1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Büyükşehir'de teşkilat şeması değişti
Büyükşehir'de teşkilat şeması değişti

Büyükşehir'de teşkilat şeması değişti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısında öğrenci ve indirimli yolcuların desteklenmesi gündeme geldi.

A+A-

Büyükşehir Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısı Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. 85 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıya Başkan Tahir Büyükakın başkanlık etti. Mecliste yoklamanın ardından Büyükşehir Kültür Müdürü Hayriye Sözer, Özel Kalem Müdürü olarak atanması ile ilgili Büyükşehir Meclisi'ne bilgi verdi. Belediye atıklarının aktarma istasyonlarından bertaraf tesisine taşınması hizmet alım işi ve sağlık kuruluşlarında oluşan tıbbi atıkların toplanması, taşınması, geçici depolanması ve bertarafı ihalesinin yapılması meclisten geçti.

Mecliste öğrenci ve indirimli binişlerle ilgili Kocaeli genelinde hizmet veren 1754 özel toplu taşıma aracına destek verilmesi ile ilgili hukuk komisyonunun raporu onaylandı. Geçtiğimiz yıl yapılan düzenleme ile her biniş için 3 liranın altında olan öğrenci ücretlerin biniş başına 40 kuruş, 3 liranın üzerinde olan binişler için 60 kuruş, indirimli binişlerde 3 liranın altında olan binişlerde 15 kuruş, 3 liranın üzerinde olan binişler için ise 30 kuruş destek verilmesi kararı bir yıl daha uzatıldı.

dsc_5262.jpgdsc_5276.jpg

Mecliste belediye teşkilat şemasında değişiklik yapıldı. Kurumsal Gelişim Daire Başkanlığı kapatılıp, işlemleri Mali Hizmetler ve Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'na verildi. Ulaşım Daire başkanlığı kaldırılıp Etüt ve Projeler Daire Başkanlığı'nın ismi Yapı Kontrol Başkanlığı yapılacak. Bu sadece binaların yapılmasından sorumlu yapılacak. Toplu Taşıma Daire Başkanlığı'nın adı Ulaşım ve Trafik Yönetimi Daire Başkanlığı olacak. Kültür ve Sosyal Daire Başkanlığı'na Turizm ilave edilerek, Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı oldu.

dsc_5278.jpg

Kadın ve Aile Hizmetleri Şube Müdürlüğü, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı'na alındı. Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı'na Turizm ve Doğal Yaşam Hizmetleri Müdürlüğü alındı. Mali Hizmetler Daire Başkanlığı'na Strateji Geliştirme Müdürlüğü getirildi. Zabıta Şube Müdürlüğü kapatıldı. Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'na Veri Analiz ve İstatistik Şube Müdürlüğü getirildi. Kara Ulaşım Şube Müdürlüğü'nün adı Toplu Taşıma Şube Müdürlüğü oldu. Ulaşım Planlama Şube Müdürlüğü kuruldu. Fen İşleri Daire Başkanlığı'na AYKOME Şube Müdürlüğü getirildi.

dsc_5260.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
7 Yorum