan ihalede Murat Sağlam 6 bin 200 TL teklif vererek 3 yıllığına kiraladı. 

ENCÜMEN KARARLARI
İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı Harita Şube Müdürlüğü’nün Başiskele Belediyesi 72 Nolu Düzenleneme Bölgesi (Döngel Altınkent Mahallesi) askı sonrası parselasyon plan onayı kararı alındı. Ardından Perşembe Pazarı’nda (İzmit Körfez 4 Nolu düzenleme bölgesi) yapılan imar uygulama dosyasında parselasyon alanı ve dağıtım cetveli onayı verildi. Mali Hizmetler Daire Başkanlığı Bütçe Şube Müdürlüğü yedek ödenekten aktarma talebi kabul edildi (Toplamda 526 Bin TL). Emlak ve İstimlak Daire Başkanlığı Kamulaştırma Şube Müdürlüğü’nde Gebze Mustafa Paşa Mahallesi Darıca-Gebze hafif raylı sistem (tramvay) hattı projesi kapsamında 2 adet kamulaştırmanın bedeli 135 Bin TL olarak onaylandı. Encümende son olarak Emlak ve İstimlak Daire Başkanlığı Kandıra ve İzmit ilçelerinde bulunan 4 adet iş yeri için ihale günü 4 Temmuz saat 10.30 olarak belirlendi. 

ŞENNUR YILDIZ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.