1. YAZARLAR

  2. M.Zeki CANŞİ

  3. “Cennet” vatanımızı “cinnet” vatana dönüştürme projesine teşne olmayalım
M.Zeki CANŞİ

M.Zeki CANŞİ

Yazarın Tüm Yazıları >

“Cennet” vatanımızı “cinnet” vatana dönüştürme projesine teşne olmayalım

A+A-
Afganistan, Libya, Irak, Mısır, Suriye ve nihayet Türkiye... 
ABD, İngiliz ve Siyonist İsrail troykası, Afganista, Libya, Irak, Mısır ve Suriye’yi çeşitli bahanelerle tedricen ve sistematik olarak felâkete sürüklediler. Sinir uçlarını uyararak içlerindeki benzeş olmayan dinamikleri peyderpey harekete geçirip birbirleriyle çatıştırdılar. İçlerini boşalttılar. Bir yandan göz diktikleri zengin yeraltı ve yer üstü kaynaklarını zimmetlerine geçirip iç ettiler; diğer yandan da, basiret ve ferasetten yoksun ümmetin evlatlarını birbirlerine çatıştırıp kırdırdılar. Her bir ülke için oranın dinamiklerine uygun maşaları bulup kullandılar/kullanıyorlar. Yani, anlayacağınız “bir taşla iki kuş” misali, çift yönlü kazanç elde ettiler/ediyorlar. Ne yazık ki, bu oyuna teşne olan beyinsizlerimiz de, kimi makam-mevki uğruna, kimi şan-şöhret uğruna ve kimisi de maddiyat uğruna alet oldular/oluyorlar. Bu ABD, İngiliz ve Siyonist İsrail troykası, sanki kendilerinin bu işte hiçbir alakaları yokmuş gibi, şeytani oyunlarını gergef gibi işlediler ve amaçlarına da ulaştılar. Hem de kenarda pis pis sırıtıp izleyerek. Üstelik bu kirli oyunlarına da utanmadan sıkılmadan "Arap Baharı" ismini taktılar ve dünyaya yutturdular da.
Şimdi sıra geldi Türkiye'ye. Türkiye’nin her an kırılmaya müsait üç önemli fay hatları var ve bunlar her an aktifleşebilme potansiyeline sahip olduğunu ve kendilerinin de bunları istedikleri gibi yönlendirebileceklerini gayet iyi bildiklerinden, aynı yol ve yöntemleri Türkiye için de ortaya koydular/koyuyorlar. 
Peki, nedir bu önemli üç fay hattı? 
Laik-Anti laik fay hattı. 
2-Alevi-Sünni fay hattı. 
Kürt-Türk fay hattı. 
İşte ayrışmayı körükleyebilecek bu dinamikleri sırasıyla ve ahlaksızca maniple ederek çatıştırıyorlar. Süreç içerisinde önce laik-ant laik çatışmasını denediler, olmadı/tutmadı. Sonra Alevi-Sünni çatışmasını körüklediler, o da olmadı/tutmadı. Cemaat yapılanması adı altında Paralel yapı eliyle denediler/deniyorlar, onu da başaramadılar. En nihayetinde Türk/Kürt çatışmasını tüm sınır tanımayan ahlaksız boyutlarıyla ortaya koydular. Bunu gerçekleştirmek için de sinir uçlarını harekete geçirmek suretiyle her türlü tahrik edici ve kışkırtıcı yol ve yöntemleri deniyorlar. Birkaç provası yapılmış olmakla beraber halk arasında elhamdülillah böylesi bir oyuna henüz alet olunmamış ama bunu halka yayarak Türkiye'yi de bir ikinci Suriye yapmanın gayretkeşliği içerisindeler. Ne yazık ki, buna alet olmaya aday piyasada mebzul miktarda insanların/kitlelerin varlığı da endişe verici tabi. Yani anlayacağınız, “at izi” de belli; “it izi” de…
Peki, Türkiye'yi neden en sona bıraktılar? Çünkü Türkiye, diğer ülkeler gibi kendileri açısından kolay lokma değil ve lideri de bahse konu ülkelerin liderleri gibi bu şer odaklarının güdümünde değil de ondan. Kendileri açısından tüm bu zorluklara rağmen mutlaka bertaraf edilmesi gerekir. Bunu da yapmak için önce cumhurbaşkanını yok etmek gerekir. Çünkü onlar için en büyük engel o. Oynanan oyun budur, yapılan mücadele de budur. Öyle zannediyorum ki, buna da "Türk Baharı" ismini koyacaklar. Şimdi anladınız mı ey birbirini yemeye çalışan ve karşılıklı çatışmayı özendiren kimi akılsız/beyinsiz kardeşlerim? Kendinize gelin ve ümmet olma bilinciyle hareket edin ve bu şeytani oyunu bozun, çünkü Türkiye’yi bekleyen tehlike hayal edilmeyecek kadar büyük ve çok yönlü, Allah muhafaza!
Ha, aklıma gelmişken söyleyeyim. Bermuda şeytan üçgeni durumundaki bu troykanın (ABD, İngiliz ve İsrail) güdümünde olduktan sonra, adı "Türk Devleti" olsa ne yazar; "Kürt Devleti" olsa ne yazar? Köle köledir. Ha öyle; ha böyle… Onun için kendimize gelelim ve bu oyunu bozalım. Zaman, kaynaşma ve dayanışma zamanıdır. Zaman, kardeşlik zamanıdır. Şu “cennet” vatanımızı, şer odaklarının dizayn etmeye çalıştığı “cinnet” vatana dönüştürme projesine teşne olmayalım. Demokratik yollarla, medeni bir biçimde hak ve hukuklarımızı savunalım elbet. İç içe geçmiş ve akrabalık bağı ile birbirine bağlanmış ve kan bağı oluşmuş Kürt ile Türk’ü çatıştırmayalım. Birlik içinde Allah’ın nimetlerinden adilane bir biçimde istifade etmenin yollarını arayalım. 
Bu yazı toplam 396 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.