1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. CHP çıktı, Başkan çok kızdı
CHP çıktı, Başkan çok kızdı

CHP çıktı, Başkan çok kızdı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi’nin nisan ayı toplantısı yapıldı. Mevcut Meclis, Mart-2014’deki seçimler öncesi artık son bir yıla girdi. Perembe günü yapılan toplantıya, Başbakan ile birlikte yurt

A+A-

Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi’nin nisan ayı toplantısı yapıldı. Mevcut Meclis, Mart-2014’deki seçimler öncesi artık son bir yıla girdi.

Perembe günü yapılan toplantıya, Başbakan ile birlikte yurt dışında bulunduğu için Başkan İbrahim Karaosmanoğlu katılmadı. Toplantıyı Başkan Vekili  Zekeriya Özak yönetti. Meclis toplantısının sonunda 2012 yılı aaliyet raporu okunmadan önce CHP Grup Sözcüsü Av.Fahri Örengül,  Başkan karaosmanoğlu’nun toplantıya katılmamasını halka saygısızlık olarak nitelendirdi. CHP’li Meclis üyeleri, raporun okunmasını beklemeden meclis toplantısını terk ettiler.

BAŞKAN: HALKTTAN KOPUKLAR

Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, CHP’li üyelerin toplantıyı terk etmesini şu sözlerle değerlendirdi:

“- Biz halktan hiç kopmadık. CHP’liler halkın içine girsinler. Onlar halktan kopuk. çamur at izi kalsın siyaseti yapıyorlar. CHP vatandaşın nabzını tutamıyor. Çünkü bunun için inançları, iddiaları yok. Ben muhalefette olsam, Büyükşehir’in eleştirilecek pek çok şeyini bulur söylerim. Meclisi terk etmekle ellerine ne geçiyor? Meclis üyelerinden eksiklerimizle ilgili eleştriler bekliyorum.”

KOMİSYONLAR SEÇİLDİ

Perşembe günü yapılan toplantıda, son bir yıllık dönem için Meclis ihtisas komisyonları da seçildi. Komisyonlarda görev alan AKP’li ve CHP’li üyeler değişmedi.  Komison seçimleri,  oy birliği ile gerçekleşti.Büyükşehir Belediye Meclisi’nin son bir yıllık dönemde görev yapacak komisyonları şu üyelerden oluşuyor:

BÜYÜKŞEHİR ENCÜMENİ:  Hasan Kırlı, Şaban Sarıgülle, Bülent Çorapsız, Ali Kocabıçak, Faruk Denli.

İMAR VE BAYINDIRLIK KOMİSYONU: Mehmet Zekeriya Özak, Mustafa Taşkan, Çoşkun Çabukel,  Mustafa İltekin, Yunus Tekin, Selahattin Kabadayıoğlu, Ahmet Pehlivan, Ali Haymanalı.

ÇEVRE VE SAĞLIK KOMİSYONU: Hikmet Tuncay, Şefik Karaaslan, Olcay Ulus, Kemal Kotan, Kerim Büyükgöz,  Hüseyin Bülbül, Yaşar Sönmez, Süleyman Karaman.

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU: Bülent Koçak, Levent Değirmenci, Tacettin Akyol, Erdoğan Günay, İsmail Baran, Mustafa Şahintürk, Pınar Naak, Fikret Gökmen.

İsimlendirme komisyonu: Nilgün Yıldırım, Okşin Becet, Mehmet Olgun, Yusuf Turan, Selçuk Avcı, Ömer Öztürk, Süleyman Tanyıldız,  Recep Özbakır.

EĞİTİM,KÜLTÜR, GENÇLİK, SPOR KOMİSYONU: Oya Tuncel, Şener Söğüt, Hamdi Yeşilkaya, Mustafa Rüştü Uygur,  Şerafettin Ağtaş, Süleyman Tanyıldız, Adnan Uysal, İbrahim İlhan.

HUKUK KOMİSYONU: Resul Tat, İsmail Keskin, Ahmet Karaaslan, Mehmet Şendoğan, Zafer Arat, Ragıp Yürük, Fahri Örengül, Ali Haymanalı.

ULAŞIM KOMİSYONU: Metin torunoğulları, Adnan Balcı, Faik çakıroğlu,  Muammer Biner, S.Mehmet Külte, Mahacır Daşdemir, Fahrettin Büyükoğlu, Mehmet Ali Kaplan.

KANDIRA KIYA BANTI  TURİZM BİRLİĞİ: M.Zekeriya Özak, Muammer Biner,  Mustafa Rüştü Uygur, Erdoğan Günay.

GÖLCÜK-BAŞİSKELE TERMAL BİRLİĞİ: Metin Torunoğulları, Mehmet Olgun, Ahmet Karaaslan, Fahrettin Büyükoğlu.

KARTEPE TURİZM BİRLİĞİ: Nilgün Yıldırım, Zafer Arat, Hüseyin Bülbül, Engin Çakmak.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.