1. HABERLER

  2. SPOR

  3. “Çabamız şahısların değil, Kocaelispor’un kurtuluşu için”
“Çabamız şahısların değil, Kocaelispor’un kurtuluşu için”

“Çabamız şahısların değil, Kocaelispor’un kurtuluşu için”

Kocaelispor’u yaşatmak için eski yöneticiler son günlerde atağa geçtiler. Hikmet Erenkaya grubun liderliğini yapıyor. Eski yöneticiler KEV Tesisleri’nin Büyükşehir’e devredilmesiyle, borçlar

A+A-

Kocaelispor’u yaşatmak için eski yöneticiler son günlerde atağa geçtiler. Hikmet Erenkaya grubun liderliğini yapıyor. Eski yöneticiler KEV Tesisleri’nin Büyükşehir’e devredilmesiyle, borçların sıfırlanacağını, böylece Kocaelispor’un kapanmaktan kurtulacağını düşünüyorlar. Eski yöneticiler KEV’in devri konusunda Sefa Sirmen’i ikna etmek istiyorlar. Önceki gün için bir ziyaret yapılacağı söyleniyordu. Ertelenmiş. Muhtemelen dün akşam saatlerinde kalabalık eski yönetici grubunun Sirmen’i ziyaret etmesi bekleniyordu. Görüşmeden nasıl bir sonuç çıkacak merakla bekliyoruz.

“Şahısların değil, Kocaelispor’un kurtuluşu”

Bu arada eski yönetici hareketinin lideri milletvekilimiz Hikmet Erenkaya ile dün öğleden sonra bir telefon görüşmesi yaptım. Erenkaya, tek kurtuluş formülünün tesislerin Büyükşehir’e verilmesi olduğunu vurguluyor, “Tesisler Kocaelispor için yapıldı. Bugün Kocaelispor zor durumdaysa, kapanma tehlikesiyle karşı karşıya ise tesislerin Büyükşehir’e satılıp Kocaelispor’un kurtulması sağlanmalıdır. Yarın kulüp kapanırsa o tesisler ne işe yarayacak, hangi amaç için kullanılacak. Vicdani açıdan bakıyorum ve her yerde bunu söylüyorum” dedi. Erenkaya, eski yöneticilerin kendilerini kurtarmak için ayağa kalktıkları şeklindeki yorumları da değerlendirdi,  “ Kocaelisporlu eski yöneticilerin tesislerin satışını kendi menfaatleri için istedikleri yönünde yorumlar yapılıyor. Ben bu görüşte değilim. Şahısların kurtulmasından öte Kocaelispor’un kurtuluşu önemlidir. Burada esas amaç da

Kocaelispor’u yaşatmaktır. Tüm çabamız, arzumuz Kocaelispor’u kurtarmak için” dedi.

“Büyükşehir’e devretmek mümkün”

KEV Yönetim Kurulu Başkanı Sirmen her fırsatta tesisler devredilemez, satılamaz diyor. Erenkaya’ya Sirmen’in bu açıklamalarını hatırlattım. Erenkaya, “Vakıf malı satılamaz, devredilmez deniyor. Bu doğru değil.  Bu işin formülü, açık kapısı var. Para karşılığı tesisler Büyükşehir’e verilebilir. Bunun önünde bir engel yok” dedi. Erenkaya tesislerin satışıyla birlikte Kocaelispor’un önünün açılacağını belirterek, “ Orada 50-60 milyonluk bir gayrimenkul var. Satıştan gelecek kaynakla tüm borçlar sıfırlanır, geriye önemli bir rakam da kalır. Kocaelispor kasasında parayla yoluna emin adımlarla ilerler. Böyle bir fırsat, imkan var. Değerlendirmek gerekir. Aksi takdirde Kocaelispor kapanırsa, sorumlular bunun hesabını veremez” dedi.  Kocaelispor’u yaşatmak için tek kurtuluş yolunun KEV Tesisleri’nin Büyükşehir’e devri olduğunu düşünen eski yönetici hareketinin öncüsü Erenkaya’nın açıklamaları böyle.  Camianın öncelikli arzusu, isteği Kocaelispor’un mevcut haliyle yola devam etmesi. Gelişmeleri merak ve heyecanla bekliyoruz.

