1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Çelik İş Sendikası'ndan birlik mesajı
Çelik İş Sendikası'ndan birlik mesajı

Çelik İş Sendikası'ndan birlik mesajı

Çelik İş Sendikası Kocaeli Bölge Temsilciliği üyeleri tanışma, kaynaşma, birlik ve beraberlik yemeğinde bir araya geldi. Çelik İş Sendikası Genel Başkanı A. Cengiz Gül’ün katılımıyla gerçekleşen etkinliğe katılım yoğun oldu.

A+A-
Çelik İş Sendikası Kocaeli Bölge Temsilciliğinin üyelerine verdiği tanışma, kaynaşma, birlik ve beraberlik yemeği Lastik İş Sosyal Tesislerinde gerçekleşti. Sendika Genel Başkanı A. Cengiz Gül’ün de katıldığı etkinliğe sendika üyeleri ve aileleri de yoğun katılım sağladı. Kocaeli Bölge Temsilcisi Erdal Yaldız’ın ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlik, Kocaeli Bölge Temsilciliğinin etkinliklerinin görüntülerinin yer aldığı 15 dakikalık slayt gösterimi ile başladı.
YAPTIKLARIMIZLA TEMİNAT DURUMUNDAYIZ 
Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Çelik İş Sendikası Kocaeli Bölge Temsilcisi Erdal Yaldız ilk olarak etkinliğe katılan tüm üye ve ailelerine teşekkür etti. Yaklaşık 2,5 aydır metal iş kolundaki istifalarla başlayan Dytech çalışanları istifalardan sonra gelişen süreçte kendi iradeleri ile Çelik İş Sendikasına üyeliklerini taşıyarak bugün itibariyle 473 arkadaşımız Çelik İş Sendikasına geçmiştir diyen Yaldız, “ 31 Ağustos itibariyle malum sendika oradaki bir önceki dönem sözleşmesini sona erdiren yeni dönemle ilgili yetkisini almış olmasına rağmen metal iş kolundaki istifalarla şu anda 473 arkadaşla Çelik İş Sendikasına toplu sözleşme yapabilecek sayıda üyeliklerini yaptılar.  Bu konuyla alakalı tüm Dytech çalışanlarına bu kararlarından dolayı teşekkür ediyorum. Her zaman demokratik bir anlayış sergileyen sendikaya dahil olarak bundan sonraki çalışma hayatlarının sonuna kadar Çelik İş Sendikasının ayrıcalığını yaşayacaklar. Yaptıklarımızla zaten teminat durumundayız. Umarım bundan sonra Dytech çalışanlarının güzel günler yaşayacağı bir dönem başlamıştır” diye konuştu. 

İŞÇİLER ARTIK BİZ VARIZ DİYOR 

Çelik İş Sendikası Genel Başkanı A. Cengiz Gül, “Türkiye’de metal sektöründeki işçi hareketleri artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını vurguladı. Tabanın söz ve karar sahibi olduğu, işçilerin kendilerinden habersiz toplu sözleşmelerin geçersiz olduğunu kanıtladığı bir süreç yaşanıyor. Türkiye de işçi hareketi tabana dayalı bir döneme başladı. Toplu sözleşmeler masalarda işçilerden gizli olarak imzalanması mümkün değil. Bu tür sözleşmeler tarihin tozlu sayfalarına atıldı. Artık sendikalı hareket patronların ve sarı sendikaların tek başına işçilerin gelecekteki yaşam çizgilerine yön vermeyecek noktada. Artık işçiler biz varız diyor. Çelik İş Sendikası da bu anlayışta. Biz işçinin söz ve karar sahibi olmadığı hiçbir sözleşmede imza atmadık. Dytehc işçileri de Çelik İş Sendikasını tercih ettiler. Herkesin bu yüzde 90’lık kararına saygı duyması gerekiyor. İşçi benim avukatım artık çelik iş diyor. Elbette ki Çelik İş Sendikası Dytech işçisinin isteklerine cevap veremezse işçiler istedikleri sendikaya geçebilme hakkına geçebilirler kendilerine saygı duyarız” ifadelerini kullandı. 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
1 Yorum