1. YAZARLAR

  2. Alaettin KÖKSAL

  3. CHP İKTİDAR OLMAK İSİYORSA MİLLETİ DİNLEMELİ
Alaettin KÖKSAL

Alaettin KÖKSAL

Yazarın Tüm Yazıları >

CHP İKTİDAR OLMAK İSİYORSA MİLLETİ DİNLEMELİ

A+A-

Kaderi ilahi ki, büyük bir misyonu yüklenmeye namzet aziz milletimiz 7.yüzyılda Halife Hz. Ömer döneminde İslam diniyle tanışmışlar, 10.  Yüzyıl başlarından itibaren büyük kitleler halinde müslüman olmaya başladılar.  Bin yılı aşkın bir süredir, İslam medeniyetini yaşamak, yaşatmak, dünya insanlığına tanıtmak için çetin mücadeleler verdiler ve halen vermektedirler. 
Yüce Allah’a imanlı ihlâslı kul olmak, İslam medeniyetine hizmet etmek, dünya insanlığına huzur ve barışı sağlamak için verilen bu çetin mücadeleyi kıyamette kadar sürdürmek, imanımızın ve inancımızın gereği olduğunu, bin yılık bir irfan kültürüne sahip olan milletimiz çok iyi bilmektedir. 
Böyle bir misyona ve irfan kültürüne sahip milletimiz,  manevi değerleriyle barışık olmayan, fikir, düşünce ve inançlarına saygı duymayan, hiçbir insanı hangi makam, mevkide olursa olsun gönülden sevmez, yol arkadaşlığı yapmaz.  
Bu özet girişten sonra, CHP iktidar olması için ne yapması ve yapmaması gerektiği hususunda, şahsi fikir ve düşüncelerimi kamuoyu ile paylaşmak istiyorum. Peşinen şunu söyleyeyim, vatan haini, din, devlet, bayrak ve millet düşmanı olmayan hiçbir partiye, partiliye hiçbir husumetim yoktur. 
Ülkenin ve milletin yararına olan hayırlı işlerine destek verirken hayırlı görmediğimiz işlerini de usul ve üslup dairesi içinde edeple konuşmak ve yazmak her bir vatandaşın görevi olduğu da unutulmamalıdır. Benim partimden, cemaatimden olmayanın nasihatine ihtiyacım yoktur, yapılan eleştirileri kabul etmem gibi çağ dışı bir düşünce ile hareket edenler, milletle doğru bir iletişim kuramadıklarından uyum sağlayamazlar.
CHP değişmeli, milletin manevi değerleriyle barışmalı, merkez sağ partilerin önüne geçmelidir. CHP’nin değişimine tüm milletimiz destek vermeli ve Türkiye”nin önü açılmalıdır.
Sayın Kemal Kılıçdaroğlu işe başlarken yeni CHP dedi, lakin arkasını getiremedi. 1938 yılı öncesi Atatürk’ün CHP sine de dönemedi. 1938 sonrası merhum İsmet İnönü’nün CHP sinini de aratır hale geldi. Yeni CHP ile yola çıkan K.Kılıçdaroğlu eski CHP ile yeni CHP arasına sıkışıp kalınca millette umut veremez hale geldi.
 
