1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Buzağının ipini gevşeten şeytan!
Buzağının ipini gevşeten şeytan!

Buzağının ipini gevşeten şeytan!

Kıssadan hisse çıkarmak maksadıyla farklı iki hikâyeciği sizlerle paylaşmak istiyorum. Biri; Evin gelini doğum yapmış bir ineğin buzağını ağaca bağlamış az ilerisinde de ineği sağıyormuş. Karnı

A+A-

Kıssadan hisse çıkarmak maksadıyla farklı iki hikâyeciği sizlerle paylaşmak istiyorum.

Biri;

Evin gelini doğum yapmış bir ineğin buzağını ağaca bağlamış az ilerisinde de ineği sağıyormuş. Karnı acıkan ve az ileride sütü sağılan annesini gören buzağı, ipini kopartacak derecede huzursuz olmuş. O arada şeytan gidip buzağının ipini hafiften gevşetivermiş. İpi gevşeyen buzağı, birkaç hamleden sonra kurtulmayı başarmış. Koşarak annesinin yanına süt emmek için gitmiş. Tam o esnada ayağı süt kovasına takılmış ve süt dökülüvermiş. Buna sinirlenen gelin bir sopa buzağıya vurmuş. Bunu gören inek de geline kuvvetli bir çifte atarak gelini öldürmüş. Bu manzarayı gören gelinin kayınpederi de, eline tüfeği alıp gidip ineği öldürmüş. Gelininin kocası da dışarı çıkmış ölü eşini ve elinde tüfeği ile orada bulunan babasını görünce çılgına dönmüş ve karısının katilinin babası olduğunu zannederek o da babasını oracıkta öldürmüş ve hapse girmiş. Daha sonra bunalıma girmiş ve en sonunda o da intihar etmiş. Bu hikâyeciği duyan herkes şeytana lanet etmiş. Şeytan da demiş ki, -Hele şu işe bak, ben sadece buzağının ipini gevşettim. Gelen-giden bana lanet okuyor. Hâlbuki benim yaptığım onlarınkinin yanında devede kulak.

Diğeri de;

Bir din görevlisi arkadaş camide vaaz verirken anlattı. Kendisi cezaevlerine görevli olarak gidiyormuş. Mahkûmun biri hocaya başından geçen olayı anlatıp hıçkırıklarla ağlıyormuş ve demiş ki: “Bizim komşumuz aracıyla evin önünden geçerken dört adet tavuğumu ezmiş. Bunu gören ve tepki gösteren oğlumu da iteklemiş ve demiş ki, sen karışma biz babanla hallederiz. Oğlum da yanıma gelerek: “Baba, komşumuz filanca, hem dört adet tavuğumuzu ezdi ve hem de beni dövdü” deyince, beynime kan sıçradı. Ben de o hırsla çifteyi elime alıp evlerine gittim. Orada bulunan altı kişiyi öldürdüm. Şimdi de vicdan azabı çekiyorum” Şeytana lanet gelsin. Demiş. Dört tavuğa, altı insan.

Evet değerli dostlar, herkes şeytana lanet ediyor ama kendi içinde barındırdığı şeytanı da görmezden geliyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.