Maşukiyespor’da önemli ve sevindirici gelişmeler

Maşukiyeli olduğumu herhalde bilmeyen yoktur. Uzun yıllar futbolcu ve yönetici olarak hizmet ettiğim, çok şeyler borçlu olduğum Maşukiyespor ile ilgili dün önemli ve sevindirici haberler aldım. Bunları sizlerle paylaşmak istiyorum. Maşukiyespor 19 Haziran’da kongre yapacak. Çok güçlü bir yönetim oluşumuyla ilgili çalışmalar var. Öncelikle Maşukiyespor tarihinin efsane isimlerinden biri olan Mesut Öçbe ağabey yeni dönem onursal başkan olarak görev yapacak. Kartepe Kulüpler Birliği Başkanlığını üstlenince, Maşukiyespor’daki görevini gençlere bırakmak istemişti. Mesut ağabey bundan böyle ilçe sporunun gelişimine daha fazla vakit ayıracak, Maşukiyespor’da da onursal başkanlık yapacak.

İsmail Alioğlu başkan oluyor

Kulüp başkanlığını sürpriz bir isim üstleniyor. İsmail Alioğlu bu isim.  İsmail yanılmıyorsam benimle yaşıt. Birlikte top oynadık. İsmail o dönemin usta futbolcularından biriydi. Kocaelispor alt yapısından yetişti. Devam etse, çok iyi yerlere gelebilirdi. Erken bıraktı, iş hayatına girdi. Uzun yıllardır da İstanbul’da inşaat sektöründe çalışıyor. Hafta sonlarını Maşukiye’de geçiriyor.  Sevgili İsmail’in Maşukiyespor’un başkanlığına gelecek olması, bunu özellikle istemesi beni çok mutlu etti. Futboldan gelen, futbolu iyi bilen bir isim. Bir zamanlar formasını giydiği takımına şimdi başkan olarak hizmet edecek. Ne mutlu ona, ne mutlu Maşukiyesporlulara.

Eski futbolcular yönetimde

Yönetim kurulunda yer alması muhtemel isimleri de öğrendim. Eski futbolculardan Şenol Saruhan, Adnan Ünçe, Bahri Ejderoğlu, Ahmet Kuloğlu, İsmail Aktürk ekipte olacak. Ahmet Yusuf, Zeki Asım Dede, Yalçın Öçbe gibi Maşukiye’nin öne çıkan isimleri de yönetimde yer alacak. Sağ olsunlar yönetim kurulu listesinde beni de görmek istiyorlar. Bundan gurur ve mutluluk duyarım. 15 veya 17 kişilik güçlü bir yönetim oluşumu hedefleniyor. Aslında 40 kişilik bir hareket grubu oluşturulmak isteniyor. Yeni sezon için çok iddialı bir takım kurulacak. Hedef şampiyonluk olacak. Öyle çok para harcanması gibi bir durum söz konusu değil. Az parayla, doğru ve akıllı adımlar atılacak.

Derya kaleye, Gürdal kulübeye

Teknik ekipte de bir değişiklik düşünülüyor. Yıllardır A takımın teknik direktörlüğünü Derya Gökmen yapıyor. Derya, eski kalecidir ve çok da yeteneklidir. Erken yaşta futbolcu bırakmıştı. Şimdi yeniden sahalara dönme hazırlığı içinde. 18 Haziran’da başlayacak Kartepe Kupası’nda Maşukiyespor kalesini koruyacak. İyi performans gösterirse, ligde de Sarı-Kırmızılı kaleyi koruyacak. Teknik direktörlük için düşünülen isim ise Ali Gürdal. Gürdal’ı herkes Uzunçiftlikspor camiasından biliyor; tanıyor. Gürdal yeni sezonla birlikte Maşukiyespor’un hizmetinde olacak. Evet, Maşukiyespor’daki son gelişmeler böyle. Yeni sezona iddialı, inançlı geliyor Sarı-Kırmızılı takım. Hayırlısı diyelim.

Hayri Morkan adaylık açıklamasına hazırlanıyor

Gölcüklü işadamı, Kocaelispor eski yöneticisi Hayri Morkan’ın önemli proje ve güçlü bir listeyle Kocaelispor yönetimine talip olacağı mesajına geçtiğimiz günlerde köşemde yer vermiştim. Sevgili Morkan dün öğleden sonra telefonda aradı, “Hazırlıklarımızın sonuna geliyoruz. Birkaç gün içinde adaylığımızla ilgili açıklamayı yapacağız” dedi. Bir yanda Kocaelispor FK projesi, öbür tarafta eski yöneticilerin kulübü yaşatma girişimleri, bir başka tarafta Hayri Morkan’ın adaylık hazırlığı. Baş döndüren bir hareketlilik var Kocaelispor’da. Hayırlısı bakalım.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.