Kemal Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP, iktidar partisinin icraatlarını ve liderini millette değil de, yabancı ülkelere şikâyet etme girişimlerini ne cumhuriyet halk partili seçmen ne de diğer partilerin seçmenleri kabul etmediklerinden CHP halkın gönlünden düşmeye ve güven kaybına vesile olduğundan milletten iktidar vizesi alamıyor ve alamayacaktır.
Kuzey Irakta bağımsız bir Kürt devletinin kurulması için, 25- Eylül-2017 tarihinde referandum yapılmasını isteyen Mesut Barzani için haklı olduğunu söylemek, ülkemiz ve bölgemiz açısından hayırlı değildir.  Bu durumun bölge ülkeleri ve Türkiye için ne anlama geldiğini anlamayan Sayın Kılıçdaroğlu ve partisinin içindeki bazı milletvekillerinin yaptıkları açıklamalar, ırkçı Siyonizm’in planlarına hizmet ettiğinden, milletimiz CHP’nin bu yaklaşımını tasvip etmiyor.
 Irkçı Siyonizm’in Nil’den Fırat’a kadar olan topraklara sahip olduktan sonra, bu topraklar üzerinde Büyük İsrail devletinin kurulması için yapılan siyasi, ekonomik, kültürel planlarını terör destekli vesayet savaşlarını neden yapıldığını milletimiz çok iyi biliyor. Irkçı Siyonistler ve başta Amerika olmak üzere İslam dinine ve müslümanlara düşman olan emperyalistler, 1945 yılında İslam coğrafyasının kalbine hançer gibi sapladıkları terörist İsrail devletinin sınırlarını Nil den Fırat’a kadar genişleterek,  bu topraklar üzerinde hâkimiyet kurmak için, Nil nehrinin ilk çıktığı Somali’yi ikiye bölerek, güney Somali’de hâkimiyetlerini sağlamışlardır. 
Planlarının devamı olan ikinci ayak, 10 milyar ton petrol rezervlerine sahip Kerkük vilayetini içine alacak şekilde, Fırat nehrinin kenarında kontrolü ve bağımlı bir Kürdistan devleti kurmak suretiyle, Fırat’tan Nil’e kadar uzanan bu topraklar üzerinde Büyük İsrail devletini kurarak, Türkiye’yi güneyden kuşatmak istiyorlar. Bu planı dünyada herkes bildiği halde, CHP’nin bilmemesi mümkün değildir.  Bilinen bu hain plana İsrail açıkça, ABD siyasi stratejileri gereği dil ucuyla söyleyerek, Barzani’nin referandum kararına destek vermelerine hiçbir CHP’li seçmen sıcak bakmadığı gibi, CHP üst yöneticileri de sıcak bakmamalıdır.
Birleşmiş milletler teşkilatı, kuruluşundan itibaren terörist İsrail devletinden başka, hiçbir ülkeye ve soykırıma tabi tutulan halklara elle tutulur faydası olmamıştır. CHP’nin bazı yöneticileri ülkemize, milletimize ve İslam dünyasına zarar veren devletlerin planlarına alet olmamalı, adalet ve demokrasi kisvesiyle teröristlere dolaylı destek vermemelidirler. 
CHP’si milletin manevi değerlerine saygı duymalıdır. Çanakkale şehitliğinde içki içmeye cüret edenleri partilerinden ihraç ederek milletin gönlünü kazanmalıdırlar. Kınadık, disipline verdik,  parti olarak uyardık, başkaları tarafından kurulan bir tezgâhtı gibi söylemlerle, milletin aklıyla alay etmekten vazgeçmelidirler. CHP siyasi dilini, milletin diliyle, eylem ve söylemlerini milletin kabulleriyle uyumlaştırmalıdır. AK partisini özelik cumhurbaşkanını eleştirirlerken ağızlarından çıkan doğru yanlış, her sözün, yarın önlerine konulacağını düşünerek hareket etmelidirler.
Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun söylem ve eylemleriyle CHP iktidar olamaz, muhalefet görevi de yapamaz. Muhalefet iktidarın alternatifidir. CHP’nin bugüne kadar yaptığı muhalefet anlayışıyla iktidarın alternatifi olamayacağını gören halkımız CHP’ye iktidar yetkisini vermiyor, veremiyor.
CHP, şer güçlerin timsah gözyaşlarına inanarak, iktidar olmayı aklından geçiriyorsa, bu yanlış anlayışı aklından çıkarmalıdır. Geç kalmadan Partinin kurmay heyetiyle ve partiye yıllarca hizmet eden, milli ve yerli çizgilerinden taviz vermeyen tecrübeli insanlarla bir araya gelerek, nerede yanlış yaptıklarını masaya yatırıp, milleti ikna edecek, güvenlerini kazandıracak, parti mensuplarını oh dedirtecek söylemler ve projeler üreterek milletin karşısına çıkmalıdırlar.
CHP, iktidarın hayırlı işlerine motor, yanlış işlerine fren olmalıdır.  Doğruya, yanlışa bakmadan ayağını frenden kaldırmayan CHP yol alamaz. Ülkenin selameti milletin refahı için yapılan hayırlı hizmetlere, basit siyasi getiri uğruna engel olmak, iktidar partisine zaman kaybettirmek CHP’ye yakışmaz.
CHP, şer güçlerin planlarını, teröristlerin düşüncelerini ve kimler tarafından kullanıldıklarını çok iyi okumalı ve milletimize açıkça anlatarak muhalefet görevini yapmalıdır.   Hiçbir terör örgütü sevicileriyle siyasi, sosyal iletişimlerde bulunmamalı, kol kola aynı yolda yürümemelidir. CHP,  tabela partisi değildir, ilkeleri ve prensipleri olan bir partidir. CHP, halkçılık, cumhuriyetçilik, laiklik, devrimcilik, inkılâpçılık, milliyetçilik ilkelerinin altını doldurarak milletin karşısına çıkmalıdır.

Bu yazı toplam 1471 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
5 Yorum