1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Çok çirkin ve haksız
Çok çirkin ve haksız

Çok çirkin ve haksız

Ben de Muammer Çelik’in artık maddi-manevi olarak tıkandığını, yıprandığını, kenara çekilmesi gerektiğini söylüyorum. Hem Kocaelispor’u, hem kendisini düşündüğüm için. Kendisine bırak derken

A+A-

Ben de Muammer Çelik’in artık maddi-manevi olarak tıkandığını, yıprandığını, kenara çekilmesi gerektiğini söylüyorum. Hem Kocaelispor’u, hem kendisini düşündüğüm için. Kendisine bırak derken hiçbir şekilde hakaret veya alay etmiyorum. Nezaketi elden bırakmıyorum. Çünkü bu Muammer Çelik, Kocaelispor’u yaşatmak, ayakta tutmak için hayatını, geleceğini, ailesini tehlikeye atmıştır. Geçen sezon lisans çıkartılma aşamasında yaptıklarını bu ilde yapabilecek ikinci bir isim yoktur. Bu ilde nice Kocaelisporluyum diyenler cebinden 50 TL çıkartıp vermekten korkarken, o transfer izni alalım, Kocaelispor’un önünü açalım diye astronomik miktarı çıkartıp vermiştir. Hatırlayalım o günleri,  tüm kent Muammer Çelik’in anıtını dikiyordu. O olmasaydı belki şimdi Kocaelispor diye bir kulüp olmayacaktı. Hiçbir Kocaelisporlu bu gerçekleri unutamaz, unutmamalı. Muammer Çelik ismi Kocaelispor tarihine altın harflerle yazılmıştır, Kocaelispor kulübü var oldukça o isim orada olacaktır.

Hakaret Ve Alay Ettiler

Başta yazdım, bugünkü koşullarda Muammer Çelik’in kulübü ve kendisini düşünerek kenara çekilmesi gerekiyor. Yorumlarımızda kendisine bu çağrıyı yapıyoruz. Bunu söylerken kullanacağımız üsluba dikkat etmeliyiz. Hakaret veya alay etme gibi bir lüksümüz olamaz. Zira karşımızda Kocaelispor uğruna hayatını ortaya koymuş bir insan var. Onu incitmemeye kırmamaya, üzmemeye çalışmalıyız. Taraftar grubu, üç haftadır tribünlerde “Çelik istifa” tezahüratları yapıyor. Kimsenin buna bir tepkisi olamaz. Ancak aynı grup Pazar günkü Körfezspor-Gebzespor maçında istifa diye bağırmaktan öteye geçti, çok ileri gitti. Taraftar grubu önce “Çelik dışarı”, ardından ”Biz seni adam sanmıştık” ve son olarak da” Çelik, Arçelik” diye bağırdı. Sloganlarda hakaret ve alay, ne ararsanız var. Üstelik taraftar grubu bunu Başkan Çelik’in misafir olarak geldiği bir sahada yapıyor. Çelik’in yaşadığı sıkıntıyı, çektiği acıyı anlayabiliyorum. Bana da benzeri yapılmıştı çünkü.

Düşündürücü Bir Nokta

İlginç ve düşündürücü detay: Taraftar grubu bu hareketleri Kocaelisporlu teknik ekip ve futbolcuların yanı başında yapıyor. Karşıdan bakarsanız, teknik ekip ve futbolcuların da sloganlara eşlik ettiğini sanırsınız. Böylesine çirkin bir görüntü vardı. Burada ben teknik patron ve kaptan Serdar’ı da hatalı görüyorum. Bir işaretle taraftarı susturabilirlerdi. Taraftar onları dinlerdi. Tersini düşünelim dinlemedi diyelim, o zaman yapılacak tek şey vardı hemen o ortamdan uzaklaşmak. Yanımda kulübümün başkanına hareket edilecek, onunla alay edilecek ben hiçbir şey olmamış gibi hareket edeceğim, en küçük bir tepkim olmayacak. Yakışır mı bu? Olmadı Soner Hoca, olmadı kaptan Serdar. Burada bir de takdir edeceğimiz bir davranış var. Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, misafiri olan Başkan Çelik’e yönelik tepkiler üzerine rahatsız olmuş, taraftarı susturmaya çalışmıştır. Pehlivan’dan beklenen de buydu.

