1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CHP’de herkes çalışacak
CHP’de herkes çalışacak

CHP’de herkes çalışacak

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmit İlçe Örgütü’nün ‘El Ele İktidara’ adlı etkinliği yoğun bir katılımla gerçekleşti. İlçe Örgütü tarafından tüm katılımcılara oy kullandıkları sandıkların seçmen listeleri dağıtıldı. Bulundukları mahalle ve sandıklarında ç

A+A-
CHP İzmit İlçe Örgütü start verdiği seçim çalışmaları kapsamında ‘El Ele İktidara’ adlı etkinlik düzenledi. Programa İzmit’te bulunan ve CHP’ye gönül vermiş birçok partili katıldı. Gerçekleştirilen teknik çalışmada 6 ayrı masa açılarak burada İzmit İlçe Delegeleri, ilçe delegeleri, İzmit ilçe ve köy delegeleri, İzmit İlçe il delegesi ve köy delegesi, meclis üyeleri ve meclis üyesi aday adayları ile mahalle temsilcilerinin her birine oy kullanacağı sandıktaki isimlerin listesi verildi. Partililer bu listede bulunan aynı sandıktaki seçmenlerini, tek tek ziyaret ederek nokta atışı yapacaklar ve 19 Mayıs’a kadar ziyaret ettikleri evlerden hangi partiye oy vereceklerini öğrenecekler. Kendilerine oy vermeyenleri ikna etmeye çalışacaklar. Sonuç olarak ise 19 Mayıs’a kadar CHP’nin alacağı oy sayısı hemen hemen belirlenmiş olacak.

BU SLOGAN TUTTU 
Programa CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, İl Başkanı Cihat Altunyuva, Milletvekili adayları Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar, Cuma Karavar, Tamer Solakoğlu, Ayhan Mutlu, Asude Fırat Özkan, Sabriye Gülşah Şahin, aday adaylarından Yalçın Kuşkan, Ömer Ekşi, Prof. Dr. Muhip Kanko, eski yöneticiler, kurultay delegeleri, il ve ilçe yöneticileri, meclis üyeleri, gençlik ve kadın kolları ve mahalle temsilcileri katıldı. Programın sonunda katılımcılar toplu halde kürsüye çıkarak toplu fotoğraf verip ‘Milletçe Alkışlıyoruz’ sloganı ile hep birlikte alkış tuttular. 
TÜM KADROLAR ÇALIŞMALI 
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program CHP’nin basında yer alan haberlerden derlenen 10 dakikalık slayt gösterimi ile devam etti. Slyat gösteriminin ardından açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, “CHP’de 2012 den beri hizmete etmeye çalışıyoruz. Örgütler değişti. Birçok seçim geçirdik. Her siyasetçinin seçimlerden önce ‘bu seçim en önemli seçim’ diye lafı vardır. Bugün de onlardan birinin arifesindeyiz. 11 aday belirlendi. Göründüğü üzere halktan ve kamuoyundan olumlu tepkiler alındı ama siyaset yapmak, olumlu sonuca varmak sorumlu kadrolarla gerçekleşmiyor. Sonuca varmak için mevcut iktidar karşısında maddi anlamda daha az kısıtlı imkana sahip partiler bu süreçte adeta seferberlik ilan etmesi gerekiyor. Eğer bir sonuç almamız gerekiyorsa tüm kadroların sokakta ve alanda yaşadığı çevrede etkili olması gerekiyor” dedi.
SAHAYA İNMEK GEREKİYOR
Göğsünün sol tarafında CHP rozeti olan, koltukları işgal eden il, ilçe başkanlığında delegeliğinde bu sıfatı kullanan herkesin sahaya inmesi gerekiyor diyerek konuşmasına devam eden Küçükkaya, “ Bir tuşla kimlerle hangi sandıkta oy vereceğiniz elimizde. Hemen hemen 300-350 kişilik seçmen listesiyle oy kullanılacak. Bu 330 kişi yaklaşık 75-80 haneye tekabül ediyor. O aileden görüşmede ikna etmeden siyaset yapmanın çok sürdürülebilir olduğunu düşünmüyorum” dedi. Bu süreçte hiçbir adaya, örgüte takılmaya gerek olmadığını söyleyen Küçükkaya, “Komşularınıza gidin ikna edin. 6 bin oyla İzmit ilçeyi kaybettik. En basit işi yapmadan büyük işi yapmayı çalışıyoruz. CHP’liyim diyen memleketin geleceğini, çocuğu adına düşünen herkesi sokağa davet ediyorum. Bu toplantıya gelen arkadaşları isimleriyle 19 Mayıs’a kadar arşiv çıkaracağız. Hedeflediğimiz sayıyı çıkarırsak 150 bin kişinin hangi partiye oy verdiğini bulabileceğiz. CHP aydınların partisidir, sizleri komşuları ikna etmeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı. 
EVİN ÖNÜNÜ SÜPÜRMEK GEREK 
Küçükkaya’dan sonra söz alan mevcut CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, “Bu bir teknik çalışma. Evin önünü süpürmek gerek. Ben artık siyasette çok kahve dolaşmanın el sıkmanın, 3-5 saniye esnafla el sıkışmanın getirisi olduğunu düşünmüyorum. Daha bilimsel, realist sonuçlar yapılmalı. Takdir edilirse bunu 11 milletvekili arkadaşın yapması yetmez. Üyeden milletvekiline kadar il, ilçe başkanlarına kadar herkes olmalıdır. Bu kentte önemli sayıda emekli var. Sadece el sıkmak emekli ziyareti değil. Bunları tespit edip arkadaşlarımızı emeklilerle buluşturmak. İlçelerdeki engelli bakıma, muhtaç arkadaşları bulup ziyaret edip CHP programlarını anlatmak. Çok çalışmamız gerekiyor. CHP’nin son yıllardaki en iyi liste olduğu belirtiliyor. Bunu hem ben görüyorum hem de aktif siyasette olan herkes görebiliyor. Bunu üst seviyeye taşımalıyız” dedi. 
AKP’Yİ ELEŞTİREREK BİR SONUÇ ALAMAYIZ 
Akar son olarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gelişi ile ilgili, “Bugün kentte değerli bir misafirimiz vardı. Sıfırlamayı seven bir misafir. 10 cümleden 9’u yalan. İnançları sömüren bir misafirdi. Cüzdanları saklayın demeyeceğim. Bu misafirle algı yönetimi ve yalanlarla 195 eseri kazandırdıklarını iddia ediyorlar. Biz sadece AKP’yi eleştirerek de sonuç alamayız. Önce bunların Türkiye’yi nasıl aldattığını söylemek sonra politikaları anlatmak gerek. Komşulara arkadaşlara bunu anlatacağız. Kocaeli’deki CHP’ üyeleri yalnızca yanında 1 kişi götürürse sandıkta oy kullanmasını sağlayabilirse 6’ları 7’leri çok rahat telaffuz edebiliriz. 7 Haziran’da inşallah CHP Kocaeli’de ve Türkiye’de CHP iktidarını kutlayacağız” dedi. misafirler birlikte 195 yeni eseri Kocaeli’ne kazandırdıklarını söylüyorlar. Aksine Kocaeli’ne hiçbir şey katmadılar. Önce bunların Türkiye’yi nasıl mahvettiklerini sonrada CHP’nin politikalarını anlatmamız gerekiyor. Listeler açıklanmadan önce kötü bir liste olursa 2,5 derken şimdi 4 hatta 5 hedefini koyuyoruz” diye konuştu. 
Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
3 Yorum