1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ceyhan: Aslolan millet, aslolan vatandır
Ceyhan: Aslolan millet, aslolan vatandır

Ceyhan: Aslolan millet, aslolan vatandır

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Türk-İş Konfederasyonu temsilcileriyle bir araya geldi.

A+A-

‘Perşembe Buluşmalarını’ Türk-İş ziyareti ile başlatan Ceyhan’a, İl Başkan Yardımcıları ile Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp’te eşlik etti. Gölcük Yazlık mevkiinde bulunan Kasaphan Kasap Et Evi’nde, Türk-İş’in ev sahipliği yaptığı buluşmaya Türk-İş 1.Bölge Temsilcisi Adnan Uyar, Türk-İş Kocaeli Şube Başkanı Yakup Yıldız ile Türk-İş’e bağlı sendikaların başkanları katıldı. AK Parti İl Başkanı ve yöneticilerini, Türk-İş İl Temsilciliği ev sahiplinde ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Yakup Yıldız, “Belki Türkiye’ye model olacak buluşmaya imza atıyoruz” dedi.  Türk-İş 1. Bölge Temsilcisi Adnan Uyar da yaptığı konuşmada, buluşmanın önemine vurgu yaptı, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’a teşekkür etti.

UYAR: “KIRICI OLMAMAK GEREKİYOR”
Kocaeli’nin Türkiye’de istisna bir kent olduğunu belirten Uyar, şöyle konuştu: 
“-Bütün farklı görüşlere tahammül edersek her zaman kazanacağız. Siyasi partiler hizmet yarışı yapıyor. Yarış yaparken kırıcı olmamak gerekiyor. 15 Temmuz belasını yaşadığımızda hep beraber Perşembe Pazarı’nda toplandık. Biz emeği temsil ediyoruz; mücadelemiz, emeğin hak ve menfaatleri içindir. Emeğimizin hakkını almak için gerekirse kavga da ederiz. Ülkemizin birliğinde Türk iş devreye giriyor. Ülkemizin bölünmez bütünlüğü her şeyden önce gelir.” 
Uyar, 1 Mayıs öncesi emekçilere şöyle seslendi: “Emek kesimi kardeştir. Kavga etme lüksümüz yoktur. Ortak taleplerimizi güçlü haykırmak için güçlü olmalıyız. Haksız rekabete gerek yok. Ülke sorumluluğunda olan insanları rahatsız etmeye gerek yok. Bu ülkede, işçiyi memnun eden şeyler olmuştur. Bunun için AK Parti’ye teşekkür ettik, 1 Mayıs’ın tatil olmasına teşekkür ettik. IMF’yi ülkeden defeden AK Parti iktidarına teşekkür ettik. Biz her şeyden önce en büyük sorunlardan birisi olan taşeron sorununu çözdüğü için teşekkür ettik. Noksan ve eksikler var, zaman içinde giderilecektir”

Uyar, üç ayda bir yükselen vergi dilimlerinin kaldırılması konusunu da Ceyhan’a iletti.

CEYHAN: “İHTİYAÇLAR HİÇ BİTMEZ”
Çalışan kesimimizin ihtiyaçları hiçbir zaman bitmeyeceğini belirten AK Parti İl Başkanı Ceyhan; “İhtiyaçlar bitse: bize ve size ihtiyaç kalkmaz. Cumhurbaşkanımızın çizdiği rota toplumun her türlü sorununu çözmek için yeterlidir. Kocaeli’den sorunların çözümü için samimi olarak bütün gayretimi ortaya koyuyorum. 3 yıl önce “Perşembe Buluşmaları” adıyla başlattığımız bu çalışmalarda faydalı bilgiler ve eleştiriler aldık. Eleştirileri gidermek için çalıştık. Türk-İş ailesi her davetimize katıldığınız için teşekkür ediyorum. Kongre sonrası, İlk ziyaret siz yaptığınız için ilk toplantımızı sizlerle yapıyoruz. Sizleri dinleyelim ve müzakere edelim istedik. Sendikalarımız varsa, sorunlarını çözmek için sorumluluk alıyorum. Sadece siyasi partilerle değil, sendika ve STK’larla köprü olmayı aracılık vazifemizi yapmak için destek olmak istiyoruz” dedi.

Taşeronların kadro meselesinde çok önemli aşamayı geçtiklerini belirten Ceyhan, “İşçi kardeşlerimiz ve memurlarımızın sendikal engellerinin aşılması için atılması gereken adımları atıyoruz. Sendikalarımızda, işçi kardeşlerimizin motivasyonu sağlamalıdır. Taşeron olmayan ancak bizi de kadrolu yapın diyenler işçiler var. Bizde bu taleplerine kulaklarımızı tıkamıyoruz. İl Başkanı olarak taleplerin yerine getirilmesi için Ankara’ya taşımaya devam edeceğiz” dedi. Ceyhan, “Küresel güçlerin yaşatmak istediği kaotik durumu gözden kaçırmamalıyız. Türkiye’yi hep beraber büyüteceğiz. Daha iyi günlere gideceğiz. Omuz omuza olmak lazım. 15 Temmuz’da ortak görüşümüz vatandı. Memlekete bir taş üstüne taş koyanlara teşekkür ederiz” diye konuşmasını noktaladı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.