1. YAZARLAR

  2. Süleyman PEKİN

  3. Cevat Nas Hoca’dan bir Süleyman Pekin değerlendirmesi
Süleyman PEKİN

Süleyman PEKİN

Yazarın Tüm Yazıları >

Cevat Nas Hoca’dan bir Süleyman Pekin değerlendirmesi

A+A-
Türk Eğitim Sen Denetleme Kurulu Başkanlığı yaparken teşrik-i mesaiye başladığımız Cevat Nas Bey, hem gençlik yıllarından beri adandığı değerlerinden vazgeçmemiş hem de bu ideal doğrultusunda örnek bir eğitimci olarak öne çıkmış muhterem bir şahsiyettir. Emekli olduktan sonra da milletimizin beka davası olan eğitime omuz vermeye devam etmiş, diğer yandan 40 yıllık birikimini ve hiç sönmeyen idealizmini yazılarla toplum hizmetine sunmaya başlamıştır.
Aşağıda iktibas ettiğimiz yazı O’nun “Süleyman Pekin MHP A.Adayı!” başlıklı bir siyasi değerlendirme yazısıdır:
“Kocaeli Aydınlar Ocağı İlim İstişare Kurulu Üyesi, Eğitimci, Sendikacı, Yazar ve Şair Süleyman Pekin siyaset hayatına çok farklı ve önemli bir farklılık yaratarak başladı. Kendileri 11 yıldır sendika başkanımız olan, Süleyman Bey'i uğurladık. Emekli olmadan önce Türk Eğitim Sen Denetleme Kurulu başkanlığını yürütürken yakinen tanıdım Süleyman Bey'i. Sendika başkanımız olarak kendisini her zaman takdir ettik.
Türk - İslam Ülkücüsünün ana düşüncesini, ecdada olan saygıyı, ülkücü olmanın dik duruşunu, Yunus’un odunları gibi düzgün olmayı içine sindirmiş, samimi bir dava adamı Süleyman Pekin.
Öğretmen, araştırmacı - yazar ve iyi bir gözlemci; haksızlıklara karşı dik duruşu ile kaliteli bir sendikacı olan Pekin, öyle bilinen siyasilere benzemiyor. Pekin doğruya doğru, babası da olsa eğriye eğri diyen bir adam. Türk - İslam Kültürü iliklerine kadar ruhuna işlemiş bir vatan evladı. 
Onun MHP den aday adayı çıkmasının öyle ani bir kararla olduğunu sanmıyorum. Gittikçe yalpalayan siyasi zemin ve ülkemizin parçalanmaya giden bir yola girmesi, haksızlıklar ve adaletsizliğin dibe vurması, ihanetler; Pekin’in aldığı milli kültür değerlerinin iç dünyasında harekete geçmesine sebep olmuştur. Umarız ki Pekin ön sıralarda değerlendirilir. Ben bu camianın neler yapacağını daha önceleri Körfez Belediye seçimlerini MHP’nin kazanmasında bizatihi görüp yaşayanlardanım.
Biz biliyoruz ki Süleyman Pekin, Kocaeli’ni ayağa kaldıracak bilgi birikimine, liyakat, samimiyet, ahlaklı yaşam biçimi ile güvenilir bir dava adamıdır. O alışılagelmiş siyasilerden farklıdır. O Türkiye’yi işin içinden çıkılamaz hale getiren yalancı, dolancı, ihanet içinde olan bir kısım siyasilerden farklıdır. O siyaset adamı değil Türk - İslam Ülküsünü ruhuna nakşetmiş bir dava adamıdır.
Bu ülke için daha çok ne yaparım düşüncesi, çıkarsızca Süleyman Pekin'in hücrelerinde karşılığını bulmuş olmalı ki, yakinen gözlemlediğim bu değer, aile çevresi, mensubu olduğu sendika ve diğer sivil kuruluşlar ve biz arkadaşları ile taban istişareleri ve bu toplulukların Süleyman Bey'i zorlaması sonucu, kendileri vekilliğe adaylığını koymuştur. O; ‘ben vekil olacağım, beni destekleyin’ diyerek ortaya çıkmamış, onu sivil kuruluşlar, onu yalnız bırakmayan arkadaşları, ailesi, komşuları kısaca halk tebaası ‘aday ol’ diyerek öne çıkması istenmiştir.
Gerekli halk desteğini aldığı Sabri Yalım Parkı’ndaki helallik alma toplantısının bir mitinge dönüşmesi ve akabinde MHP İl Teşkilatına kadar kalabalık bir halk yürüyüşü ile aday olma dilekçesini MHP İl Başkanı Aydın Ünlü Bey'e vermesi ile de gözlemlemiş olduk.
Parkta büyük bir mitinge dönüşen toplantının tarzı ve büyüklüğü ile aday adaylığı açıklamalarında Süleyman Bey galiba bir ilki gerçekleştirdi. 11 yıllık başkanlığını yaptığı Türk Eğitim Sen Şube Başkanlığından ayrılarak MHP'den Milletvekili aday adayı olan Süleyman Pekin, yeni başladığı siyaset yolculuğuna önceki görevleri sebebiyle birlikte mücadele ettiği arkadaşlarından helallik alması da ayrı bir incelik, ayrı bir saygıdeğer ayrıcalığıdır.
Meydanı dolduran ve ‘Asla Yalnız Yürümeyeceksin!’ sözü veren arkadaşları ile İl binasına giderek resmi müracaatını yapan Süleyman Pekin Bey'e Allah'tan başarılar diliyoruz.
 HAYIRLI UĞURLU OLSUN.”
Bu yazı toplam 601 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
10 Yorum