1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. “CHP iktidarında asgari ücretten vergi almayacağız”
“CHP iktidarında asgari ücretten vergi almayacağız”

“CHP iktidarında asgari ücretten vergi almayacağız”

CHP 1. Sıra Adayı Fatma Hürriyet, “CHP, bu kez projelerle geliyor. CHP iktidarında asgari ücretten vergi alınmayacak. Emekliler 2 maaş ikramiye alacak. Aile Sigortası ile yoksulluk kader olmaktan çıkacak. AKP, artık bu halka hiçbir şey veremez. Biz yoksul

A+A-

7 Haziran seçimlerinin iddialı partileri aday listelerini açıkladığında, AKP, MHP ve HDP listelerinin 1’inci sıralarında kamuoyunun beklediği, tahmin ettiği isimler yer almıştı. Ama CHP’de 1’inci sıra için pek çok isim yakıştırılırken, Fatma Kaplan Hürriyet sürprizi kent gündeminde bir hayli konuşuldu, tartışıldı. 


PARTİMİZİ ANLATACAĞIZ

Fatma Kaplan Hürriyet, kent siyasetinde adını ilk kez 30 Mart yerel seçimlerinde İzmit için aday adayı olarak duyurmuştu. Hürriyet, 7 Haziran’a kadar çok çalışmak konusunda iddialı. CHP listesinin kentte önemli bir fark yarattığına inanıyor.  Seçim çalışmalarında, CHP’nin genel vaatlerini, özellikle ekonomik alandaki taahhütlerini halka anlatacaklarını belirten Fatma Hanım, “Hedefimiz en az 5 milletvekili çıkartmaktır. 5 çıkartamazsak başarılı olmuş sayılmayız” dedi.
Birinci sıra adayı olduğunuzu kimden öğrendiniz? 
(Gülerek) Haberi kuşlarımdan aldım.

Liste başı olmayı bekliyor muydunuz? 

Aday listeleri bütünüyle güzel bir tepki aldı. Artık kimseyi savunmak zorunda kalmayacağız.  Listenin başında benim yer almam, önemli bir fark yarattı.  50 gün içinde ne yapabilirsek yapacağız.  

Güne nasıl başlıyorsunuz? 

Sabah 08.00’de uyandıktan sonra, çocuğumu okula bırakıyorum. Ondan sonra en geç 09.30’da programlara başlıyorum. Gece 24.00’e kadar devam ediyor. Saat 20.00’den sonra hasta ve yaşlı ziyaretleri yapılıyor. Artık profesyonel ve örgütlü çalışma yapılıyor. Programı örgüt yapacak, biz de uyacağız.  

Fatma Hürriyet’in farkı ne olacak? 

Ben çalışkanım ve çalıştırırım. İnsanlarla bire bir diyaloğa önem vereceğim. Telefonlara hep kendim çıkacağım. Eğer olmazsa da sonra mutlaka geri dönüş yapacağım. Leyla Atakan gibi çizmelerim ayağımda olacak. Hep bu sokaklarda olacağım.  Çözüm odaklı çalışacağız.
Kocaeli’yi temsil edeceğim. AKP’nin kadınları vitrinde kaldı, ben vitrinde kalmayacağım. Çünkü emek mücadelesinden geliyorum. Geçtiğimiz gün KOMEK kurslarının açılışına katıldım ama ismimi bile zikretmeye korktular. Bir baktım milletvekilleri orada bizim paramızla caka satıyorlar.  Yüreğimi, inancımı koydum. Kendi emeğimle ve paramla siyaset yapıyorum. Seçildiğim taktirde AKP’ye oy verenlerin de temsilcisi olacağım. 

CHP’nin bu seçimlerdeki hedefi nedir? 

Hedefimiz en az 5 milletvekilidir. Aksi takdirde başarmış sayılmayız.
Kocaeli farklı kültürlerin bir arada olduğu bir kent, kendi içerisinde değişik bir yapı barındırıyor. Ne sanayi şehri, ne sahil şehri, ne turizm şehri... Bu nedenle zor bir çalışma yapıyoruz. Ancak var gücümüzle sahadayız ve AKP’nin bitmesi için Kocaeli’den en az 5 milletvekili çıkaracağız. Gittiğim yerlerde şunu görüyorum; daha önceki seçimlerde AKP’ye oy vermesine rağmen bu seçimlerde AKP’ye oy vermeyeceğini söyleyen çok sayıda vatandaş var. “Ben daha önce CHP’ye oy verdim. Ama bu seçimde CHP’ye oy vermeyeceğim” diyen yok.

CHP’de artık “kadının adı var” diyebilir miyiz? 

Keşke milletvekili olacak kadın adaylarımızın sayısı daha fazla olsaydı. Bunu daha öncelerinde de söyledik ama olmadı. Ancak bu bir başlangıçtır. Önümüzdeki yerel seçimlerde kadın adaylarımızın daha fazla aktif rol alması ve yetkin noktalarda faaliyet göstermesi, milletvekili adaylıklarında seçilebilir sıralarda yer alması içinde elimden gelen mücadeleyi vereceğim. Şu anda bütün yük kadınların omuzlarında. Bunun da yüzü ve temsilcisi bu dönem ben oldum. Keramet buradaki isimlerde değil, keramet CHP’de. CHP’yi iktidara taşıyacak hamlelerdir bunlar. Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendireceğimize inanıyorum. Seçime 50 gün kaldı. Herkesin evine gitme ve herkesle birebir diyalog kurma gibi bir lüksümüz elbette ki yok ama ben hep söylüyorum ‘Beni çalıştırın”. CHP’yi kadınlar iktidara taşıyacak.

CHP, bu dönem projelerle milletten oy isteyecek. Millete hangi projelerinizi anlatıyorsunuz? 

Sayın Genel Başkanımız CHP’nin projelerini yarın açıklayacak. Bizim de öğrendiğimiz kadarıyla 6 önemli vaadimiz var. Emekliye iki maaş ikramiye, temerrüt faizleri kaldırılacak, asgari ücretten kesinti yapılmayacak, ücretsiz okul öncesi eğitim, daha ucuz konut, Aile Sigortası. CHP, bu projelerini millete anlatacak ve halktan oy isteyecek. Peki, bu topluma ne vaat ediyor? Yoksulluk, açlık ve sefalet vaat ediyor. AKP’nin Türkiye’ye ve bu millete vereceği hiçbir şey kalmadı. Seçim bildirgelerini de gördük. Bomboş bir seçim bildirgesi yazmışlar. İçi boş. Hiçbir şey yok… Somut bir proje yok. AKP’liler evleri dolaştığında, kahveleri girdiğinde ne deyip de oy isteyecek merak ediyorum… 

FATMA HÜRRİYET KAPLAN KİMDİR? 
1982 Tekirdağ Çerkezköy doğumlu. Kocaeli Hukuk Fakültesi mezunu. Evli, 1 çocuk annesi. 2005’ten beri serbest avukatlık yapıyor. CHP’de 2005’ten beri partinin içinde. 2007’den sonra aktif siyasete girdi. Mehmet Alipaşa’da 3 dönem mahalle temsilciliği yaptı. 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
10 Yorum