1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. CHP'den miting havasında toplantı
CHP'den miting havasında toplantı

CHP'den miting havasında toplantı

CHP Darıca İlçe Örgütü tarafından Çınaraltı mevkiinde miting havasında bir toplantı düzenlendi. Toplantıya Eski Dış işleri Bakanı CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın da katıldı.

A+A-

Seçimlere kısa bir süre kala CHP yoğun bir çalışma yürütülüyor. Bu çalışmalar kapsamında Darıca'da gerçekleşen kahve toplantısına eski bakanlardan, CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın katıldı. Karayalçın’ın yanı sıra CHP Kocaeli Milletvekilleri Haydar Akar ve Mehmet Hilal Kaplan, İl Başkanı Cihat Altunyuva, İl Yöneticileri, Kadın Kolları İl Başkanı Hülya Yolcubal ve yönetimi, Gençlik Kolları İl Başkanı Gökhan Orhan ve yönetimi, Darıca İlçe Başkanı Şinasi Serdar, Kadın Kolları Darıca İlçe Başkanı Serap Aydın, Gençlik Kolları Darıca İlçe Başkanı Oğuz İpek, ilçe yöneticileri, Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Gurup Başkan Vekili Av. Hüseyin Yılmaz, meclis üyeleri, Milletvekili Hikmet Erenkaya,  Darıca eski İlçe Başkanı Salman Kösali, adayları Tahsin Tarhan, Asude Fırat Özkan, Rasim Meriç ve Kemal Nişancı, İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya, Dilovası İlçe Başkanı İrfan Keskin, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

CHP’NİN İKTİDARINI BİRLİKTE KUTLAYACAĞIZ 

Toplantının açılış konuşmasını Darıca İlçe Başkanı Şinasi Serdar yaptı. Sizi böyle coşkulu gördüğümde benim moralim yükseliyor diyerek konuşmasına başlayan Serdar, “Size bir sözüm var. Burada yüzde 30’u mutlaka bulacağız. 7 Haziran da CHP’nin iktidarını hep birlikte burada, bu alanda kutlayacağız “ ifadelerini kullandı. 

DARICA İNSANI MEMLEKET SEVDALISIDIR 

Darıca’nın güzel insanları sizleri saygıyla sevgiyle selamlıyorum diyerek konuşmasına başlayan CHP’nin 3. Sıra Milletvekili adayı Tahsin Tarhan, “Bugün çok sevdiğim siyaseti öğrendiğim genel başkanım Murat Karayalçın bizlere destek vermeye geldi. Darıca’nın insanı dürüst, onurlu, gururlu, memleket sevdası olan, bayrağına sahip çıkan insanlardır. Bunun için bir ailenin servetine korumak için parti programına başkanlık sistemini koyan bugünkü iktidara hayır diyeceğinize inanıyorum. Yoksulluğu yenmek, küçük esnafın, üretenlerin, sanayicilerin sorunlarını çözmek için CHP iktidarında 8 Haziranda buluşacağız” diye konuştu. 

TAHSİN TARHAN’IN HER ZAMAN YANINDAYIM 

Yolda gelirken Aydın’a mitinge giden genel başkanımızla telefonda konuştum, genel başkanım sizlere sevgi saygılarını gönderdi diyerek konuşmasına başlayan Dış İşleri eski Bakanı CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın , “Umarım İstanbul il başkanının burada ne işi var diye düşünmüyorsunuzdur. Bugün sizleri selamlamaya, CHP’nin adaylarına katkıda bulunmak için buradayım. Burada özel bir kardeşim arkadaşım var. Y8ıllarca birlikte olduğum sevgili kardeşim başarılı iş adamı, başarılı siyasetçi olan Tahsin Tarhan’ın her zaman yanında olduğumu sizin huzurunuzda ifade etmeye geldim. CHP İstanbul Örgütü benim buraya geldiğimi duymasın. Ama sanırım kardeşlik anlayışını yerine getirmek için burada olduğumu anlayışla karşılarlar. 

BU SEÇİMİN FLAŞ PARTİSİ CHP’DİR 

Bu seçimin flaş partisi, öne çıkan partisi göğsümü gere gere söylüyorum CHP’dir diyen Karayalçın, “Bu seçime katılan partiler arasında en iyi hazırlığı yapmış, en ciddi programı hazırlamış parti CHP’dir. İyi bir hazırlık yaptık. İddiayla, bilinçle söylüyorum seçime katılan partiler arasında CHP en doğru, en gerçekçi çalışmayı yapmış partidir. 19 Nisan’da açıklanan birinci bildirgemiz Yaşanabilir Türkiye başlığını taşıyor. 21 Mayıs’ta açıklanan ikinci bildirgemiz ise Merkez Türkiye başlığını taşıyor. 

