1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Çelik’in yaptıkları unutulmayacaktır, ancak şimdi kenara çekilme zaman
Çelik’in yaptıkları unutulmayacaktır, ancak şimdi kenara çekilme zaman

Çelik’in yaptıkları unutulmayacaktır, ancak şimdi kenara çekilme zaman

Kocaelispor Başkanı Muammer Çelik, geçtiğimiz cuma akşamı yönetimiyle bir veda yemeği yedi. 14-15 yönetici katılmış yemeğe. Şaşırmadım dersem yalan olur. Bu kadar faal yöneticimiz varmış da bizim

A+A-

Kocaelispor Başkanı Muammer Çelik, geçtiğimiz cuma akşamı yönetimiyle bir veda yemeği yedi. 14-15 yönetici katılmış yemeğe. Şaşırmadım dersem yalan olur. Bu kadar faal yöneticimiz varmış da bizim haberimiz yokmuş! Bu yöneticiler son zamanlarda nerelerdeydi merak ediyorum. Maçlarda yoklar, antrenmanlarda yoklar, tesislerde onları gören yok, kulübün parasal bir sorunu çözülecek yine yoklar. Ama yemeğe gelince hepsi orada. En son şu haciz olayı. Memurlar tesislere gidiyor, formaları almak istiyor. Malzeme firmasına topu topu 80 bin TL borç var. 15 yönetici 5’er TL verse sorun çözülür, bu rezillik yaşanmazdı. O gün tek bir yönetici bile yoktu meydanda, sanki yer yarılmış hepsi birden içine girmişti. İki gün sonra veda yemeği olunca koşar adım gidiyorlar. Yuh diyorum.

ÇELİK OLMASA, KOCAELİSPOR DİYE BİR KULÜP OLMAZDI

Asıl konumuza gelelim. Sevgili Başkan Çelik, olağanüstü kongreyle ilgili açık ve net bir mesaj veriyor. “Ramazan Baştürk veya onun gibi güçlü, güvenilir bir oluşum gelirse seve seve önünü açar, her türlü desteği veririz. Ancak iş bilmez bir yönetim oluşumu göreve talip olursa meydanı onlara bırakmayız” diyor. Anladığımız şudur ki, Çelik’in kulübü Güngör Arslan’a veya Cengiz Sert’in içinde bulunacağı bir oluşuma bırakmak gibi bir niyeti yok. Böyle bir durum ortaya çıkarsa Çelik liste yapar kongrede aday olurum diyor. Muammer Çelik, görev yaptığı dönemde maddi anlamda inanılmaz işler yaptı. Geçen sezon transfer izni alınması bir mucizeydi. Başka birisi bu mucizeyi gerçekleştiremezdi. En son Sırp sorununun çözümünde başrol oynadı. O olmasaydı bu sorun çözülemezdi. Kendisine her Kocaelispor’nun şükran borcu vardır. Kocaelispor bugün faaliyetlerini sürdürüyorsa bunun mimarı Muammer Çelik’ten başkası değildi. Bunlar çok önemlidir ve asla unutulmamalıdır.

FUTBOL TAKIMI BAŞKAN’I SİLMİŞSE ZORLAMAK SADECE KULÜBE ZARAR VERİR

Ancak madalyonun bir de öbür yüzü var. Başkan Çelik, transfer izni alınması noktasında ekonomik anlamda hem kendisini, hem yakın çevresini çökertmiştir. Yönetim sıfırı tüketmiştir. Ancak para bekleyen başkaları da vardır. Futbolcu ve personel emeğinin karşılığını istemektedir. Başka hiçbir yerden destek alamayan Muammer Çelik’in futbol takımına aktaracak parası kalmamıştır. Böyle olunca da futbol takımı tesislerde kaderine terk edilmiş, bu duruma bağlı olarak da büyük isyanlar başlamıştır. Futbolcu öyle bir noktaya gelmiş ki, başkanını suçluyor, hakaret ediyor. Futbolcular Başkan’ı silmiş, aradaki bağlar kopmuş. Böyle bir durumda zorlamanın, inat etmenin ne bir anlamı, ne de Kocaelispor’a bir faydası var. Kaynak noktasında tükenen, futbol takımıyla arasındaki bağ tamamen kopan Başkan Çelik’in yapması gereken kenara çekilmektir. Yapılacak kongrede Çelik’in yeniden aday olması gibi bir durum söz konusu bile olmamalı. Bunu söylerken hem Kocaelispor’u hem de Çelik’in kendisini düşünüyorum. Çelik’in daha fazla yıpranmasını istemiyorum.

