1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. “Cephanelik alanında bir üniversite daha yapılabilir”
“Cephanelik alanında bir üniversite daha yapılabilir”

“Cephanelik alanında bir üniversite daha yapılabilir”

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, kısa adı KEV olan Kocaeli Eğitim Vakfı’nı ziyaret etti. KEV Başkanı Sefa Sirmen ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Başkan Doğan, kentin

A+A-

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, kısa adı KEV olan Kocaeli Eğitim Vakfı’nı ziyaret etti. KEV Başkanı Sefa Sirmen ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Başkan Doğan, kentin geleceği ile ilgili hedef ve düşüncelerini vakıf yöneticileri ile paylaştı. Ziyarette ilk sözü alan Vakıf Başkanı Sefa Sirmen KEV’in kısaca geçmişinden söz ederek; “ Öncelikle ziyaretinizle şeref verdiniz. Yönetim kurulu adına size teşekkür ediyorum. Vakfımız 1988 yılında, Kurucu Başkanlığı’nı Muharrem Eskiyapan’ın üstlendiği, o dönemin il protokolü ve Kocaelispor’a gönül verenleriyle temelinin atıldığı bir kuruluştur. Burslarla ve yaptırdığımız bir okulla eğitim dünyasına katkılar verebilmek, gençlerimizin çocuklarımızın geleceğine katkıda bulunabilmek için faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Hedefimizde bir üniversiteyi daha bu kente kazandırmak var” dedi.

Vakıfçılık köklü bir gelenektir

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, KEV yönetimine yaptıkları çalışmaların önemine atıfta bulunarak; “Vakıf, ‘vakfetmek’ düşüncesindeki idealist insanların oluşturduğu yarı kamu hizmeti yapan kuruluşlar olarak köklü bir geleneği temsil eder. Osmanlı da pek çok önemli hizmeti bu vakıflar sayesinde yaşama geçirmiştir. Kamu Kuruluş Kanunu’nda yeri belirlenmiş, çok ciddi ve titiz bir çalışma gerektiren vakıflar, aynı zamanda dikkatle izlenen kuruluşlardır. O nedenle sizlerin yaptığı hizmetleri çok önemsiyor ve takdirle karşılıyorum. Özellikle, vakıf çelenkleri konusunda iyi bir örnek oldunuz. Eğitime kullanılacak gelir sağlama yolunda, pek çok kuruluşun aynı yöntemi takip etmesine yol gösterdiniz” dedi.  Aralarında Kocaeli eski Milletvekili İsmail Kalkandelen ile siyaset, spor ve iş dünyasının kentimizdeki önemli isimlerinden Metin Uçar, Murat Güven, Hayati Terzi, Kadir Kurt ve Kenan Yenilmez’in de yer aldığı görüşmede Başkan Doğan kente kazandırmaya çalıştığı prestijli projeler hakkında da ayrıntılı bilgi verdi.

İkinci üniversite

Başkan Doğan, eğitim konusunda kurum olarak çok etkin çalışmalar yaptıklarından söz ederek; “Eğitim, Kültür ve Turizm alanına yönelerek İzmit’in bugüne kadar ihmal edilen özelliklerini öne çıkarmak, açıkçası bir marka şehir yaratmak istiyoruz. Bu hedefi destekleyecek prestijli çalışmalarımızı teker teker yaşama geçirmeye başladık. Gölkaypark, Tarih Koridoru, Kültür Tepesi, Cephanelik Spor Kompleksi ve aynı bölgedeki Kadın Sosyal Yaşam Merkezi ile mahallelerde yapılan imaj yenileme çalışmaları dikkat çeken örnekler şeklinde sayılabilir. Eğitim alanında üniversitemiz başta olmak üzere, çeşitli eğitim kurumlarıyla ortak çalışmalara imza atarak toplumun bilinçlenmesine yönelik faaliyetlerimizi de hızlandırdık. Sanatı sokağa çıkararak insanların beğenisine sunduk. Ancak bu kentin çok yüksek bir potansiyeli var. Bu potansiyel de gösteriyor ki, bu kente bir üniversite daha yakışır. Ayrıca yurt sorunu konusunda da vakfınızın bu yönde çalışmalar yapmasının isabetli olacağını düşünüyorum” dedi. Başkan Doğan Cephanelik Bölgesinde eğitim için ayrılan 300 dekarlık alanda bir vakıf üniversitesinin rahatlıkla yaşma geçirilebileceğini de sözlerine ekledi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.