1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Çapsız ve kontrolsuz
Çapsız ve kontrolsuz

Çapsız ve kontrolsuz

Akıl almaz şeyler yaşanıyor ülkemiz de üstelik tek parti iktidarının gözleri önünde olan bitenler karşısında iktidarın liderine soruyorlar? Bu konuda söyleyecekleriniz var mı? Verilen yanıt

A+A-

Akıl almaz şeyler yaşanıyor ülkemiz de üstelik tek parti iktidarının gözleri önünde olan bitenler karşısında iktidarın liderine soruyorlar? Bu konuda söyleyecekleriniz var mı? Verilen yanıtlar olan bitenlerden daha ilginç şeyler.

Uykuda olan muhterem ahali uyanın gerçekten bugün bizim ülkemiz de yaşananlar hiçte yenilir yutulur olaylar değil. Üstelik böyle bir ortamda sonucu belli olan bir seçim yaşanacak. Ülkemiz de hala birileri özgürlük demokrasi safsataları arasında olan bitenleri  olağan karşılamaya çalışıyor.

Uyuyan halk çoğunluğunun dünyadan haberi yok, varsa yoksa bir dilim ekmek üç kuruş geçim parası kazanmanın peşinde, onun derdi başka, o zaten iradesini belli  kesime çoktan  ucu açık bir şekilde teslim etmiş.

Benim içten içe yandığım hala anlayamadığım okur yazar takımı ile kendilerini tuzu kurular sınıfına koyan algılama yetenekleri artık iflas etmiş akıl tutulması yaşayanlar. Uyanın ey hala aklı yerinde olanlar kırk haramilerin öykülerini çöpe atacak olaylar yaşanıyor.

Sözüm onlara halkların oyları ile onların vekili olan görevleri siyasi iktidarı denetlemek olan muhalefetin bile sesi çıkmıyor. Olan bitenler karşısında kendi çapında kem küm ediyor ama tınlayan yok. Artık basılmayan kitapların taslaklarının imha edildiği bir ülkede yaşıyoruz. Bu nasıl bir şeydir bu nasıl akıl sınırlarını zorlayan bir çağdışılıktır.

Demokrasi çığırtkanlığı yapanlar, siyasi erkin temsilcileri olan muhterem zevat hadi daha da ileri gidelim bu erkin tek adamlığını yapan nasıl izin verirler bu tür uygulamalara, yeri geldiğinde ortaya çıkıp bizim ülkemizde özgürlükler kısıtlanamaz diyenlere alın size örnek.

Yazık hem de çok yazık, çağdaşlığı 2023 siyaset politikalarını ballandıra ballandıra hiç anlatmayın sizleri inandırıcı bulmuyorum.  Bu ülkenin düşünen beyinlerine eli kalem tutan insanlarına reva görülen baskılara tepki vermeden eveleyip geveliyorsanız siz ancak o uyutulmuş beyinlerin temsilcileri olursunuz.

Sanmayın ki bugünkü şahlığınız padişahlığınız hep sürecek, sizler böyle abuk sabuk şeylerle bu toplumu germeye  devam edin  nasıl olsa sizin bu yaptıklarınızı algılamayan ardınızdan bilinçsizce gelen çapsız yığınların rüzgarı ile yine oturduğunuz yerde kalmaya devam edebilirsiniz.

Nereye kadar sürer bu şahlık padişahlık, işte onu oy deposu olarak gördüğünüz sizin tabirinizle velinimetiniz olan  dini bütün Allahtan korkan insanlarımız ülkemizdeki bu saçmalıkların baskıların ne olduğunu anladıklarında  işte o zaman tepe taklak olursunuz.

O vakit  çok geç mi olur bilinmez ama bildiğim tek bir şey var özgürlük hava gibidir  her insanın gereksinimi olan bir şeydir.

Bugün dünya da olup bitenleri sizler yeterince algılayın analiz edin ders çıkarın derim  çünkü yarınlar da ne olacağı bilinmez bu ülkede ters esen rüzgarların şiddetinden savrulup gitmeyin vizyonunuza yazık olur bu kadar sizlere güvenen inanan insanlarında hayalleri suya düşmüş olur. Gelin siz bu çapsız kontrolsuz baskılara son verin. O zaman sözüm ona kağıt üzerinde yazılı olan gerçek demokratlığınızı da sorgulamak zorunda kalmayalım.

Kaybetme şansı yok….!

Hepsi pehlivanlar gibi ortaya çıkmaya başladı, kimi iddialı kimi aynaya bakmadan ya Allah demiş ortaya çıkmış. Milletvekili aday adaylarından söz ediyorum. Doğal olarak iktidar partisine ilgi fazla, olması da normal, yağma hasanın böreğine hücum eden insanlar gibi vatan millet hizmet aşkıyla dökülüyor aday adayları, önce temayül denen bir uygulama orada da kim en fazla üye yapmışsa veya kim en fazla cazgırlık yapıyorsa partide temayülün üst sıralarında kendilerine yer buldular.

Ama bilmezler ki parti lider partisi ve onun çok güvendiği birkaç isim o listeyi belirleyecek. Ağzınızla kuş tutsanız hikaye, çünkü iktidar partisi kurduğu makine düzeninde imal edeceği milletvekilinin kalite kontrolunu uygundur görülmüştür damgasını bu il için   RTE veya onun Vekili NE dışında kimse onaylayamaz.

Bakmayın siz o temayül yok mülakat türü söylemlere paracıklar uçtu ama üzülmeyin ikbal var, ne de olsa sonuçta  iktidar partisi bir danışmanlık bir daire başkanlığı olmadı bir genel müdürlük yine olmadıysa hizmet veren bir şirket kurup iş yaparsınız olur biter sonunda kaybedenler kulübüne değil her zaman kazananlardan olursunuz

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.