1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. CHP eleştirdi, Doğan yanıtladı
CHP eleştirdi, Doğan yanıtladı

CHP eleştirdi, Doğan yanıtladı

İzmit Belediye Meclisi’nin önceki gün yapılan ve 3.5 saat süren toplantısında faaliyet raporu görüşüldü. Encümen seçimi yapıldı. Denetim Komisyonu’nun hazırladığı rapor okundu. Faaliyet raporunun görüşülmesi

A+A-

İzmit Belediye Meclisi’nin önceki gün yapılan ve 3.5 saat süren toplantısında faaliyet raporu görüşüldü. Encümen seçimi yapıldı. Denetim Komisyonu’nun hazırladığı rapor okundu. Faaliyet raporunun görüşülmesi sırasında meclisi başkan vekili CHP’li Muzaffer Gürfidan yönetti. Nevzat Doğan, CHP’lilerin sıralarına oturdu.  Meclis toplantısını AKP İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş ile yöneticiler ve CHP İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Hale Meriç ve yöneticiler de takip etti.

BASIN-YAYIN İYİ ÇALIŞMIŞ

CHP’liler, İzmit Belediyesi’nin faaliyet raporunu yeterli bulmadıkları gerekçesiyle olumsuz oy verdi. Faaliyet raporu üzerinde eleştirileri CHP İzmit Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Fikret Gökmen yaptı. Faaliyet Raporu kitapçığının yarısının fotoğrafla dolu olduğunu söyleyen Gökmen, “İzmit Belediyesi’nin en aktif en çalışkan birimi Basın ve Halkla ilişkiler birimi olmuş. Kitapçıkta belediye hizmetleri yerine başkanını daha çok fotoğrafı yer almış. 2012 yılında Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü 15 bin 270 adet haber yapmış. İki yerel TV kuruluşu da belediye tarafından maaşa bağlanmış. 160 bin TL ödeme yapılmış” dedi. Mikro Taksiye üvey evlat muamelesi yapıldığını iddia eden Gökmen, Doğan’ın taksi durağı ile ilgili kararını gözden geçirmesini istedi.

Meclisi yöneten CHP’li Gürfidan da CHP’li Gökmen’i ve İzmit Belediyesi’ni eleştirdi, Mikro Taksicilerle görüşmesi için Doğan’dan ricada bulundu.

İZMİT’İN MOZAYİĞİNİ BOZDU

CHP’li Fahri Örengül, CHP grubu olarak İzmit Belediyesi’ne engel değil, destek olduklarını belirtip şöyle konuştu:

“- Kent Merkezi’nde ulaşım düzelmedi, trafikle ilgili yapılan bir şey yok. İzmit’in ulaşımıyla hiç mi İzmit Belediyesi ilgilenmiyor. Büyükşehir’e neden baskı yapmıyorsunuz, yapamıyorsanız bırakın biz gelir yaparız. İzmit Belediyesi’nin Perşembe Pazarı alanı ile ilgili bir fikri yok. Şehrin hızla yayalaştırılması lazım. Büyükşehir Belediyesi İzmit’in mozaiğini bozdu. İzmit Belediyesi sınıfta kalmış, zıplayamamıştır. Büyükşehir Belediyesi ve halk ile iyi ilişkiler kurulamamıştır. Doğan’ın 4 yıllık belediye stajını yeterli bulmuyorum.”

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, CHP’lilerin eleştirilerini yanıtladı. Doğan, bütçenin gerçekleme oranının yüzde 100’lere ulaştığını aktardı, “Geçtiğimiz yıl Eskişehir ile kıyaslıyordunuz. Şimdi Paris ile karşılaştırıyorsunuz. Merak etmeyin Paris’i de geçeceğiz. Bu şehrin her metrekaresi ile yatıp kalkıyoruz. Taşınınca Valilik binası yerine, Devlet Hastanesi yerine ve Efe Petrol olduğu yerlere kent meydanları yapılacak. Şehir meydanları yapmak kolay olmuyor.” dedi. Müdürlerine “Onların hepsi çalışkan ve başarılı” diyen Başkan Doğan,.

“Bana vurun ama onlara vurmayın.” dedi. Faaliyet raporu CHP’lilerin muhalefetini karşın oy çokluğu ile kabul edildi. Bağımsız üyeler Adnan Uysal ve Hüseyin Canıgeniş faaliyet raporuna olumlu oy kullandı.

İLGİNÇ ENCÜMEN SEÇİMİ:

İzmit Belediye Meclisi’nin toplantısında 3 kişilik encümen seçimi yapıldı. AKP ve CHP’liler Hüseyin Üzülmez(AKP) Emine Zeybek(AKP)  ve Devrim Yıldız’ı (CHP) ortak aday gösterdi. Bağımsız üye Adnan Uysal da Muzaffer Gürfıdan’ı aday görmek istediklerini açıklayınca 4 adaylı encümen seçimi gizli oyla yapıldı. Seçim sonunda Hüseyin Üzülmez’e 29, Emine Zeybek’e 34, Muzaffer Gürfıdan’a 21, Devrim Yıldız’a 15 oy çıktı. En çok oy alan Üzülmez, Zeybek ve Gürfidan yeniden İzmit Belediye Encümenine seçildi.  Meclis toplantısında Hacı Hasan Mahallesi Yeni Hamam Sokağın ismi Rıdvan Alyürük Sokağı olarak değiştirildi. Yenimahalle Radar Caddesi’nde yeni yapılan parka Defne Parkı adı verildi. Karabaş Mahallesi bilirkişilerinden Nebiye Malkoç’un muhtar olması nedeniyle yerine Sami Köken’in bilirkişi olması kabul edildi. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.