Sonuç olarak taraftar grubunun Başkan Çelik’e yönelik tepkileri haddini aşmıştır. Unutulmasın ki hakaret ve alay edilen kişi Kocaelispor’un başkanıdır. Çelik’ten nefret edebilirsiniz ama bulunduğu makama saygı göstermelisiniz.  Dilerim bu yakışıksız durum artık sona erer.

Aygün’den Açıklama Geldi

Dün köşemde “Cevat Aygün gereğini yapar” başlıklı yazımda Harb. İşspor Başkanı Adnan Zorer’in Derince Birlikspor ile oynadıkları maçtan sonra takım otobüsünün camlarının kırıldığı yönündeki açıklamasını değerlendirmiştim. Yorumumda centilmenliği ile bilinen bugüne kadar hiçbir olaya karışmayan Derince Birlikspor ile ilgili yapılan bu suçlama karşısında şaşkınlığımı gizleyemediğimi belirtmiştim.

“Zorer’i Samimi Bulmuyorum”

Dün sabah erken diyebileceğim bir saatte Derince Birlikspor Başkanı Cevat Aygün aradı. Aygün, yazımı okuduğunda şaşırdığını ve çok üzüldüğünü söyledi ve şu açıklamayı yaptı:  “ Harb. İşspor takımını en iyi şekilde karşıladık. Maç öncesinde başkan Adnan Zorer’in yanına gidip bir istekleri olup olmadığını sordum. Maç da son derece centilmence geçti. Karşılaşma bittikten sonra, sahadan ayrılan en son kişilerden biriyim. Bana Harb. İşspor otobüsünün camlarının kırıldığı yönünde bir bilgi gelmedi. Böyle bir olayı duymadım. Harb. İşspor Başkanı Adnan Zorer’i samimi bulmuyorum. Madem böyle bir olayla karşılaştılar, neden hemen beni arayıp bilgilendirmedi. Beni arayıp haber verse, olay yerine gitmeyip duyarsız kalsam hakkımda her şeyi söyleyebilirdi. Beni aramadı. Gidip basına haber verdi. Bu davranışı kendisine yakıştıramadım. Olayı maçı izleyen bir grup gencin yapabileceğini söylüyor. Maçı izleyen o genç grup bizim U-13 takımımızdı. Asla böyle bir olaya karışacaklarını sanmıyorum. Ben böyle bir olay yaşandığı kanısında da değilim, dikkate almıyorum”

Cevat Aygün’ün açıklamaları böyle. Elbette Aygün’ün “Böyle bir olayın yaşandığını kabul etmiyorum, dikkate almıyorum” sözleri önemli. Harb. İşspor Başkanı Zorer, bu sözlere bir yanıt verecektir. Ancak Cevat Aygün’ün, “Madem böyle bir olay vardı neden beni arayıp bilgilendirmedi” sözlerini haklı buluyorum. Adnan Zorer’in bunu yapması gerekirdi. Yapsaydı, Aygün derhal oraya gelir ve sıcağı sıcağına suçluları bulup gereğini yapardı.

Taraftardan Gelen Para 70 Kişiye Paylaştırıldı

Körfez.org sitesi bünyesinde düzenlenen yardım kampanyasında 4 bin 100 TL toplanmıştı. Kampanyanın öncüsü Gürkan Kaygusuz arkadaşlarıyla birlikte antrenmanı ziyaret edip parayı kaptan Serdar’a teslim etmişti. Önceki akşam Kocaeli TV’deki Top Ağlarda programına telefonla bağlanan sevgili Serdar Topraktepe kampanyaya katılan taraftara teşekkür etti. Serdar paranın nasıl değerlendirildiğini de açıkladı. Serdar, “ Futbolcu ve personelimize 50’şer TL harçlık dağıttık. Para 60-70 kişi arasında bölüştürüldü. Takımın ağabeyleri konumundaki isimler para almadı” dedi. Buradan anlamlı kampanya için Gürkan Kaygusuz ve kampanyaya katkı sağlayanlara bir kez daha teşekkür ediyorum. Sevgili Serdar’ın paranın dağılımındaki düşüncesini de son derece doğru buluyorum. Rakam küçük olabilir, önemli olan paylaşım. Tesislerde teknik ekibi, futbolcusu, personeli tam bir kenetlenme var. Son haftalardaki başarıyı getiren en önemli etken de bu olsa gerek.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.