AKP İKTİDARI İÇİN GENÇ NÜFUS YÜKTÜR

Birinci bildirgemizde 4 temel dayanak bulunmaktadır diyen Karayalçın, “Türkiye’nin birinci sınıf demokrasi ülkesi yapılmasıdır. Bu iddianın başlı başına çok büyük önem taşıdığını belirtmek isterim. İkincisi Türkiye ekonomisi üretken bir ekonomi olacak. Yüksek katma değerli mallar üretecek. CHP iktidarında kullanacağımız iktisadi büyüme modeli tümüyle genç istihdamına dayanacaktır. AKP iktidarı için genç nüfusuna bir anlamda yüktür. CHP iktidarında ise genç nüfus bir üstünlük fırsattır. Üçüncü amacı halkça paylaşımdır. Rahmetli Bülent Ecevit’ten bize kalan bir mirastır. Bu başlıkta çok sayıda projemiz var. Bunun başında emeklilere vereceğimiz iki maaş ikramiyedir. Türkiye de 11 milyon emekli yurttaşımız var. CHP iktidarında yoksulluk tarihe gömülecektir. Bizim hükümetimizde asgari ücretinin hesaplanmasında refahtan pay alınacaktır. Bildirgede son amacımız saydam bir devlet yapısıdır. CHP iktidarında saydam bir devlet ve hesap verebilir bir devlet vaat etmektedir. CHP devletçi bir parti değil, CHP halkçı bir partidir. Bizim yönetimimizde devlet yaptığı her yanlış için halka hesap verecektir” diye konuştu. 

YANDAŞLARA GİDEN MUSLUKLAR KESİLİP YURTTAŞLARA GİDEN MUSLUKLAR AÇILACAK 

19 Nisan’da bildirgemiz açıklandıktan sonra gündemi CHP belirliyor diyen Karayalçın, “Gündemi biz belirliyoruz onlarda bizim gündemimizin peşinden geliyorlar. Bize bu projeler için kaynak nereden bulacaksınız diye soruyorlar. Bu sorunun sorulması CHP’nin iktidara geleceğinin belirtisidir. AKP’ye neden sormuyorlar. Çünkü biliyorlar nasıl olsa bunlar gidicidir. İşte bu yüzden sormuyorlar” dedi. Değirmenin suyu nereden gelecek diye soranlara kısa bir yanıt vereceğim diyen Karayalçın, “Değirmenin başına biz geçeceğiz, değirmenin başına Kılıçdaroğlu geçecek. Değirmenin başına biz geçeceğimize göre bazı muslukları kapatıp, bazılarını açacağız. Yandaşlara giden musluklar tümüyle kapanacak, yurttaşlara giden musluklar tümüyle açılacak. Türkiye bizim bu projeleri sevdi. CHP’nin seçim bildirgesinin tümü noter tasdiklidir” diye konuştu.

2 MİLYON 200 BİN KİŞİYE İŞ İMKANI YARATACAĞIZ

Merkez Türkiye projesi kamuoyundan fazla ilgi görmedi diyen Karayalçın, “Biz bunu Türkiye’nin geleceği için dile getirdik. Ülkelerin yatırım çekmesi, ilgi toplaması ülkelerin senaryo yazmasına bağlıdır. Ufku geniş olan, gelecek için iyi senaryosu olan ülkeler ilgi toplar. AKP iktidarında TYürkiye gelecek senaryosunu, umutlarını kaybetti. Şimdi cHP diyor ki ben iktişfdara geldiğimde Tğürkiye’nin sahip olduğu iki avantajı kullanarak Merkez Türkiye Projesini hayata geçireceğim. Bunlardan biri Türkiye’nin coğrafyasıdır. Bunu dikkate alıyoruz. İkinci avantajımız ise erkeğiyle, kızıyla genç bir nüfusa sahip olmamızdır. CHP 2035’e kadar şu hesabı yaptı. Yerimiz iyi, genç bir nüfusumuz var. Bundan yararlanacağız. 200 milyar dolarlık bir yatırımı ön görüyoruz. Büyük bir yatırım. Milli gelirin yüzde 30’unu yatırıma yönlendireceğiz. 2 milyon 200 bin kişiye iş imkanı yaratacağız” dedi. 

SANDIKLARA SAHİP ÇIKIN 

CHP’nin projelerinin ufkuna yetişecek başka parti yok diyen Karayalçın, “ Sizlere somut projeler sunuyoruz. Şimdi bunları komşularımıza anlatacağız. Başka partilere oy vermek yok. Siyaset mühendisleri yine ortaya çıkacaktır. 2007’den beri siyaset mühendisleri yakamızı bırakmıyorlar. Şimdi iktidar olma fırsatı var. Bu yüzden partimize sahip çıkın. Bütün oylar CHP’ye. Bütün oylar altı Ok’a. 7 Haziran’da piknik felan yok. Doğrudan sandığa gidin. Sandıklara sahip çıkacağız. Hastalanmak yok. Allah’ın izniyle ölüm yok. 7 Haziran’a kadar sağlam durun” ifadelerini kullandı. Karayalçın’ın konuşması sık sık atılan sloganlarla alkışlarla kesildi. 
Bu haber toplam 1649 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum