1. YAZARLAR

  2. İsmet ÇİĞİT

  3. CHP’liler de Dirlikspor kursun Kocaelispor sadece bizim olsun
İsmet ÇİĞİT

İsmet ÇİĞİT

Yazarın Tüm Yazıları >

CHP’liler de Dirlikspor kursun Kocaelispor sadece bizim olsun

A+A-
Bu şehirde her şeyi siyasete bulaştırdık. Her alanda bölündük, parçalandık. 
Siyaset, ticarete girdi, sanayiye girdi, sivil toplum örgütlerine, hemşeri derneklerine girdi. Sendikalar siyaseten taraf, meslek odaları taraf, hani neredeyse okul koruma aile birlikleri bile siyasete bulaşacak. 
Demokrasi varsa, siyaset de elbette her alanda olmalı. Ama bizim şehrimizdeki siyaset, çirkin yapılıyor. Düşmanlık yaratıyor. Çekememezlik, kıskançlık, karşındakini batırma ekseni üzerinde yapılıyor. Bu nedenle şehir kaybediyor. Şehir, değerlerini yitiriyor. Elimizdekini de kaybediyoruz. 
……….
Bir Kocaelispor kaldı elimizde. Kaldı diyorum ya,  O’nu da tükettik aslında. Taraftar inkar ediyor, kendi üzerlerine suç almıyorlar. Ama Kocaelispor’u siyaset bu hale getirdi, batırdı.  2004’de yerel iktidar değişince,  AKP’liler Kocaelispor’a “Sefa Sirmen’in CHP’nin takımı” gözüyle bakmaya başladılar. Bu kentte bir tek Osman Pepe, AKP’li olmasına rağmen Kocaelispor’a samimi destek vermiş, elinden geleni yapmıştır. AKP’lilerin büyük bölümü, Kocaelispor batsın, bitsin istediler. Bu konuda Kocaelispor’dan yana aslında iyi niyetli olan Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’nun da kafasını çeldiler.. Kocaelispor her sene küme düşerken, Amatör lige kadar gerilerken, keyif aldılar, sevindiler.. 
Şimdi Kocaelispor’un hali ortada. Bölgesel Amatör Lige kadar düştük. Yüreğinde gerçekten Kocaelispor sevgisi olan, çocukluğundan buyana tribünlerde Yeşil-Siyahlı takımın taraftarı olan Bahri Yavuz, kendisi gibi Kocaelispor sevdalısı arkadaşlarından bir yönetim oluşturdu, dibe vuran Kocaelispor’u eski günlerine geri getirmeye çalışıyor.
Bahri Yavuz, Kocaelispor Başkanı olduktan sonra, Kocaelispor’u siyasetten uzak tutmak için elinden geleni yaptı. Bu uğurda, bir ağabey gibi sevdiği, babasının da çok yakın arkadaşı olan Sefa Sirmen’e karşı bile mücadele başlattı. 
AKP’li kent yöneticilerinin kapısına gitti. Ne yazık ki Kocaelispor, AKP’liler tarafından hep dışlandı. Onlar zaten Fikri Işık öncülüğünde Birlikspor’u kurmuş, kendi futbol oyuncaklarını bulmuşlardı. Belki biraz İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, biraz AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz Kocaelispor’a yakın durdu. Ama onlar da parti büyüklerinin korkusundan çok fazla bir şey yapamadılar. 
……….
Kocaelispor çok zor şartlarda, bu sezon düşürüldüğü BAL’dan bir üst lige çıkmak için çok büyük bir onur mücadelesi başlattı.  BAL 11 nci Grupta şampiyonluk şansını da elimize geçirdik. Şimdi, ilimizdeki bazı CHP’liler, bu durumdan kendilerine fayda çıkartmanın peşindeler. Seçim de yaklaşıyor ya, sözde AKP’nin dışladığı Kocaelispor’a sahip çıkmanın telaşı içindeler. 
Samimi değiller. Benim yıllarca  “Ne olur Kocaelispor maçlarına gidin. Kendinizi gösterin. Bu takıma sahip çıkın, destek olun “diye yalvardığım, ama bir türlü İsmetpaşa Stadının çevresinden bile geçiremediğim CHP’liler şimdilerde maçlara gidiyorlar. 
Çok iyi biliyorum ki, futboldan zerre kadar anlamıyorlar. Kocaelispor tarihi konusunda, Kocaelispor’un yaşadıkları konusunda en küçük bir bilgileri bile yok. Maça gelip Şeref Tribününde kendilerini göstermeye çalışıyorlar. Maç oynanırken, ellerinden cep telefonu düşmüyor, maçı da izlemiyorlar. 
Seçimler yaklaştığı için CHP’liler Kocaelispor’la ilgilenmeye başlayınca, bizim takım kan kaybetmeye başladı.  Üstelik, CHP’li yöneticilerin, CHP’li milletvekillerinin, CHP’li aday adaylarının kuru kuruya maçlara gelip sözde Kocaelisporlu gibi görünmelerinin takıma da en küçük faydası yok. Bence, uğursuz da geliyorlar. 
……..
Bence AKP’liler bu şehre en büyük kötülüğü Kocaelispor’u düşman görerek yaptılar. Türkiye’nin bütün kentlerinde AKP’li vekiller, bakanlar, Büyükşehir başkanları, kendi şehirlerinin futbol takımlarını ihya ederken, bizimkiler Kocaelispor’u batırdılar. Ama sonunda kendi kulüplerini kurdular. Şimdi onlar Birlikspor’la ilgileniyor, Birlikspor’a para topluyorlar. Hoş kurdukları Birlikspor da bir işe yaramadı. Günah üzerine kurulmuştu. Çok paralar harcadılar ama, Birlikspor sürünüyor. 
İlimizdeki CHP’liler de bir takım kursunlar. Misal, Derincespor bir şirket. Derincespor’u satın alsınlar. Ya da Darıca’da potansiyel var. Darıca G.B.’ni sahiplensinler. Güçleri yetiyorsa, gerçekten futbolu seviyor ve anlıyorlarsa, amatör kümeden bir takımı alıp, üst liglere taşısınlar.. 
AKP’nin takımı belli: Birlikspor.. 
CHP de bir takım kursun, misal adını da Dirlikspor desinler.. 
Kocaelispor bize kalsın.. Siyasetle sporu birbirine karıştırmayan, o takım kazanınca içinde gerçek anlamda büyük sevinç ve coşku yaşayıp, kaybedince yüreği dağlanan bize kalsın.. 
Bu şehir, kendi gücüyle, kendi potansiyeli ile, siyasete hiç bulaştırmadan, bu kente sevdalı gençlerin taraftarı olduğu Kocaelispor’u taşıyacaktır. Zaten taşıyamıyorsak da ne yapalım, futbolsuz kalır, yağlı pehlivan güreşleri izlemeye başlarız.. 
…….
AKP Kocaelispor’a zarar verdi. Kasten batırdılar, bitirdiler, Amatör kümeye kadar düşürdüler. Sonra, kendi takımlarını kurup, yakamızdan düştüler. 
Şimdi CHP sahiplenmek istiyor bizim takımımızı. Kocaelispor, AKP’den büyüktü. CHP’den de çok büyüktür. Üstelik, samimiyetsizce, hiç bilmeden, anlamadan, ruhlarının derinliklerinde Yeşil-Siyah renklerin önemini hiç bilmeden sadece görüntü vermeye çalışıyorlar. Bence Kocaelispor’a uğursuz geliyorlar. 
Kursunlar bir Dirlikspor, düşsünler yakamızdan.. Kocaelispor sadece bu kentin takımı, bu kenti koşulsuz sevenlerin takımı olarak kalsın. İsmetpaşa Stadının maraton tribünü nasıl Kocaelispor’a sevdalı gençlerle doluyorsa, Şeref Tribünü de bütün siyasetçilerden arınsın,  Kocaelispor sevdalılarına, bu kulübe gerçekten maddi-manevi katkı sağlayan  insanlara kalsın. 
Bu yazı toplam 534 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
7 Yorum