1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CHP’de üye listeleri 28 Temmuz Salı günü askıya çıkıyor
CHP’de üye listeleri 28 Temmuz Salı günü askıya çıkıyor

CHP’de üye listeleri 28 Temmuz Salı günü askıya çıkıyor

CHP’de kongre süreci başladı. Üye listeleri 28 Temmuz Salı günü askıya çıkacak.

A+A-

CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva, CHP de başlayan kongre süreci ile ilgili açıklamalarda bulundu. İl binasında gerçekleşen açıklamada Altunyuva, “ellerine ulaşan genelge hakkında bilgi verdi. Üye çizelgelerinin 28 Temmuz Salı günü saat 10.00 da ilçe binalarında askıya çıkacağını belirtti. 

ÜYE LİSTELERİ 28 TEMMUZ-3 AĞUSTOS TARİHLERİ ARASINDA ASKIDA KALACAK 

Kongre sürecimizle ilgili açıklamalarda bulunmak üzere sizleri davet ettik diyen CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva, “ 28 Temmuz 2015 Salı günü sabah saat 10.00 da ilçelerde askıya çıkacak olan listelerimizle ilgili genelgemiz elimize ulaştı “ dedi. Genelge de üye listelerinde izlenen yolun açıklandığını söyleyen Altunyuva, “ 28 Temmuz 2015 Salı günü saat 10.00 da askıya çıkacak olan üye çizelgesi 3 Ağustos 2015 saat 18.00 da askıdan indirilecek” diye konuştu. Ellerine ulaşan genelgede askıya çıkarılıp indirildikten sonra tutanak tutulması yer aldığını belirten Altunyuva, “ Askı süresi ayrıca itiraz süresidir. İtirazlar önce ilçe başkanlıklarına, oradan sonuç alınamaz ise il başkanlıklarına yapılacak. Kişi sadece kendisi ile ilgili itirazda bulunabilecek” dedi. 

ÇİZELGEYE ÜYE EKLENİP ÇIKARTILAMAYACAK 

Genelge de kesin üye çizelgeleri ile ilgili bazı kurallar olduğunu dile getiren Altunyuva, “ Bu çizelgede yer almayan yeni üye adı çizelgeye hiçbir şekilde ilave edilemeyecek. İlave edilirse disiplin işlemi yapılacak. Çizelgede adı yer alan hiçbir üye de çizelgeden çıkartılmayacak. Ekleme ve çıkarma sadece genel merkezin yetkisinde olacak” dedi. Genelge gereği merkez yönetim kurulu kararı olmadan olağan üstü ilçe kongresi yapılamayacağını belirten Altunyuva, “ Genelgeden önce başlayan bir ilçe kongresi varsa durdurulur. Kongreler takvimi süresince il ve ilçe danışma kurulu toplantıları yapılmayacak, başlayan varsa kongre takviminden sonrasına ertelenecek. İl başkanlıkları il ve ilçe kongre takvimine bağlı kalarak her ilçenin delege seçimi takvimi en geç 10 Ağustos’a kadar genel merkeze bildirilecek. Delege seçimlerinde görevlendirilecek ilçe yöneticilerinin sandık bilgileri de en geç 10 Ağustos’a kadar genel merkeze bildirilecek” diye konuştu. Altunyuva, ilçe yönetimince muhtarlık bölgesi delege seçimi için görevlendirilenler görevlendirildikleri yerde delege seçilemeyeceklerini ifade etti. 

TOPLAM 27 BİN 135 ÜYE OY KULLANACAK 

Seçilecek delege ve ön seçmen sayılarının il kongresine katılacak delege sayılarının ve ilçelere dağılımı önümüzde ki günlerde gelecek genelge de yer alacak diyen Altunyuva, ilimizde üye sayısı en fazla olan ilk üç mahallenin de adını verdi. Buna göre ilimizde 779 üye ile Derince Yenikent Mahallesi 1 nci sırada yer alıyor. 623 üye ile Gebze Osmanyılmaz Mahallesi 2 nci ve 581 üye sayısı ile İzmit Yahyakaptan Mahallesi 3 ncü en çok üyesi olan mahalle. 28 Temmuz 2015 Salı günü ilçelerde askıya çıkacak olan ilçe üye sayıları şu şekilkde; Başiskele 638, Çayırova 1674, Darıca 2012, Derince 2694, Dilovası 383, Gebze 3936, Gölcük 2212, İzmit 8210, Kandıra 768, Karamürsel 809, Kartepe 1535, Körfez 2262 olmak üzere toplam 27.135 üye.  
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.