KİMİN GÜVENİLİR VE EMİN OLDUĞUNA GENEL KURUL KARAR VERİR

Kulübün emin ellere teslim edilip edilmemesi meselesine gelince. Bunun kararını vermek Çelik’in tekelinde, yetkisinde değildir. Şu yönetim gelirse bırakırım, bu gelirse bırakmam demek kesinlikle doğru değildir. Buna hakkı yoktur. Bu kulübün bir genel kurulu vardır. Kulübü kimin yönetip kimin yönetemeyeceğine o genel kurul karar verir. Adaylar ortaya çıkar, kongre üyeleri tercihini yapar. Ortaya çıkacak sonuçlar da kongre üyelerini bağlar. Başkan Çelik tanıdığım en iyi Kocaelisporlulardan biridir. Hatta birincisidir. Bu kadar büyük fedakarlık yapabilecek ikinci bir isim olacağını sanmıyorum. Çünkü Çelik’in yaptıkları tam bir delilik. Kocaelispor aşkıyla kendisini, ailesini, geleceğini ateşin içine attı. Hiç merak etmesin Kocaelispor tarihi Muammer Çelik ismini mucizeyi gerçekleştiren, kulübü Sırp sorunundan kurtaran adam olarak altın harflerle yazacaktır. Şimdi kenara çekilme zamanıdır. İnanıyorum ki Çelik gereğini yapacaktır.

Vali konusunda bir uyarı

Göreve yeni başladığında Kocaelispor ile ilgilenmek, yardımcı olmak niyetindeydi. Bunun için yönetimden satmak için 1 milyonluk kombine bilet talep etti. Ancak ne zaman ki Fuat Donay olayı patladı, yönetim dağılma noktasına geldi Valimiz kendisini geri çekti. Son derece haklıydı. Kent Spor Basını olarak kendisine yaptığımız ziyaretten sonra Valimizin Kocaelispor’a yeniden yaklaşmak için adımlar attığını görüyoruz.  Sırp sorununun aşılması, dolayısıyla küme düşme yaptırımının ortadan kalkmasında önemli çabaları olan Valimiz Ercan Topaca, önceki günkü Pendik maçına da geldi. Valimizin Kocaelispor’u sahiplenmesi çok önemli ve sevindirici bir gelişme. Kendisine teşekkür ediyoruz. Ancak Valimizin bu ilgi ve desteğinin devam edebilmesi için Kocaelispor’da doğru işler yapılması, doğru adımlar atılması gerekir. En küçük bir olumsuzlukta, bir çatışmada kimsenin kuşkusu olmasın ki Valimiz daha önce yaptığı gibi kendisini geri çeker. Bu konuda uyarıda bulunmak istedim.

Pendik maçının tekrarı bu akşam Kocaeli TV’de

Kocaeli TV sayesinde gerek diğer illerdeki, gerekse yurt dışındaki Kocaelisporlular, ligde fırtınalar estiren takımın iç saha maçlarını izleme imkanı buluyorlar. Kocaeli TV adeta Kocaelispor’a uğur getirdi. Kocaeli TV hem kulübe önemli bir maddi destek, hem de Kocaelispor’un tanıtımına, marka değerinin yeniden değer kazanmasına katkı sağladı. Buradan Kocaeli TV sahipleri Tüysüz kardeşlere ve özellikle de bu işi en çok isteyen sevgili Turgay Tüysüz’e teşekkür ediyoruz.

Kocaeli TV, naklen yayınlar dışında hafta içi maçları banttan yayınlıyor. Böylece izleyemeyenler veya yeniden izlemek isteyenlere fırsat doğuyor. Son oynadığımız Pendikspor maçı müthişti. Statta, televizyon başında hepimiz büyük mutluluk, gurur yaşadık. Kocaeli TV, bu güzel maçın tekrarını bu akşam ekrana getiriyor. Kocaelisporluları saat 21. 45’te Kocaeli TV ekranının karşısına davet ediyorum. Arkanıza yaslanın ve Kocaelisporlu aslanların mücadelesini gururla, keyifle izleyin. Pendik maçının tekrarının bile büyük bir kitle tarafından izleneceğini düşünüyorum. İyi seyirler diliyorum.

Bu vesileyle maçların anlatımındaki başarısından dolayı sevgili Yiğit Özcan’a ve yorumcu Uğur Soykan’a da alkışımı gönderiyorum. Yiğit, her maç üzerine koyuyor, usta spikerlere taş çıkartan anlatımlara imza atıyor. Yakın bir zamanda ulusal kanallardan teklif alırsa kimse şaşırmasın.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.